Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wstyd się przyznać, ale przeprowadzka podziałała antyiternetowo.

Na tyle zaniedbałem własny album na onecie że go zlikwidowali :(

Onetowi pomogło jeszcze to że: pogubiłem hasła do strony, nie mam łącza w nowym domu bo nie mam...... telefonu :oops: , zwykłaego telefonu. TPSA tak się na mnie wypięła, że przyzwyczailiśmy się do komórek.

Nowy dom to brak czasu. Milion rzeczy do zrobienia, a jak już zapanuje spokój to trzeba pomieszkać.

Nie wiem gdzie napisałem że mieszkam od 3 lat - mieszkam od stycznia 2004.

Moje drogowskazy dla planujących budowę to:

1. Nie oszczędzajcie na projekcie. Kroicie dom dla siebie. Warto za to nawet więcej zapłacić. Nie mogę zrozumieć jak można próbować wybudować dom wydając więcej na np kabinę natryskową niż na projek domu. :-?

2. Nic nie robić "na wariata". Lepiej rok dłużej, a spokojniej.

3. Na kiepskim materiale nie zaoszczędzicie,

4. Przed każdym etapem poczytać to forum

5. Jak się już możeci wprowadzić to zróbcie to - szkoda każdego dnia poza własnym domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadam, święte słowa! Szczególnie (po paru już wpadkach) doceniam dziś jedną z prawd, o której piszesz-nic na wariata. Trudno się tego czasami trzymać, gdy wchodzą w grę emocje. Kupmy teraz to, zaraz potem tamto...itd.Sami się napędzamy, podejmujemy zbyt szybkie kroki, jakbyśmy coś chcieli przyspieszyć. Pomaga nam w tym też nasze kochane państwo-za miesiąc podwyżki! koniec z ulgą remontową! No i co? jest presja. No a potem....okazuje się, że te okna to nie do końca te, a projekt do duszy...Nawiązuję do własnych pomyłek, bo faktycznie oba te "produkty" wiszą na forum w dziale "Ogłoszenia drobne", być może sami zauważyliście. A o dziwo na Forum zaglądam już od czterech lat i od tyluż czytam namiętnie prasę fachową, w tym Muratora! Uczymy się na własnych błędach...Pozdrawiam opolaków!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś ja ci nie pomogę. Jak przyszła do mnie ekipa, jak zobaczyłem jak oni to zaczynają, jak usłuszałem budowlane zaklęcie "fachowca" - to sie potem..... to ich wywaliłem.

Potem sam srobiłem konstrukcję, z synem albo innym pomagierem skręciliśmy płyty.

Sam się nie zaoferuję bo jestem ....... zadrogi :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Będzie sentymentalnie. Ja co prawda z grupy wrocławskiej, ale korzenie mam opolskie. Ludzie jakie to miłe poczytać jak piszecie "buduję w Ochodzach" ,"ja w Chmielowicach", "Mój dom będzie w Luboszycach", " w Łubnianach" . Powracają wspomnienia gdy jeszcze mieszkałem w Opolu, wszystkie te miejscowości przemierzałem wielokrotnie, bywałem w nich bardzo często. Teraz jak już znajdę się na Opolszczyźnie to u rodziny i czasu na zapuszczanie się gdzieś dalej nie ma i okazji do zobaczenia jak teraz ta opolska ziemia wygląda też. Ale może kiedyś mi sie uda wybrać na taką objazdową wycieczkę. Pozdrawiam gorąco budujących na Opolszczyźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nas opuściłe( a) ś -stolice piosenki polskiej :lol: :cry:

Studiowałem we Wrocku i tu poznałem kobietę, która okazała się moją żoną... dalej chyba nie muszę pisać :). A abstrahując od tego to w technikum miałem kumpla co go Duduś zwaliśmy, Bartek miał na imię może to Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ja tu z poważnymi problemami czekam na pomoc (patrz wyżej) a tu wspominki... :D

a tak na marginesie też miałam na studiach koleżankę z Radwanic Anię może ją znasz andy? a może to toja żona :o

Cześć Kruszka

Tak się składa, że moją żonę zwą Anną ale czy to ta sama? Ale byłyby jaja gdyby tak. A co studiowałas? Dla ułatwienia dodam że moja żona socjologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ja tu z poważnymi problemami czekam na pomoc (patrz wyżej) a tu wspominki... :D

a tak na marginesie też miałam na studiach koleżankę z Radwanic Anię może ją znasz andy? a może to toja żona :o

Kruszka

A co do siatki to niewiele Ci pomogę. Jedyne co mi przychodiz do głowy to http://www.allegro.pl/search.php?string=siatka+ogrodzeniowa&category=126&country=1 - zobacz, moze jesli cena jest atrakcyjna warto pojechac dalej po ten towar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szadam, mylisz się! Rozpiętość cenowa siatki jest spora, od 9 do 20 zł za mb pótorametrowej siatki. W moim przypadku (trzy boki działki to już 350mb) te parę złoty robi kolosalną różnicę. A gdzie słupki? Ceny są koszmarne :evil: Na allegro sprawdzałam, mają siatkę. Teoretycznie można by zamówić, ale woałam jeszcze poczekać, może coś w okolicy się znajdzie. Okazuje się,że niewielu jest producentów siatki na opolszczyźnie. Znalazłam gościa w Pakosławicach (zartaz pod Nysą), miał przygotować ofertę dla nas, ale coś mu nie spieszno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszka - wstyd się przyznać :oops: ale na razie nie mam czasu na wklejanie zdjęć. W domu nie mam internetu bo nie mam telefonu - ale tu powinna wstydzić się tpsa. Jak się okazuje Prudnik ma swoje kiepskie strony.

W pracy zagladam na forum z przyzwyczajenia, w drobnych chwilkach - sniadanko, kawka lub coś podobnego.

O taaakich rozbieżnościach cen sietki nie wiedziałe, więc zwracam honor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...