Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak w tej cenie sa materialy uwzglednione,zdecydowalismy sie na podlogowke na parterze i pietrze ok 150m2

To byla nasza pierwsza wycena i nie mamy zadnych namiarow na hydraulikow OPOLE No wlasnie mi tez sie wydaje ta cena dosc duza a troche nam sie spieszy z wyborem gdyz jestesmy wlasnie w trakcie tynkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,...

Też budujemy w woj. opolskim... od czasu do czasu zaglądam na ten wątek, ale jakośc nie ma ciekawych info na temat budowania oraz wymiany doświadczeń..

Jedyny temat, to ogłoszenia działek budowlanych, lub szukanie ekip ..

 

Witam wszystkich, jestem tu nowa, budowa dopiero będzie rozpoczęta za kilka tygodni, nie wszystkie ekipy mam umówione, więc mnie się bardzo przyda Wasza opinia na temat, np. solidnego dekarza, cieśli lub innego fachmajstra ;) Albo gdzie kupić ładną a niedrogą dachówkę i t.p.

Pozdrawiam wszystkich i życzę łatwego budowania :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- cos u nas wiecej pytajacych niz odpowiadajacych- ale moze sie rozkrecimy; ja slyszalam ze mozna taniej dostac (np dachowke lub bloczki) poza Opolem np: Wroclawskie- my jeszcze nie wychodzilismy z zadnymi poszukiwaniami ale jak bedzie trzeba to dlaczego nie- czy ktos sie z tym spotkal? :-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje Hydraulika sprawdzonego do wykonania calej instalacji w domu.Dzis dostalam wycene od goscia na 45.000 tys no i prosze was o pomoc bo wydaje mi sie ze kwota troche zawyzona

montaz instalacji ogrzewania podlogowego 145m2,montaz grzejnikow lazienkowych 3 szt 18,825zl

montaz automatyki ogrzewania podlogowego systemu uponor 8 termostatow 4,742zl

montaz instalacji wodno-kanalizacyjnej.Montaz spluczek podtynkowych geberit 2 szt oraz montaz grupy licznika wodnego 7,287zl

montaz kotla centralnego ogrzewania eko-groszek pol spaw max-plus 20kw w tym montaz zasobnika cieplej wody biawar 150l z grzalka elektryczna wraz z orurowaniem i oprzyrzadzeniem 14,904 zl

 

No i wychodzi ok 45.000 tys zl Co sadzicie o tym kosztorysie? Nie mam pojecia dlatego bardzo prosze o pomoc lub namiary na jakiegos sprawdzonego fachowaca z Opolskiego.

 

Ostatnio byliśmy na targach budowlanych w Opolu i tam w ramach zdobywania kontaktów i informacji dostaliśmy na wstępną wycenę całego ogrzewania:

pompa ciepła

podłogówka

zbiornik na cwu

wywierty

robocizna...wszystko wszystko za 57tys

Kiedyś myśleliśmy o tej formie ogrzewania, ale stwierdziliśmy że to za duży koszt początkowy, brak dofiansowania (jak np w przypadku solarów) więc odrzuciliśmy ten temat. Ale patrząc na tą wycenę to róznica w miej więcej 10 tys, daje przekonanie że warto przynajmniej jeszcze raz rozważyć tą ofertę:):):0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

odjakiegoś czasu czytam forum i trzeba przyznać że wiele kontaktów można zebrać. Jednakże nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, i jak zauważyłam nie tylko moje. Czy może ktoś polecić dobrego architekta do adaptacji projektu? Będę budować w Krzanowicach-jak zauważyłam inni również -może nawet będziemy sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

mam zagwostkę dotyczącą wentylacji. W projekcie brak wentylacji w łazienkach. Są jedynie okna. I tu powstaje pytanie - z tego co się orientuję to powinna być dodatkowo zaprojektowana wentylacja jako komin wentylacyjny-ale może się mylę? Czy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

mam zagwostkę dotyczącą wentylacji. W projekcie brak wentylacji w łazienkach. Są jedynie okna. I tu powstaje pytanie - z tego co się orientuję to powinna być dodatkowo zaprojektowana wentylacja jako komin wentylacyjny-ale może się mylę? Czy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam

 

Właśnie dostałam odpowiedź od architekta

można to rozwiązać za pomocą kominków wentylacyjnych. Dolna łązienka ma mieć poąłczenie poprzez dziure w stropie i rurę, łazienka górna poprzez kominek wentylacyjny dachowy i to wszytsko obudowane przez karton gips. Zastanawia mnie tylko fakt po co się tak męczyć skoro można by było wybudować komin wentylacyjny a nie jakieś rozwiazania, które niby się sprawdzają w teorii ale nie wiem jak to będzie w praktyce.

Dlatego moje pytanie: Czy ktoś próbował coś takiego wbudować? I czy to faktycznie działa? Bo wentylacja musi być dobra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami na temat zakupu materiałów budolwnych, mianowice chodzi o dylemat przed jakim stawaliście, czyli kupować samemu z 23% Vat, czy zlecić to wykonawcy i wliczyć to w usługę płacąc 8%VAT? zastanawiam się bardziej nad wersją żeby samemu kupować materiały i odliczyć część Vat w przyszłym roku, bo z wykonawcami to nigdy nie wiadomo.

Będę wdzięzzny za informację:

1. gdzie można kupić beton i piasek w dobrej cenie

2. jakie hurtownie materiałów polecacie.

 

Budowa będzie pod Opolem w Walidrogach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,faktycznie coś tu słabo na oplskim,chyba wszyscy ostro budują;)

co do kupna materiałów,w zeszłym roku kupowaliśmy sami i teraz czekamy na zwrot podatku,nie wiem czy warto ale zawsze jakiś grosz wpadnie,jednak z doświadczenia wiem,że każda hurtownia ma swoje ceny,jedna ma taniej to inna tamto i w sumie jeśli zdecydujesz się na jedną to mniej więcej taka sama kwota wyjdzie w pozostałych,mieliśmy około 10 wycen i cena koncowa za materiały wychodziła podobna w każdej jednej hurtowni,tylko każda miała na co innego rabat,a w tym roku(w związku z brakiem czasu) materiały będą kupowane przez wykonawcę w różnych hurtowniach(zależy która da niższą cenę za dany materiał) i podciągnięte pod usługę 8%Vat,za rok napiszę co było lepsze;)

 

czy ktoś z was budujących używał roundupa tajfuna na chwasty?jakie efekty?warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...