Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jak miło widzieć wreszcie kogoś w grupie świętokrzyskiej Założyłem ten wątek troszkę z niewiarą w ludzi budujących się w Sandomierzu

Zaglądałem pare razy na grupę ale cisza aż do dzisiaj takie miłe zaskoczenie pełna reaktywacja:)

Buduję swój dom po prawej stronie wisły zawodowo zajmuje sie sprzedażą materiałów budowlanych może będe komus z grupy mógł doradzićw rozterkach budowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, skoro jestes fachowcem to napisz co myslisz o scianie jednowastwowej z porothermu ewentualnie leiera.

 

W naszym rejonie dominuje ceramika to fakt niepodważalny

O wyborze systemu budowy scian zewnętrznych na tym forum napisano bardzo dużo

Z tego co się orientuje to Leier ma teraz dobrą promacje miał do końca roku. Niestety do porotermu mam jakos nastawienie negatywne ze względu na zapewnienie klientowi dostaw terminowych.

Dla mnie najważniejsze w wyborze systemu ścian jest wybranie takiego materiału z którym nie bede miał problemu z dowozem jak mi bedzie potrzaba np paleta w czasie sezonu budowlanego a z tym bywa różnie

Na sciane jednowarstwową z ceramiki napewno bym sie nie zdecydował

Jak juz ceramika to z dociepleniem

Preferuje system Ytonga jak poczytasz forum to i tak bedziesz miał mentlik w głowie każdy chwali co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie .fajnie że się odzywacie.Bexy dzięki za priva.Ja o sobie też napiszęCi na privie. Jacek stali jeszcze nie kupiłam bo nie mam pewności czy mój architekt mi dobrze ją policzył.Wydaje mi się że trochę za dużo.Gdy będę pewna odezwię się do Ciebie.PrzEd Nowym Rokiem oferowano mi najtaniej po 2400,czy teraz staniała?Czy Ty masz możliwość przetrzymania jej do wiosny?Szukam namiarów do dobrej a niezbyt drogij firmy budowlanej.Moze macie jakieś?Swoją budowę chcę zacząc na wisne.nie mam jeszcze pozwolenia ale wkrótce powinnam je mieć.Załatwiam je już od roku.Jacek,czy na srop monolit idzie dużo więcej stali niż na strop z gotowych elementów? nie wiem czy sie jasno wyraziłam bo w sprawach budowlanych jestem zielona.Moj architekt namówił mnie bym zamieniła monolit , który mam w projekcie na strop z gotowych elementów i miał mi wyliczyć stal bez stropu.Wyszło mu o 150 kg. mniej niż jest to w projekcie.nie wiem czy to możliwe ? Sory jeśli zadaje głupie pytania ale nie znam się na tym wogóle.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola znalazłaś juz może kogoś kto pobudował własnie ten projekt,

wtedy najłatwiej rozeznasz sprawę zużycia stali na same ławy i wieńce + podciągi Ja dotej pory zużyłem na fundamenty tzn ławy o dł 62 mb 33 szt drutu fi 12 i ok 60 kg fi 6 przedemną jeszcze podciągi i wieńce,też mam w projekcie monolityczny strop zmieniam na płyty szlunkowe ze styropianu "sukiennika"jest dzisaj pózna pora i za duzo pisania jak masz ochote porozmawiac zapraszam do siebie na kawe łatwo mnie znalesc tel masz w linku jak bede czasowy to postaram sie cos napisac chociaż siedze na tym forum juz troszeczke nie jestem klawiszowcem lubie czytac raczej jak pisac za duzo to zajmuje czasu Napisz w jakim systemie bedziesz budowała dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jacek.DziEki za wiadomość.Z tą stalą mam trochę problemu.Architekt wyliczył mi do kupienia A0 6-3000mb,A3 8-1000mb,12-1900mb, 10-1070mb.Jakoś wydaje mi się to dużo.Nie znalazłam nikogo kto buduje ten dom co ja.Kupiłam projekt Bolero http://www.domywstylu.pl Jest on częściowo podpiwniczony,ale garaż powiększyłam o 3m. Ja buduję go z maxa220 z Hadykówki ściany nośne z u-220 fundamenty zbloczków B15.Maxa220 kl.20 kupiłam po 1.80,u-220 kl.15 po1.65 ibloczki po 2zl.czy to dobre ceny?Myślę, ze o tej stali muszę pogadać z wykonawcą którego jeszcze nie mam .Szukam namiarów na jakis dobrych a niedrogichwykonawców.MoZe moZesz kogoś polecić? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mieszkalem kiedys w Kielcach (25 lat temu) obecnie w USA. Ciesze sie bardzo ze znalazlem ta grupe . Jeszcze nie buduje domu, ale planujemy wczesna emeryture za ok. 6 lat i myslimy o kupnie dzialki budowlanej lub ziemi . No i oczywiscie zaczecia budowy domu. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam po dłuższej nieobecności (spowodowanej problemami z neostradą oczywiście) i co widzę? Grupa świętokrzyska ożyła! Miedziana Góra, okolice Masłowa, Święta Katarzyna, mocny zespół z Sandomierza. Może przetrwamy. Ja się wprawdzie oddalam nieco od Gór Świętokrzyskich ku Jasnej Górze (Włoszczowa), ale to jeszcze nasze województwo. Mam nadzieję wiosną ruszyć, ale jeszcze niczego nie załatwialiśmy. Stoją sobie fundamenty (czy leżą?, w końcu mówi się "położyć pod coś fundament"), podciągnęliśmy prąd, wodę, kanalizacja jest. Tylko ruszać z kopyta. No, jeszcze nie teraz, ale w kwietniu, maju... Jak czytam posty na forum, to się trochę stresuję, że niczego jeszcze nie zorganizowaliśmy (ekipa, kredyt). Ale może się uda.

 

Jacku S., dzięki za sygnał na privie, dzięki niemu tu zajrzałam.

Jakie macie projekty?

Ja znalazłam projekt z kieleckiego biura (ale w internecie) i to ułatwiło mi sprawę z przeróbkami, bo na miejscu. Wkrótce może uda mi się pokazać go na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Stander przywracasz wiarę w ludzi :) Myślałem juz że u nas nikogo nie ma, a jak człowiek patrzy po innych województwach to się łezkakręci co nas tak prawie nic nie ma :(

Ja jestem w fazie załatwiania papierzysków i mam nadzieję ruszyć w maju-czerwcu, optymista ze mnie co :D

Domek jaki wybrałem z moja Pnią to SP-1500 ze Studio Projekt pod Cieszynem, jedyny idealny jak dla nas, jest po prostu uroczy.

Tak więc do przeczytnia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja Was pozdrawiam serdecznie. Zerkam tu wprawdzie sporadycznie , lecz obiecuję, że kibicować będę wszystkim i każdemu z osobna. :D

 

Dom budować warto !! Nam nie poszło jak z płatka, ale staraliśmy się, by optymizm był górą.

 

Czego i Wam życzę na sezon budowlany 2005.

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ,że nowe dusze tu zaglądają :lol:

Mariola już wiesz gdzie mam firmę

Oj nie było moim zamiarem zakładanie tej grupy tylko dlatego że sprzedaje materiały budowlane przeglądam to forum już prawie 3 lata najpierw były nicki chaotyczne potem ostał sie ten jeden wreszcie zapamietałem hasło

Buduje dom i z racji odbracania się tu i ówdzie po budowach troszeczke widziałem i chciałem sie poprostu podzielić wiadomościami i ewentualnymi kontaktami w cenie materiałów w naszej okolicy to tak dla usprawiedliwienia Wiecie wszyscy że forumowi inwestorzy to nie jest grupa na której można zarobić :D Człowiek nie jest omnibusem i nie na wszystkim się zna moze i ja skorzystam z rad kogoś kto jest już w fazie np elektryki ogrzewania to dla mnie jest czarna magia nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...