Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Poszukuje firm do wykonania instalacji CO i CWU w domku w Opolu, firma może być z opola jak i okolic ważne żeby była sprawdzona (najlepiej te firmy które u was robiły instalacje) robiła dobrze oraz oczywiście żeby nie liczyła jak za zboże :)

Potrzebował bym też firmę która zrobiła by wymianę dachówki, oczywiście warunki jak powyżej :)

 

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dom udało mi się już wybudować, teraz jestem na etapie ogrodu i architektury zewnętrznej.

Czy mogę prosić o namiar do Pana od studni? Mój mail: [email protected]

Wiem, że ten temat był dawno, ale właśnie teraz jestem zainteresowana tym kontaktem.

 

Dom wybudowałam pod Opolem, w listopadzie tamtego roku się przeprowadziliśmy.

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ponownie.Znalezlismy firme polecana przez znajomych wlasciwie z jednej "wioski" okolice Opolai po rozmowach wstepnych wykonawca okreslil kosztorys 52tys robota od fundamentow po dach wlacznie.Dom ma 170m2 i dwa balkony o pow 45m2 no i nie wiem? Czytalem na innych forach o wycenach wykonawcow no i sa rozne,ludzie maja nawet za 35tys a niektorzy i w okolicach 70tys.Czy moglbym sie poradzic co do mojej wyceny kogos juz doswiadczonego? No i materialy na taki dom SSO w jakich oklicach cenowych sie moge spodziewac? Planujemy zaczac budowe koniec maja-czerwiec takze do namyslu nie mam zbyt wiele czasu...

 

najlepiej usiąść z wykonawcą i rozłożyć budowę na wszystkie składniki i roboczogodziny.

Czyli np. wylanie ławy 12 godzin , postawienie ścian 52 godziny, wstawianie okien 10 godzin itd.

wtedy można zacząć negocjacje cenowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Z przyjemnością dołączam do GRUPY OPOLSKIEJ :) chociaż jestem dopiero na etapie wyboru projektu (okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, a tyle wyborów jeszcze przed nami :D)

Coś mało aktywny ten wątek, hmmm... dziwne, przecież tyle domów w opolskim się buduje ;)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z grupą opolską w nowej forumowej rzeczywistości :)

Nutka94 - kiedy ruszasz z budową? Sąsiadami będziemy ;)

 

Rozumiem ze budowa w Kepie? U nas w ostatniej chwili sie zmieniło a tak naprawdę przed tygodniem - własciciel działki okazał się niezbyt uczciwy zapewnial nas że teren działki to w 100 procentach teren niezalewowy.... ostatnia powódź pokazało co innego na 25 maja byliśmy umówieni u notariusza niesety nasza dzialka popłynęła i z umowy nici:)) Ale nie ma tego złego ... juz mamy namiar na kolejną w Krzanowicach - cudne polozenie... wspaniałe widoki i bez możliwości podtopienia bo na górce... my z budowa mamy zamiar ruszyc chyba dopiero w przyszłym roku... no... moze przy sprzyjajacych wiatrach zaczniemy cos robić jesienią tego roku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, my już mieszkamy. Na szczęście nie popłynęliśmy, choć część naszej ulicy była zalana - ale tylko droga i podwórka, domy na szczęście nie.

Bardzo dobrze, że wcześniej nie kupiliście tej pechowej działki.

A Krzanowice są tak blisko, że na kawkę rowerem można podjechać :)

Spróbujcie w tym roku chociaż fundamenty zrobić, wtedy na wiosnę będzie łatwiej Wam ruszyć z pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na dobrego cieślę i dekarza z okolic Opola - buduję w Czarnowąsach. Możecie kogoś polecić?

 

Przy okazji ciekawi mnie koszt 1m2 robocizny - sam cieśla, ew. koszt robocizny całości dachu (cieśla + dekarz). Wie ktoś może jakiego rzędu są to kwoty? Chciałbym mieć jakieś rozeznanie i odniesienie wybierając fachowca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Rodaków :wave:

 

Ja jestem na etapie poszukiwania działki, ciężko nam to idzie, jakbyscie mieli cos fajnego, ciekawego, w ludzkiej cenie po sasiedzku to poprosze o namiar :yes:

 

A wracajac do firm budowlanych:

Szczerze nie polecam firmy budowlanej Arkadia wł Jerzy Bochczanin z Opola - katastrofa cenowa i wykonaniowa!

 

Za to znaju cudownego hydraulika i firme od wykonczeniówki jak ktoś potrzebuje namiar krzyczec, sprawdzeni osobiscie w 200% (na budowie mojej mamy) :)

 

Mam do was pytanko gdzie dostane tanie ładne parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :-).

 

To mój pierwszy post na forum, ale już widzę, że choć tematy ciekawe i gorące, to frekwencja w grupie mocno kuleje.

No, ale nie od razu Kraków zbudowano.

A'propos budowania:

Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy z Opola lub jego bliskich okolic? Nie szukam pana/pani specjalisty od wpisów w dzienniku, ale fachowca z prawdziwego zdarzenia, który pojawi się na budowie w kluczowych jej momentach. Mam problem z gruntem na działce i tylko fachowe spojrzenie sprawdzonego kierownika budowy jest w stanie popchnąć temat w rozsądnych kosztach. Sprawa dla mnie jest bardzo pilna.

Korzystając z okazji, poproszę od razu o namiar na firmę specjalizującą się w robotach ziemnych, gdyż trochę tego u nas będzie, niestety :-(

 

Pozdrawiam grupę opolską i z niecierpliwością czekam na Wasze wypowiedzi,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po raz pierwszy :welcome:

Powoli szykuję się do kompletnego remontu/przebudowy starego domu w Krzanowicach i mam pytanie, możecie polecić sprawdzonych murarzy, dekarzy, hydraulika, elektryka, kierownika budowy, ale takiego jak podaje Tom Op - nie tylko od wpisów do dziennika :)

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Najlepszy dekarz w woj Opolskim to Labisz - bez dwóch zdań - konstrukcja ogółem zawiera wszystko i w odpowiedniej ilości drzewo rewelacyjne łącznie z modrzewiem - wykonanie precyzyjne - ba spytajcie się ludzi co kilkanaście lat temu już robili u Niego dachy - mucha nie siada.

 

Po drugie Krzanowice są ok., ale w Kępie lepiej:)

 

Po trzecie także zaczynam budowę na lato więc również będę korzystał i odwiedzał owe forum

 

Po czware życzę Wszystkim udanych inwestycji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...