Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że ulga zostanie. Jednak VAT wzrośnie do 23% czyli mimo, że zapłacimy więcej graniczna wysokość do odliczenia nie wzrośnie.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/450992,pomimo_wzrostu_stawki_vat_zwrot_za_materialy_budowlane_taki_sam.html

Jakby nie patrzeć, stracimy. Chyba, że ktoś kupuje bez VAT-u. ;)

 

Rząd oszczędza na czym tylko sie da i obcina co tylko sie da. Kto wie, czy po wyborach nie wyciągnie z rękawa kolejnego planu oszczędnościowego.

Generalnie przypomina mi to politykę z czasu Balcerowicza, radykalne cięcia i wspinaczka po plecach inwestorów.

I bądź tu człowieku inwestorem.

 

shell: ten drugi artukuł jest 2009 r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że ulga zostanie. Jednak VAT wzrośnie do 23% czyli mimo, że zapłacimy więcej graniczna wysokość do odliczenia nie wzrośnie.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/450992,pomimo_wzrostu_stawki_vat_zwrot_za_materialy_budowlane_taki_sam.html

Jakby nie patrzeć, stracimy. Chyba, że ktoś kupuje bez VAT-u. ;)shell: ten drugi artukuł jest 2009 r :)

 

fakt, ale lepiej stracić ten 1% niż 16% :) chociaż ja nie ufam żadnemu politykowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolapp2 , a o czym chciałabyś porozmawiać w naszym opolskim wątku;)?

 

Skoro są pytania o wykonawców, to niektóre namiary mogę udostępnić, może komuś się przydadzą:

hydraulik:603 764 780 E.Kochanek Górki

kominek:601 494 530 W.Lempik Biadacz

obróbka blacharska balkonów: 602 175 454 Litawor

ekipa murarska:607 589 098 A.Nimpsz Dobrzeń Wielki

barierki:600 176 310 Łubniany

lustra,kabiny szklane:602 752 855 Bias Opole /numer bezpośredni do osoby, która zajmuje się montażem/

elewacja:609 105 012 Łubniany

schody:603 974 818 M.Karasiński Zawada

meble:602 743 080 R.Kasprzyk Masów

okna:697 090 431 J.Sochor Brynica

tynki:503 028 098 K.Szpila Opole

malowanie,panele:604 610 927 E.Walecko Winów

kafle,klinkier:604 259 767 J.Walecko Winów

ocieplenie sufitów, karton-gipsy, kafle: 604 501 915 M.Grzonka Dobrzeń Wielki

 

Właściwie jest to też forma podziękowania, że miałam przyjemność spotkać po drodze takich fachowców. Jedyny mankament współpracy z większością to dosyć odległe terminy. Cenowo jak na lokalnym rynku, choć przyznaję, że jeżeli ktoś polecał mi sprawdzonego fachowca, to nie upierałam się przy szukaniu kogoś tańszego. Podkreślenia moje jako dodatkowy plus za całokształt;)

 

Nutka94, nie wiem czy nadal poszukujesz działki, ale podaję numer zaczerpnięty z płotu na ulicy Klonowej, os.Medyka - niedaleko budowanego obecnie centrum "Park Turawa":502 633 329

 

Również pozdrawiam wszystkich budujących Opolan

 

 

Dziękuję za namiary na działkę!:) Dzwoniłam ale 250 tys. za 8 ar. to lekka przesada, nawet w Opolu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie przyłączyłem się do grupy. Niedawno kupiłem dom do gruntownego remontu i od jakiegoś czasu siedzę całymi godzinami na internecie i się dokształcam :bash:

Obecnie szukam dobrego dekarza i potrzebuję namiar na kogoś godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą grupę opolską!!!

Ja co prawda już po budowie i to w Wielkopolskim, ale będę tu zaglądać i wspierać vivien, która zaczyna budowe w Korfantowie i baaardzo mocno się denerwuje czy podoła i finansowo i psychicznie:).

Na początek mam pytanie do jolapp2 gdzie kupowałaś dachówkę creatona? (bardzo ładnie prezentuje się na Twoim dachu)

 

Witam natus!

Dachóweczkę kupiliśmy w Krasiejowie w Firmie Raifel, to jest Creaton przywieziony z Niemiec. W realu prezentuje się b.ładnie. dzięki za komplement :)

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam

poszukuje ekipy do budowy domu okolice. Namysłowa. Ktoś może kogoś polecić?

 

Witam serdecznie Wszystkich :)

Jestem pierwszy raz na tym forum, chociaż doświadczenie w budowaniu spore :)

W nowym domu mieszkam z rodziną od niedawna- jest fantastycznie :)

Oczywiście jeszcze brakuje wiele detali, ale pomału nie od razu wszystko.

Nasza ekipa właśnie kończy pracę przy ogrodzeniu,

wiem, że mają teraz lukę, są bardzo solidni, więc spokojnie mogę ich polecić w szczególności do misternej wykończeniówki,

tel. 600115075

Jeżeli są jakieś pytania chętnie odpowiem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Polećcie proszę jakiegoś dobrego stolarza z opola lub okolic który mógłby wykonać dla nas meble do kuchni.

Oczywiście powinien być solidny, tani, szybki i terminy nie za pól roku. :)

Dobrym glazurnikiem, płytkarzem czy kafelkarzem (nie wiem jak powinno się mówić) spełniającym powyższe kryteria też nie pogardzę.

 

Pozdrawiam wszystkich ciepło biorąc pod uwagę pogodę za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Sprawdzam ... ale niestety nic nie ma :(

Ponawiam jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat działki budowlanej w Opolu to jestem bardzo zainteresowana:)

 

Witam jstem nowy. Bede sie bodował w nastepnym roku. Wiem ze jest działka do sprzedania w krapkowicach w bardzo dobrym miejscu niedaleko mojej. Wiem ze to nie Opole ale jednak. Działka 875m2 cena 110tys (moze cos sie urwie). Podaje tel. dla zainteresowanych 501330891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,również dołączam do grupy opolskiej,

tomekbudujedomek chyba już mnie "zna";)

 

jeżeli kogoś interesuje to działki są do sprzedaży w Turawie Marszałki,w miarę dostępne cenowo,chyba z 7tyś-8 za ar,dokładnie nie wiem bo cena uległa zmianie,

 

z tym podatkiem to jednak prawda?czytam i nie mogę uwierzyć,że chcą podnieść z 7% do 23%?tak dużo?nie wiem czy dobrze doczytałam ale jestem w szoku!ja wiem,że żyjemy w chorym kraju,że to nie jest normalne aby budowa domu była mniej więcej warta co nowe mieszkanie,ale zamiast obniżyć ceny mieszkań to oni podnoszą ceny materiałów?to tylko w Polsce..........:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę opolską ponownie po pół roku.

Nie wiem, czy moderatorzy mnie za to nie uduszą: chciałbym tylko złożyć Wam życzenia spokojnych świąt.

"Spokojnych" to znaczy nie spędzonych nad projektem z linijką i ołówkiem w ręku, z wyłączonymi programami "sam zaprojektuj dom i ogród, kuchnię i łazienkę"...

Odpoczywajcie w rodzinnej atmosferze z duchem świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...