Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Droga grupo świetokrzyska, wiem ze na innych grupach dyskusyjnych tocza sie dyskusje o kosztach robót (studiowałam je już). Nie mniej jednak mysle ze ceny łatwiej jest porównac w danym regionie bo rozbiezność moze byc spora . W zwiazku z czym mam prośbe dostałam wycene prac wod-kan-CO .. wydaje mi sie że troche drogo ale nie mam doswiadczenia wiec odwołuje sie do waszego.

Oto wycena:

- za p-t ( tzn np umywalka, wanna. równiez kaloryfer - 100 zł)

u mnie jest 13 p-ów + 15 grzejników =2800

podłogówka ok 40m2 - 600 zł

podłaczenie pieca (groszek) - 800zł

 

z tego co mówił fachmen rurki będą z miedzi giete wiec odpada praca ze złaczkami.

Czekam na porady i wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo droga..

mam nadzieje ze ktos jednak przeglada te posty....

poszukuje fachowca od tynków tradycyjnych, solidnego. Jezeli ktos ma jakies namiary prosze o informacje na priva.

 

Czy ktos z was zdecydował sie na eko-groszek? Jezeli tak jakie kotły prferujecie bo mi juz głowa peka od informacji jakie uzyskuje w p-tach handlowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy ze świetokrzyskiego

 

Kilka lat mieszkałam na śląsku i pamietam ze do robót remontowo-budowlanych ściągano ludzi ze świetokrzyskiego.. a teraz losy rzuciły mnie tutaj .. i szukam róznych fachowców a nie tradycyjnych trunkowców. Wiem ze wszyscy zaklepywali fachowców w tamtym sezonie na ten.. ale ja nie wiedziałam ze kupie dom.... kupiłam dopiero teraz i wszyscy juz pozajmowani. Myslałam ze w takim zagłebiu budowlańców nie bedzie problemów... .

Przepraszam ze tak sie zale.. ale czas ucieka mi miedzy palcami... i juz nie wiem czy to był wogóle dobry pomysł z tym domem. Ba troche mnie to wszystko przeraża.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale na jesieni było jeszcze gorzej :lol: szukałem ekipy do zrobienia stropu i już myślałem, że nie uda się przed zimą. W akcie desperacji zacząłem dzwonić po ogłoszeniach z Anonsów. Spotkałem się z pewną ekipą, która akurat miała "wolne moce". Ponieważ wyglądali na porządnych - zaryzykowałem. No i udało się - zrobili niedrogo i dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pocieszenie..

w akcie desperacji... dobre i to (fajnie ze trafiłeś na dobrych fachowców)... na razie rozpuszczam wici gdzie mozna.. i czesze swoja pamiec w poszukiwaniu osób o których słyszałam ze sie budowały.. lub maja cokolwiek wspólnego z ta działką. Teraz telefony po fachmenach.. i powazne rozmowy o robocie, czasie i kasie rzecz jasna.

A czas ucieka. Jestem chyba mało cierpliwa.

Mam nadzieje ze w końcu to jakos ruszy... czego wszystkim życze.. bo wiosna spóźniona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo droga..

mam nadzieje ze ktos jednak przeglada te posty....

poszukuje fachowca od tynków tradycyjnych, solidnego. Jezeli ktos ma jakies namiary prosze o informacje na priva.

 

 

Ewo, ja chętnie poleciłabym Ci do tynków kogoś ze Świętokrzyskiego, ale sama mam ekipę z woj. śląskiego (strony częstochowsko-opolskie). Nie są bardzo tani, śpią na miejscu, a i efektu nie gwarantuję (dopiero kończą). U mnie wyniknęły pewne problemy, bo nie powiedzieli dokładnie, jaki piasek ma być do tych tynków, no i trochę "rysuje". Mam nadzieję, że wapno i emulsja pokryją te esy-floresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stander wielkie dzieki za checi.. to najwazniejsze

Na razie znalezlismy dwóch fachmenów.. i dajemy im garaz do wykazania się. Od poniedziałku mają ruszać.. zobaczymy jak sie wykażą w garażu.. to moze puscimy ich na "salony" :-) ???

Drzwi do garazu chyba tez zamówimy z Dromy.. tam gdzie Jarek.. bo wychodzi najtaniej. Z oknami tez finiszujemy.. i tutaj mała uwaga dla przyszłych poszukiwaczy okien PCV .. jezeli chodzi o Jezierskiego to pytajcie o ceny u producenta W Lekominie a nie w p-tach handlowych, róznica w cenie moze byc znaczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej... czy wszyscy tak poważnie pracujecie... i juz nikt tu nie zaglada??

POwiedzcie co sie u was dzieje.. mury rosna, dachy powstaja???

 

U nas tynkarze wykazuja sie w garazu, okna zamówione, drzwi zamówione, jeszcze hydraulik...

szukamy kogos do pomocy przy elektryce tzn. kogos kto powierciłby dziury pod puszki, połozył kabelek tam gdzie sie mu powie. Jak znacie kogos to bardzo prosze o jakies namiary (nie musi sie na tym znać.. byle wiertarta nie była mu straszną).

No i odezwijcie sie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa jak widać wszyscy chyba korzystali z "pięknej" pogody i nik tu faktycznie nie zagląda.

 

A ja mam pytanko czy szanowni Forumiwicze byli na targach Dom-Ogród-Voyager w ten weekend w Kielcach? Osobiście byłem ale tylko straciłem drogocenny czas! Ciekaw jestem Waszego zdania?

 

Pozdrawiam

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na targach, ale w zasadzie nic ciekawego nie widziałem.

 

A co do budowy - u mnie założyli wodę, a tuż po świętach zaczynają montować więźbę, zaraz potem będzie kładziona dachówka. Szczegóły w dzienniku.

 

Więźba się właśnie "robi", a dachówka jedzie od producenta :wink: Dostałem niezłą cenę - 19,80 zł brutto za metr kw. dachówki. Razem z akcesoriami, folią, ławami kominiarskimi zapłacę niecałe 8 tys. za dach 190 m kw. Teraz zastanawiam się czy zamówić okna dachowe Fakro czy Roto :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze jednak ktos zajrzał...

Ja tez byłam na targach... nudzic sie nie nudziłam poniewaz bieganie za moja córką jest bardzo zajmujące. Pozbierałam troche ulotek, najbardziej chyba ucieszył mnie kontakt do stolarni gdzie za stopień schodów licza sobie 80 zł (z wstepnego rozeznania wynika ze to dosyc tanio). POza tym wydaje mi sie ze troche ubogo było na tych targach.. tzn mało konkretnych wystawców.

Przy okazji poznalismy kilku sasiadów z okolicy.. i o zgrozo znalezlismy kielecka firme produkujaca bramy garazowe (segmentowe) w cenie dosyc niskiej - a my juz umowe z Droma podpisalismy.. i jest zgrzyt ( z róznicy w kwocie moglibysmy silnik do bramy kupuić !!!!)

Wodnik zaczyna w czwartek (znaczy hydraulik) a tynkarze tynkują.

 

Pozdrawiam.. wszystkich zapracowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukamy kogos do pomocy przy elektryce tzn. kogos kto powierciłby dziury pod puszki, połozył kabelek tam gdzie sie mu powie. Jak znacie kogos to bardzo prosze o jakies namiary (nie musi sie na tym znać.. byle wiertarta nie była mu straszną).

No i odezwijcie sie...

 

Pozdrawiam

 

Oj, nie ryzykowałabym brania kogoś do elektryki, kto się na "kładzeniu kabelków nie musi znać". To nie jest takie proste jak kiedyś. U mnie elektrycy wszystko dokładnie inwentaryzowali, powstała obszerna dokumentacja tej pajęczyny kabli o różnym przeznaczeniu, puszek, skrzynek rozdzielczych, podejść pod urządzenia, które wymagaja siły itp. Instalator (uprawniony!!!) podpisuje się pod całą "robotą". No chyba że masz elektryka, a szukasz pomocy dla niego...

Jeśli nie, to jakby co, znam dobrych elektryków z Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze jednak ktos zajrzał...

Ja tez byłam na targach... nudzic sie nie nudziłam poniewaz bieganie za moja córką jest bardzo zajmujące. Pozbierałam troche ulotek, najbardziej chyba ucieszył mnie kontakt do stolarni gdzie za stopień schodów licza sobie 80 zł (z wstepnego rozeznania wynika ze to dosyc tanio). POza tym wydaje mi sie ze troche ubogo było na tych targach.. tzn mało konkretnych wystawców.

Przy okazji poznalismy kilku sasiadów z okolicy.. i o zgrozo znalezlismy kielecka firme produkujaca bramy garazowe (segmentowe) w cenie dosyc niskiej - a my juz umowe z Droma podpisalismy.. i jest zgrzyt ( z róznicy w kwocie moglibysmy silnik do bramy kupuić !!!!)

Wodnik zaczyna w czwartek (znaczy hydraulik) a tynkarze tynkują.

 

Pozdrawiam.. wszystkich zapracowanych

 

 

Widzę, że jakbyśmy się wcześniej dogadali, to moglibyśmy sobie piknik pod halą targową urządzić, tym bardziej że rzeczywiście niewiele było do oglądania, a więcej do żarcia 8) . My na szczęście mieliśmy sprecyzowane plany poszukiwawcze i wstępnie umówiliśmy się na schody z Bodzechowa, podłogi i taras (przymierzyliśmy się również do ogrodu zimowego - to odległa przyszłość, lata świetlne). Kupiliśmy karmnik dla ptaków, bo akurat sezon :D , trzy odmiany irysów do naszego rowu i... zaliczyliśmy punkt medyczny. Nasz Maciejka (4,5 roku) zatarł sobie oko i pielęgniarka próbowała mu je przemyć. Tak w przyspieszonym tempie skończyła się wycieczka budowlana w Niedzielę Palmową.

 

 

A jeśli chodzi o roboty na budowie, to w tym tygodniu wykańczamy "dziurę" pod grzejnik w podłodze salonu. Mąż wykonał skrupulatnie rysunek techniczny i pan "złota rączka" izoluje, zalewa, muruje i znów izoluje kanał pod specjalną wannę, w której ów grzejnik zostanie umieszczony. Mam tyle okien w salonie, że nie było jak zmieścić normalnego kaloryfera. Tzn. miałam alternatywę - grzejnik albo jakiś mebel, a jakiś mebel wypada w salonie mieć. :wink:

 

W przyszłym tygodniu spodziewam się instalatorów właśnie od centralnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

ANPI - jeszcze nie wiem czy jestem zadowolona.. kłada w garażu, ja tam nie byłam w czasie ich roboty bo nie mam czasu, powinni skończyc teraz wiec dam ci znac.. jak to wygląda, biora 10 zł/m2, ale znalazłam tez fachowców którzy biora 8 zł ( 7 zł - jak sie ich karmi), nie ogladałm jak kładą.. ale gdzies teraz robia wiec mozna zobaczyć.

Acha chodzio tynki cem-wapienne.

STANDER - apropos elektryki, to za istalatorstwo wzia sie mój chłop, z racji wykształcenia w tym kierunku, elektryka z uprawnieniami tez mamy. Wstepny projekt instalacji istnieje, ale Tomasz troche szaleje z ta elektryka bo to i gniazdek cała chmara, siec tel, siec pod internet, kabelki pod rolety, alarmy. Na szczescie jacys pomocnicy sie znalezli wiec mam nadzieje ze robota ruszy. a dokumentacje teraz podobno robi sie sie cyfrowo.. czyli kazda scianka ma zdjecie po okabelkowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...