Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co piszesz, masz dom w stanie surowym, prawda? Czy tylko 1 kondygnację?

A co do wiosny - ja mam nadzieję, że będzie szybko. Ale i tak juz można trochę działać w temacie budowy. Kupwać materiały, czy chociażby coś wybrać, co szczególnie przy wykończeniówce jest trudne, szukać ekip, itp.

Załatwianie kredytu to też w pewnym sensie "budowanie" :wink:

 

Mam tylko parter i strop nad nim. Ale nie będzie ścian kolenkowych, więc teraz pora na dach. Załatwianie kredytu jest bardziej męczące niż kupowanie materiałów i sama budowa. Ale już finiszuję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!

 

Oczywiście, u nas jak zwylke ożywione i burzliwe dyskusje;-)

Dawno tu nie zaglądałęm bo i powud do tego miałem, gdyż Tatusiem po raz pierwszy zostałem! Tak, że teraz muszę ze zdwojoną siłą ruszyć do dalszych prac budowlanych, co by z ciasnego M wyprowadzić się jak najszybciej!

 

Pzodrawiam

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Oczywiście, u nas jak zwylke ożywione i burzliwe dyskusje;-)

Dawno tu nie zaglądałęm bo i powud do tego miałem, gdyż Tatusiem po raz pierwszy zostałem! Tak, że teraz muszę ze zdwojoną siłą ruszyć do dalszych prac budowlanych, co by z ciasnego M wyprowadzić się jak najszybciej!

 

Pzodrawiam

jarek244

 

 

Wielkie gratulacje Jarku! A jakiejż to płci obywatela "tej miłej Rzeczypospolitej przysporzyłeś"?

 

 

Dawno nie zaglądałam na forum, bo zdołowana byłam pogodą. Nic kompletnie zrobić się nie dało na budowie przez te mrozy. No ale już dłużej nie można czekać. Trochę zaczęliśmy dłubać przy instalacjach, ale przystopuje nas znowu pogoda, bo z tynkami trzeba czekać. A my chcemy się najpóźniej we wrześniu wprowadzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek244 zgaduję: to CÓRUNIA! Tak czy siak, również gromkim

głosem gra-tu-lu-ję!!! :D

 

A my już mieszkamy, ale jeszcze sporo robótek się nam kłania.

W domu jak w domu, ale przed nim, o mammma-mija. :o

 

Wiem za to, gdzie ukryła się wiosna...(Jest od 2 dni we Włoszech :D

 

Dlatego coraz częściej gapię się :o w południowe okna i co widzę:

białą, ubitą poduchę śniegu :wink:

 

stander, wspaniale,że trzymacie tempo. Przecież dopiero co zaczęłaś zbierać się do budowania a tu juz na jesień finał !!

Tylko pozazdrościć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Między nami, też myślę, że to córunia. Wiesz dlaczego :wink

 

No pewnie!!! Jakby był mężczyzna, to jarek244wrzeszczałby na cały ekran :Wiecie, MAM SYNA

 

a tak to on nas skromniutko, mimochodem informuje, że został tatusiem...

 

(ale knujemy, będzie głupio, jak się przypadkiem okaże, że to faktycznie syn) :lol:

 

no to co jarek244, kobieta, czy mężczyzna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stander, Ara dziękuję pięknie za gratulacje!

 

Ara i co ja mam w takiej sytuacji zrobić;-) Jasnowidzka z Ciebie czy jak?;-))

Masz rację i trafnie udało Ci się odgadnąć, że urodziła nam się śliczna córeczka Julka. A tak nawiasem mówiąc to nieistotna była była dal nas płeć tylko, co by dzidziuś był zdrowy. Ale dziękować Bogu wszystko póki co jest ok!

Jak troszkę się uspokoje z tej radości to też muszę myśleć o dalszych pracach budowlanych;-)

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jak ja lubię Julki :D

 

Julki to takie wieczne damulki

(szykuj kasę na liczne stroje i pierdółki) :p

 

A swoją drogą, to Ci się chłopie

sprawdziło- nowy domek, i bach! -nowy potomek!!!

 

I jeszcze słów parę o tym jasnowidztwie.

Taak, niekiedy widzę jasno i profesjonalnie...

zwłaszszcza gdy idzie o męskie

typy i podtypki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuzszego czasu sledze forum muratora.. nie mniej jednak nie zabierałam głosu.. nie chcac zapeszać.

Teraz jednak legalnie moge zabrac głos w dyskusji.. bo.. kredyt załatwiony i dom kupiony. Dom w surowym stanie wiec przed nami jeszcze masa roboty.. w zwiazku z czym bede jak ta harpia nekac wszystkich o rady i porady.. na ile oczywiscie czas pozwoli skrobac tu co nieco.

Od 3 lat mieszkam w Świętokrzyskim... a poprzednio.. raczej śląsk, teraz chyba jednak tu osiądę... przynajmniej dom mnie na kilkadziesiąt lat przygwoździ na miejscu.. i kredyt :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak ja lubie piątki... wreszcie koniec roboty :lol:

 

Dom kupilismy poza Kielcami w Ćmińsku .. tuz pod lasem obok źródełka.. wiec miejsce bardzo fajne. Ja nie przepadam za miastem i zawsze marzyłam o takim miejscu. Szkoda tylko że działka troche mała.. ale na razie i tak nie miałby kto sie nią zająć..a do emerytury lata świetlne :wink:

 

Teraz mamy problem okienny.. tzn. nie bardzo mamy czas biegac po firmach i zbierać oferty (praca, praca).. a na maile odpowiadają z katastrofalnym opóźnieniem i bardzo nieściśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane.. pozostana tylko w planach... ze wzgledów finansowych raczej plastiki.

Poza tym odnawianie okien drewnianych spadłoby w przyszłosci na moje barki.. ponieważ mój męzczyzna nie garnie sie do tego typu prac :cry:

a to mi sie nie usmiecha.

Jutro planuje mały rejs po sklepach aby oswiecic sie w cenach drzwi zewnetrzynych i garazowych.. mam nadzieje, ze po tym zostanie mi jeszcze odrobina nadzieji ze uda nam sie jakos wykończyc ten dom. Bo gdy tak licze i licze to 100 tys niestety to pestka w morzu wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dziękuję za gratulacje :D

 

Dziewczyny są dzielne! Julka nabiera wgai jak szalona, Mama już do siebie doszła, tak więc wszystko jest na dobrej drodze.

Tylko ja nie mogę się zabrać do pracy na budowie:-( A smo się nie zrobi, mam nadzieję, że to przez przesilenie zimowo wiosenne!!

 

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ja tez gratuluje córeczki.. sama mam 2 letnią ... i uwierz mi na nude nie mozna narzekać. No i z malowaniem scian tez nie bedziesz miał problemów.

Apropos bramy.. czytałam ze szukałes takiej panelowej (garazowej), czy cos juz kupiłeś?... jakie sa ceny???

My oprócz okien szukamy drzwi i bramy zeby zamknąć dom.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...