Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jolapp2 piękny domek :) gratuluję.

Jeśli mogę, chciałbym Cię prosić o ocenę kosztorysu na stronie Waszego projektu pod kontem odzwierciedlenia cen w naszym regionie?

Czy jest bliski rzeczywistości?

Zalezy mi na takich opiniach, gdyż jestem ciągle na etapie wyboru projektu, pełen obaw i wątpliwości co do kosztów.

Pozdrawiam.

 

Dzięki TomekBudujeDomek, podliczyłam koszty wg kosztorysu na stronie naszego projektu i wychodzi mi, że osiągnięty przez nas etap powinien kosztować 243 684,02zł (brutto) My wydaliśmy 162 358,18zł (brutto) :) Koszty w dużej mierze zależą od tego jaki chcesz mieć standard i z czego budujesz. Mogliśmy zaoszczędzić na pustakach, dachu (Creaton Futura), oknach (szprosy i rolety), bramie (silnik + 2 piloty), ale te materiały tworzą bazę domu i nie tak szybko cokolwiek z tego wymienisz. Raczej trochę zaoszczędzić można na pozostałych materiałach np. glazurze, panelach - nie muszą być z najwyższej półki - bo je można szybciej wymienić niż dach czy okna.

Mając już SSZ widzę, że nasz wybór projektu był trafiony ponieważ przestrzeń domku jest dobrze wykorzystana a pomieszczenia są przestronne i ustawne. Jedynie zabudowa nad wejściem nie była w moim guście więc zrobiliśmy zmiany na etapie adaptacji, jak na razie jeszcze nie jest jeszcze ukończona.

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam ziomali z opola i okolic jesli znacie kogos kto jest zainteresoway kupnem domu polozonym na dzialce ok.12 arow i mieszczacym sie w gorkach pod opolem,dom jest calkiem nowy oddany do uzytku w styczniu tego roku,brakuje tylko mebli w kuchni,podlog drewnianych w salonie i pokojach oraz holu.Dom jest wybudoway wedlug projektu Manuela z niewielkimi zmianami,materialy uzyte do jego budowy wszystkie z gornej polki,wybudowalem dla siebie ale z racji mieszkania na stale za granica jestem zmuszony go sprzedac bo niestety niestac mnie na utrzymanie dwoch budynkow (jeden w polsce drugi w dani).tak wiec jak byscie cos slyszeli ze ktos szuka domu badz dzialki z zamyslem budowy to moze rozwazy moja propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć biedronka2000.

Kupowałem już kilka razy w życiu okna i za każdym razem w wyniku rozeznania w cenach trafiałem do innej firmy. Jeśli chodzi o solidność wykonania i montażu mogę polecić Ci Odnowę i Filplast. Co do zakupów zimą... chyba wszystkie materiały budowlane zimą tanieją, okna zapewne też. Tylko nie montuj okien na mrozie!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Oczywiście, że budujemy lecz w naszej grupie jakoś cichutko. Zaglądam tu co chwilę, ale napotykam pytania o wykonawców i działki. Szkoda ;)

Pozdrawiam budujących na Opolszczyźnie :)

Jolapp2 , a o czym chciałabyś porozmawiać w naszym opolskim wątku;)?

 

Skoro są pytania o wykonawców, to niektóre namiary mogę udostępnić, może komuś się przydadzą:

hydraulik:603 764 780 E.Kochanek Górki

kominek:601 494 530 W.Lempik Biadacz

obróbka blacharska balkonów: 602 175 454 Litawor

ekipa murarska:607 589 098 A.Nimpsz Dobrzeń Wielki

barierki:600 176 310 Łubniany

lustra,kabiny szklane:602 752 855 Bias Opole /numer bezpośredni do osoby, która zajmuje się montażem/

elewacja:609 105 012 Łubniany

schody:603 974 818 M.Karasiński Zawada

meble:602 743 080 R.Kasprzyk Masów

okna:697 090 431 J.Sochor Brynica

tynki:503 028 098 K.Szpila Opole

malowanie,panele:604 610 927 E.Walecko Winów

kafle,klinkier:604 259 767 J.Walecko Winów

ocieplenie sufitów, karton-gipsy, kafle: 604 501 915 M.Grzonka Dobrzeń Wielki

 

Właściwie jest to też forma podziękowania, że miałam przyjemność spotkać po drodze takich fachowców. Jedyny mankament współpracy z większością to dosyć odległe terminy. Cenowo jak na lokalnym rynku, choć przyznaję, że jeżeli ktoś polecał mi sprawdzonego fachowca, to nie upierałam się przy szukaniu kogoś tańszego. Podkreślenia moje jako dodatkowy plus za całokształt;)

 

Nutka94, nie wiem czy nadal poszukujesz działki, ale podaję numer zaczerpnięty z płotu na ulicy Klonowej, os.Medyka - niedaleko budowanego obecnie centrum "Park Turawa":502 633 329

 

Również pozdrawiam wszystkich budujących Opolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiliśmy z żoną działkę w Wilkowie, 5km od Namysłowa. Dziś postanowiłem dołączyć do tej grupy gdyż planujemy się budować na tej działce i pewnie będę miał trochę pytań. Zaczynam od pytania o cenę mapy do celów projektowych. Ile płaciliście, może ktoś ma namiar na dobrego i taniego geodetę?

 

pozdrawiam

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą grupę opolską!!!

Ja co prawda już po budowie i to w Wielkopolskim, ale będę tu zaglądać i wspierać vivien, która zaczyna budowe w Korfantowie i baaardzo mocno się denerwuje czy podoła i finansowo i psychicznie:).

Na początek mam pytanie do jolapp2 gdzie kupowałaś dachówkę creatona? (bardzo ładnie prezentuje się na Twoim dachu)

I do wszystkich, jeśli możecie podzielić się cenami w Waszej okolicy za takie materiały jak: porotherm 25 i działówka, bloczki betonowe, cement, styropian byłabym wdzięczna- takie większe zakupy chcemy zrobić jeszcze w tym roku, chociaż rozpoczęcie budowy dopiero na wiosnę z powodu opinii o niższych cenach materiałów zimą i zapowiedziach likwidacji ulgi budowlanej (podjęli już ostateczną decyzje w tej kwestii?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...