Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu kominka do domu o powierzchni ok 140m2, będzie to dodatkowe urządzenie grzewcze w okresie zimowym, w okresach przejściowych ( wiosna, jesień ) jako jedyne źródło ogrzewania.

 

Możecie polecić sprawdzoną ekipę która mogłaby zamontować mi taki kominek, ewentualnie punkty sprzedaży na terenie województwa.

 

Mieszkam ok 15 km od Kielce

 

mam sprawdzonego fachowca, montował kominek w listopadzie, jest super, wyślę namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich.mam takie pytanie.tez zaczynam budowe tylko jestem na etapie dachu i szukam z ceramiki cos najlepiej koramic albo roben lub nelskamp nibra f10 czarna szlachetna, tez tynki szukam najlepiej cementowe wapienne maszynowe tylko jakiej firmy zeby byla bardzo mala frakcja piasku moze ktos robil tynki .

Witam.

Najmniejsza frakcja to 0,5 mm: Dolina Nidy i Weber takie robią.

Jeszcze Kreisel coś tam robi drobnego, ale nie robiłem więc nie mogę polecić.

Tynk Webera jet mocniejszy od nidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
gdzie najtaniej kupić kamień do utwardzenia wjazdu na działkę? docelowo będzie kostka brukowa, ale na czas budowy chyba jakiś kruszec...

 

Kamień to w kopalni chyba będzie najtaniej. I cena raczej niewysoka w porównaniu z transportem tego kamienia. Rozejrzyj się czy gdzieś w okolicy nie ma większej budowy, zagadaj z jakim kierowcą albo koparkowym. Oni są nieźle zorientowani co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
czy ma ktoś doświadczenie z towarami budowl. od Wasika z Orońska k/Radomia?

 

ja mam ich bloczki, murarz powiedział, że są ok

cenę też dali Ci dobrą

 

przywoziłem wcześniej kilka sztuk tych spod Skarżyska ale nie przeszły testów murarza - pękały łatwo po uderzeniu młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Czy ktoś moze doradzić gdzie najtaniej w świętokrzyskim kupię drewno na wieżbę dachową. Dopiero zaczynam budowe ale wiem ze drewno musi trochę poleżeć. jesli ktoś moze to prosze tez podać namiary na tanie materiały budowlane w swiętokrzyskim.aham sie jeszcze miedzy ceramiką a betonem komórkowym. Czy ktoś potrafi przekonać????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aham sie jeszcze miedzy ceramiką a betonem komórkowym. Czy ktoś potrafi przekonać????

 

Przekonać się trzeba samemu. Główny wyznacznik to cena. Za izolację odpowiada ocieplenie (styropian, wełna) i wybór materiału nośnego nie ma znaczenia. Liczy się koszt. Jak ceny podobne, to wybieramy dalej.

Ja wybrałam Ytong, bo wbrew panującej opinii nie wyszedł mi drożej niż inne materiały (2008 rok).

Czysto i szybko się z niego stawia (na klej) ale dobrze mieć ekipę, która wie jak to zrobić. Mało odpadów, nawet zwykłą piłą do drewna można dociąć na wymagany wymiar, a pozostały fragment wykorzystać gdzie indziej.

Wszelkie instalacje łatwo rozprowadzić (rowki, puszki można dosłownie wydłubać gwoździem).

Budując drugi raz, też wybrałabym beton komórkowy, tylko ścianki wewnętrzne zrobiłabym z silki, z uwagi na tłumienie dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie w wyborze materiałów nikt Ci nie pomoże, sam musisz się z tym zmierzyć, forum na pewno będzie pomocne... jestem na podobnym etapie inwestycji, jak Ty, tzn. jesienią ruszamy z fundamenatmi ale za materiałami rozglądamy się już teraz. Co do drewna - popytaj w tartaku w Masłowie, a co do materiałów - my chyba będziemy kupować większość w KCMB - zawsze można negocjować ceny i nie ma problemu z transportem. A tak w ogóle, gdzie budujesz swój dom i jaki projekt wybrałeś? Czy udało Ci się znaleźć używany blaszak? - my garaż kupujemy w Skarżysku przez allegro...

 

Budujemy się w Niestachowie, mam projekt indywidaualny, fundamenty własnie zalaliśmy i w tym roku tyle.szukam miejsc z tanim materiałem budowlanym wsród forumowiczów. Bloczek na fundamenty bralismy ze Staszowa tam swietny wg naszych murarzy i nie tak drogi. W tej cenie w Kielach oferowali badziewie. Garażu jeszcze nie udało mi sie nabyć. Szukam cąły czas. Jak są fajne używane to z transportem wyjdzie tyle co za nowy ot i tak....a Wy gdzie budujecie i jaki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...