Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma się za bardzo czym chwalić.

Udało nam się złowić pana do położenia płytek w kotłowni, to przynajmniej będzie można ruszyć z wykończeniem instalacji. Na resztę pomieszczeń pan "nie ma wolnego terminu". Szukamy dalej.

Ekipa do sufitów karton-gips od poniedziałku dojechać nie może, a zostało im już tak niewiele... w tym tygodniu byłby koniec.

Dzisiejszy sukces to znalezienie firmy, która załatwi nam sprawę niewymiarowych ościeżnic. Pan obleciał cały domek, pomierzył, spisał, tu kazał przybrać, tam nadrzucić, a resztę oni "wyrównają".

Jutro jedziemy szukać płytek do kuchni i łazienek, bo mamy nadzieję, że ekipa jakaś do tych płytek też się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Poszukuję kogos kto zna sie na dachach, mam źle zrobioną blache dokoła komina, tzn ta która uszczelnia komin przy dachu. Niestety fachowiec od Andrzeja nie ma czasu teraz.

Jezeli macie namiary na kogos prosze o pomoc.

Pozdrawiam

 

Na ulicy Szajnowicza-Iwanowa w Kielcach, jest firma którą układa dachy. Przy samej ulicy jest duży szyld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Andrzeju.. bede sie dowiadywała.

 

Kasiu jak twoje poszukiwania płytek, ja ogladam i oglądam.. i mam chyba za drogi gust, bo jezeli mi sie juz coś spodoba.. to cena powala.. przynajmniej mnie. Bylismy w Opocznie na rozpoznaniu.. i przynajmniej kotłownia już ma płytki za 9 zł/m2 w 1-st klasie.

 

Cos Jarek sie długo nie odzywa.... jak czytasz niekiedy forum.. to daj znac co u was.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj u nas dzieje się i to nazbyt dużo.

Nie mam czasu żeby zajżeć do nas na forum, o budowie już nie wspomnę, zaczęła mi się sesja i dzieje się oj dzieje!

A na placu boju własnie w sobotę skończyli tynki na poddaszu, jeszcze o tym fachmani nie widzą ale muszą kilka scian poprawić, generalnie jednak jest ok! do środy mają skończyc parter;-)

A wtedy wchodzi pan hydraulik i znowu bedzię się działo;-)

Moi kochani poradźcie i powiedzcie, bo w gąszczu informacji nie mogę się połapać, gdzie, kiedy, w jakiej cenie i jakiej firmy macie okna i drzwei do domków?

 

Pozdrawiam

jarek244

 

P.S.

Ewa musimy się zebrać z żoną na odwagę i w końcu zajrzeć do Was, Sąsiadko;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Jarku ze sie odezwałeś... jak masz sesje to juz wszystko rozumiem.. i podziwiam.. !!!!

Cena okien zalezy od tego jakie chcesz, jak chcesz z białego PCV, to róznice w cenach sa znaczne , jezeli chodzi o okna oklejane (drewnopodobne) róznice sa znacznie mniejsze, wiele firm dolicza sporo za takie oklejenie. Drzwi mamy z Gerdy z panelem, cene wytargowalismy raczej dobrą.. poszukam faktury to ci napisze dokładnie.

Na budowe serdecznie zapraszamy.. codziennie wieczorem tam jestesmy, na priva posle ci nr. telefonu to sie zdzwonimy, zobaczycie sobie okna , drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpwoiedź. Ewa, czekam wobec tego na telefon na priv-ie;-) Dziś na pewno będziemy u siebie to może uda nam się zajżeć do Was.

Anpi możesz napisać z jakich profili masz okienka? Będę dźwięczny;-)

 

Jeszcze raz dziękuję i czekam na pozostałych formumowiczów

 

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpwoiedź. Ewa, czekam wobec tego na telefon na priv-ie;-) Dziś na pewno będziemy u siebie to może uda nam się zajżeć do Was.

Anpi możesz napisać z jakich profili masz okienka? Będę dźwięczny;-)

 

Profil Trocal Classic + okucia Roto NT. W standardzie szyby energooszczędne wypełnione argonem U=1,0. Okna będą mi montować za ok. 2 tygodnie.

 

Tańszą ofertę dała mi Hossa i parę innych firm, ale okna z profilu Avantgarde, który nie ma dobrych opinii (także tu na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Andrzeju.. bede sie dowiadywała.

 

Kasiu jak twoje poszukiwania płytek, ja ogladam i oglądam.. i mam chyba za drogi gust, bo jezeli mi sie juz coś spodoba.. to cena powala.. przynajmniej mnie. Bylismy w Opocznie na rozpoznaniu.. i przynajmniej kotłownia już ma płytki za 9 zł/m2 w 1-st klasie.

 

Niestety byliśmy także w Excellencie obok Reala. Teraz niewiele nam się już podoba. Tam są powalające ceną i urodą wynalazki (wybijam sobie w takim razie z głowy wycieczkę do Janek, mogłabym całkiem sfiksować).

Bardzo przyzwoity wybór ma teraz też Praktiker, trochę inności znaleźliśmy w Castoramie (właśnie się dowiedziałam, że otworzyli, nie wiem, jak mi to umknęło). W Praktikerze kupiliśmy w niedzielę oliwkową terakotę do kuchni po 28,90 za m kw., a były już przymiarki w Castoramie do takiej po 119 PLN!!! Tylko że większość terakoty w kuchni schowa nam się pod szafkami, a na połowie podłogi będzie drewno (oj tam zaraz drewno, duoparkiet), takie jak w holu i salonie. Jaki sens płacić za coś, czego potem nie będzie w ogóle widać?

 

Gospodarcze pomieszczenia opylimy jakimiś przecenionymi płytkami z NOMI, zdaje się Cersanitu (15,90/metr glazury i chyba 17 za terakotę) - ważna rzecz - w ogóle nie pękały przy cięciu, czyli gatunek w porządku. Na razie gotowa jest kotłownia. Rozmawialiśmy z płytkarzami w którymś salonie (akurat zmieniali ekspozycję). Podpowiedzieli nam ważną rzecz. Mianowicie, ściany łazienek (i ew. kuchni) narażone na dużą wilgoć należy bezwzględnie przed położeniem płytek pokryć tzw. folią w płynie, a dodatkowo w narożnikach kabin przykleić specjalną folię na siatce. To zapobiegnie stopniowemu wnikaniu wilgoci pod płytki i "temu nieprzyjemnemu zapachowi, który pojawia się w nowych łazienkach w rok-dwa lata po rozpoczęciu użytkowania". Litr tej "folii" wystarcza na metr kw. ściany. 15 litrów kosztuje prawie 300 złotych.

 

W sobotę lub niedzielę wybieramy się na dalsze polowanie na płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa hurtownia płytek w Domaszowicach przy wyjeździe w kierunku Cedzyny, po lewej strony jadąc z Kielc. Co prawda jeszcze tam nie byłem, ale znajomi mówili, że duży wybór i tanio. W zeszłym tygodniu otworzyli też hurtownię "łazienkową" Bomar 2 na Armii Krajowej (taki budynek z żółtym dachem). Też tam jeszcze nie byłem, a to kilkaset metrów od miejsca gdzie teraz mieszkam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie Kasiu... bo tez byłam w exellencie.. i lekka choroba jest, gorzej bo w Opocznie byłam w cudnej hurtowni.. i choroba jeszcze wieksza.. Generalnie dylematy płytkowe mam olbrzymie. Z polskich pytek podoba mi sie kilka kolekcji z Tubadzina ale mam problem z zobaczeniem ich na zywo, jedynie w Cedzynie było troche.. i w Domgosie.. ale akurat nie te, które mnie dreczą.

Czy ktos z grupy orientował sie moze w kosztach -projektu ogrodu??? szukam skali porównanwczej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na Cedzynie mozna zobaczyc Tubadzin i jest najtańszy w Kielcach ( mówie o salonie który jest obok cmentarza.. Andrzej pisał o jakims przy drodze.. to chyba inny) Byłam własnie w Bomarze 2, jest otwarty w soboty do 15. Wybór jest tam spory, jest tez duzo Tubadzina, bardzo ciekawe aranżacje, bardzo duzy wybór.. ceny wyzsze niz w Cedzynie, ale porównywałam tylko Tubadzin. Generalnie jest tam co oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...