Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciesze sie, ze cos tu sie dzieje!

Jesli tylko macie ochote sie spotkac, zapraszam na wiosennego grilla!

W Tarnowie od wczoraj piekna wiosna!

Poza tym to szukam namiarów na tanie drewno kominkowe i wklad rozsaczajacy do istniejacego szamba. O tym drugim nic nie moge znalezc na forum a to podobno super sprawa, tansza od oczyszczalni i tak samo skuteczna.Moze cos slyszeliscie?

No i ostatni problem, moze znacie jakas firme w Opolu, ktora moglaby zainstalowac nam Internet radiowy, satelitarny itp

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze cos tu sie dzieje!

No i ostatni problem, moze znacie jakas firme w Opolu, ktora moglaby zainstalowac nam Internet radiowy, satelitarny itp

Pozdrawiam

Ola

 

Ja mam radiowy z firmy AIRLAN: [email protected] albo tel. 605 061027. Ale czy u Ciebie są w stanie zainstalować? Nie wiem. A nie myślałaś o neostradzie?

 

Pozdrawiam,

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany : Sro Mar 17, 2004 9:36 pm Temat postu : jak utwardzić drogę

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czy macie namiar na kogoś ( lub jakąś sprawdzoną metodę) kto niedrogo utwardzi drogę,. Mam do utwardzenia 250 m drogi dojazdowej - pod koniec tej zimy dojechać na budowę to był horror. Jaki materiał z okolic oczywiście Opola byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary na firmy komp. Do jednej juz uderzalismy bez skutku. Teraz GANDALF z Ozimka cos bedzie dzialal. Jest tu sporo chetnych w tym dom kultury moze cos zdzialaja.

Co do utwardzenia, to wlasnie zalatwilam sobie z soltysem i gmina ze wysypia nam troche kamienia z OPOLWAPU. Sasiad zrobi koparka rynne. Tez mielismy koszmar z dojazdem, raz tak sie zakopalam, ze musialo mnie wyciagac terenowe auto sasiada.

Walczcie w gminie o material i transprt a sami przygotujcie teren.

Moge tez dac wam namiar na najtanszy 30tonowy transport tylkop 2,50zl/km!!!!!Facet jest z Tarnowa OP nazywa sie FILIPEK tel 605730093

Ma kilka aut. Material najtaniej to w Opolwapie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mielismy mozliwosc podlaczenia gazu z sieci, tak maja okoliczni sasiedzi, ale ja powiedzialam NIE. I po naszym pierwszym sezonie grzewczym nie zalujemy decyzji. Grzejniki akumulacyjne sprawdzily sie przy obnizonej mocy doboru tj 14kw na caly dom 150m2 (firmy zalecaja 20kW) mielismy 22-23stopnie ciepla w domu.Nie wiem jak to bedzie gdy zima bedzie ostrzejsza tj -20 i wiecej. Mamy jednak kominek, troche wspomoze w tych ekstremalnych sytuacjach. Ale uwaga, okazuje sie ze w naszym przypadku grzanie kominkiem choc bardzo efektywne wcale nie daje duzych korzysci finansowych (drewno kosztowalo nas 130zl a prad 250-300zl za ogrzewanie/m-c)Z kominkiem jest kupe roboty, brudu i sciany do malowania.Jednak i tak jestesmy zachwyceni, super sprawa, zobaczymy jak dlugo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "opolszczyków", jestem z Brzegu a z Prudnikiem mam sporo do czynienia, bo z tamtąd pchodzę-ciekawe kim jest Szadam.......?

:-? No ale nic, właśnie przed paru dni odebraliśmy projekt muratora-D47bL.Budowa rusza w lipcu-sierpniu (dopiero jesteśmy na etapie papierologii). Budujemy na pewno z ytonga, ale co do ceny jeszcze nic nie wiem (tzn wiem ale nie wiem jaki będzie rabat), bo czekam na przedstawiciela, który przelicza projekt na ytonga. Zdecydowaliśmy się też na stopy z ytonga.Jak będę wiedzieć coś więcej, dam znać. Co do miejsc najtańszych z ytongiem to nie specjalnie się liczy, bo i tak to co wynegocjujesz u przedstawiciela to jest max.W hurtowni mogą ci jedynie zaproponować przewóz lub rozładunek gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Ytong kupiliśmy u przedstawiciela , który biuro ma we własnym domu. Pytanie jaki Ytong chcesz- bo jeżeli na ścianę jednowarst. to musi być na pióro- wpóst- a te niestety są drogie i nie do końca się sprawdzają .My mamy też Ytong ( idealnie trzyma linię- ściany równiuśkie że hej) , ale odmiany 600 , na klej (jeden z tańszych -a też trzyma), na to dajemy 13cm styropianu - jak na razie żadnych problemów. A wszyscy do tej pory b. zadowoleni - i murarze i instalatorzy ( bo łatwo się 'bruzduje"). Dla porównania teraz musieliśmy dokupić szare bloczki ( nie z ytonga ,na kotłownię ) - Boże pożal się -tragedia!!!!!!!!!!! Jakby to było przy bud. domu to chyba byśmy się pochlastali lub rozstali.Jak chcesz namiar to daj znać - chętnie doradzimy ( a"propos- przemyśl dokładnie sprawę ogrzewania domu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dudusia: Uważam,że niepotrzebnie siejesz zamęt.Dlaczego piszesz,że ytong jednowarstwowy się nie sprawdza? Przecież to jest właśnie cała kwintesencja tej technologii! Jaki jest sens budowania z ytonga, drogiego materiałuale, ale co ważniejsze o takich parametrach(!) a później go klajstrowanie styropianem, który na pewno do zdrowych i oddychających materiałów nie należy. 36,5 bądź 40,0 to jest to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...