Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

Witam!

 

Widzę, że piękna pogoda powyciągała nas na place boju;-)

U nas tynki są skończone, efekt jest całkiem, całkiem, pracę instalacyjne dobiegają również końca, jest całkiem nieźle :D

Krajanie chciał bym podnieść jeszcze raz temat okien, bo czuję w kościach, żę czeka mnie naprawdę droga przez mękę.

Dziękuję Ewie i anpi za wyczerpujące informację na temat okien i czekam na pozostałych :lol:

 

pozdrawiam

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja dzisiaj właśnie walczyłam z tynkami. Siatka do gipsówek na pacę i wioooo! Ściana po ścianie ścieram piasek, później pędzlem omiatam i tynk czyściutki. Jutro może uda mi się skończyć poddasze i zrobię próbę z Polinakiem. Czekam na odkurzacz. Zamówiłam przez Allegro taki tańszy przemysłowy, żeby pozbyć się szybciej pyłu i piasku. Zamiata się to koszmarnie. Wciąż wyłazi i wyłazi.

Jeśli chodzi o płytki, mam jeszcze większy mętlik po wizycie w Cedzynie. Byliśmy tam w piątek, a w niedzielę odwiedziliśmy jeszcze raz Praktikera i zamówiliśmy płytki do wiatrołapu, spiżarni i dolnej łazienki. Do tego wzięliśmy kilka rzeczy z wyposażenia i wynegocjowaliśmy rabat.

Im więcej oglądam glazury, tym większe mam wrażenie, że wciąż oglądam to samo: płytka plus gresik plus dekorek = komplecik. Pewnie dlatego wybrałam w końcu do toalety na ścianę gres. A co, nie wolno? Płytkarz powiedział mi, że położy, dlaczego nie... Byleby nie odwrotnie.

A teraz kombinuję, jak tu zaaranżować górną łazienkę, żeby uniknąć gotowego kompleciku. I prawie jestem zdecydowana na białą ścianę i drewnopodobną podłogę.

Ale się rozgadałam, a tu trzeba odpoczać, bo jutro czeka mnie "przecierka" w sypialni i garderobie.

Cześć pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kasiu jakie masz piekne maki obok domku...

ja zwalczam randapem osty.

Zazdroszcze ci ze juz sie zdecydowałas na płytki.. ja mam coraz wieksze dylematy, siedze po nocach rysuja łazienke w programiku do projektowania... i czarna dziura w głowie, czy nie za duzo kolorów czy nie przesadzam, generalnie koszmar.

Mam pytanie co do tych tynków, cy to tak trzeba przecierac?? a co to ten Polinak.. oswiec mnie troche jezeli mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tych tynków, cy to tak trzeba przecierac?? a co to ten Polinak.. oswiec mnie troche jezeli mozesz.

 

Ponieważ nie chciałam gipsowej szpachli, tylko tynk cementowo-wapienny, to teraz muszę go przed gruntowaniem oczyścić. Przy ścieraniu (można papierem ściernym, ja wybrałam siatkę do gipsu) strząsa się po prostu ziarna piasku niezwiązane w betonie, potem jeszcze pędzlem zamiata ścianę. Efekt jest dobry, ściana robi się gładsza i już nic się nie sypie. Poczytałam na forum, jak inni przygotowują tynki pod malowanie i wybrałam zamiast starej metody z białkowaniem wapnem - przecieranie i gruntowanie od razu farbą. Dobry do tego jest podobnon ów Polinak (f. emulsyjna Dekorala). Będę gruntować wałkiem, nie pędzlem (dzisiaj farby mamy gęste, po pędzlu zostają ślady). Jutro, a właściwie dzisiaj, zrobię próbę, to napiszę. Jeśli uda mi się skończyć sypialnię, bo tam ściany zrobili koszmarne, jedyne takie pomieszczenie - dosłownie piaskowa posypka (nie mogę sobie przypomnieć, który robaczek świętojański tam działał).

Gładzi nie chciałam, ale mąż wymógł na mnie zgodę (choć mnie nie przekonał :-? ), żeby na dole nie ryzykować, bo tynki niespecjalnie wyszły. W poniedziałek ma wejść ekipa ze "szpachlą" właśnie. Koszmar! Mam nadzieję, że mają ten sprzęt z "pochłaniaczem" pyłu.

Mąż wygładzi dół, a ja popracuję nad górą. Potem się porówna efekty. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kasiu jakie masz piekne maki obok domku...

ja zwalczam randapem osty.

 

 

A ja potraktowałam nim młode osiki, które wyrosły na miejscu tych, które jesienią zdarliśmy łychą koparki razem z gruntem. Niestety, one odrastają z podziemnych pędów, mam przed sobą kilka lat walki o terytorium.

Pryskałam w zeszły piątek, dzisiaj zauważyłam, że usychają górne, najdelikatniejsze liście. Z zadowoleniem będę śledziła dalsze niszczycielskie postępy :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, my budujemy w Piasecznej Górce, kołó bIlczy gmina Morawica.

Widziałam tematy o płytkach do łazienki, my mamy to już za sobą. Prawie wszytskie płytki kupowałam od firmy CERGRES z opoczna(firma handlująca), znalazłam ich na allegro, dali takie ceny, że w Kielcach "nikomu sie nie opłacało", Np. gres polerowany NOWA GALA 40x40-86zł, Majolika z Tubądzina po 35zł(płytka podstawowa), ADRENALINA z CERSANITU po 41zł, a Kielcach kazdy proponował po 46zł. Transport gratis. Ich strona www. cergres.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie cieszę że istnieje grupa świętokrzyska!

Jestem nowicjuszką w temacie budowy-wczoraj nabyłam działkę, ale formalności są już w toku, może jesienią dostaniemy pozwolenia.

Jesli wszystko pójdzie po naszej myśli to do zimy juz kawałek domku będzie. Wybraliśmy projekt Faworyt z pracowni MG Projekt.

Budowac będziemy w Busku Zdroju.

Pozdrawiam

MonikaKa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupo!!! Kasia Stander pewnie pamięta dwoje wystraszonych papierzyskami ludzików, których gościła jeszcze w swoim mieszkanku? Mam pytanko: poszukuję ekipy od ocieplenia poddasza i gips-kartonów. Nasza ekipa wystawiła nas i pojechali robić osiedle domków do Katowic :cry: :evil: Może jakaś dobra dusza ulituje się :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej adaman

U mnie te prace ma robic ekipa , która nam robiła tynki, nie mniej jednak gdy zobaczyłam tynki u Jarka wiem ze moje sa spaprane , aby nie powiedziec czegos dosadniej. Wiec mam wiele obaw i z czystym sumieniem ich nie polece.. mój m. mówi ze nie mamy wyjscia, bo o kogokolwiek teraz bardzo trudno (deficyt dobrych fachowców) i ze bedzie ich pilnował a ja sie poddaje w tych kwestiach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupo!!! Kasia Stander pewnie pamięta dwoje wystraszonych papierzyskami ludzików, których gościła jeszcze w swoim mieszkanku?

 

Cześć kochani Adamani, bardzo się cieszę, że już Wam tak wyrosło!

Zastanawialiśmy się nieraz z mężem, co tam u Was słychać. Teraz wiem, że wszystko idzie zgodnie z planem. U nas, nie licząc małego poślizgu, też. Napiszcie, co to za projekt.

Zapytam jutro kolegę, który adaptował poddasze, kto mu ocieplał i kładł rygipsy. Moja ekipa była ze Śląska i też ma napięty grafik.

 

Pozdrawiam serdecznie!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, ja właśnie pożegnałam dzisiaj chłopców (takiej młodej - w całości - ekipy to jeszcze nie miałam na budowie), którzy przykryli mi na dole te paskudne tynki gładzią. Przełknęłam gładź - i przyznaję, zrobiło się o niebo lepiej. Oferowali się, że mogą mi jeszcze pomalować, ale dogadać muszę się z szefem, bo mają, jak wszyscy :( , terminy. Bardzo sympatyczni, szybcy i solidni, firma jest z Kielc. Robią w ogóle wykończeniówkę i elewacje (Adaman, dowiem się, czy ocieplenia też wchodzą w grę). Zastanawiam się, czy nie zaklepać sobie tego malowania na sierpień.

 

Próba z gruntowaniem paskudnych tynków na górze wyszła tak sobie, ale ostatecznie efekt będzie można ocenić po trzecim (niestety) malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie cieszę że istnieje grupa świętokrzyska!

Jestem nowicjuszką w temacie budowy-wczoraj nabyłam działkę, ale formalności są już w toku, może jesienią dostaniemy pozwolenia.

Jesli wszystko pójdzie po naszej myśli to do zimy juz kawałek domku będzie. Wybraliśmy projekt Faworyt z pracowni MG Projekt.

Budowac będziemy w Busku Zdroju.

Pozdrawiam

MonikaKa :)

 

Witamy, witamy!

Obejrzałam projekt. Sprytny - ma wszystko, co potrzebne, aby dom był funkcjonalny.

A ja też mam taką lukarnę od frontu, tylko że z jednym oknem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czemu nie widziałem Was adaman wcześniej tutaj? Miło widzieć kolejnych forumowiczów;-) Tym bardziej że mieszkamy w sąsiadujących ze sobą miejscowościach;-))

Gratuluję determinacji i osiągnięć na placu boju, tzn. budowy;-)

 

Pozdrawiam

jarek244

Ano prosta sprawa: nie miałam pojęcia, że funkcjonuje coś takiego ,jak

GRUPA ŚWIĘTOKRZYSKA :p :p .Przypadkiem w wyszukiwarce mi wyskoczyła 8) 8) Teraz już będę zaglądać...

jarek244 blisko, tzn.gdzie? Dobrze jest zcasem tak na żywo coś obgadać, nawet czasem zwyczajnie pogadać z kimś, komu tematy budowlane nie wydają się takie nuuuudne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupo!!! Kasia Stander pewnie pamięta dwoje wystraszonych papierzyskami ludzików, których gościła jeszcze w swoim mieszkanku?

 

Cześć kochani Adamani, bardzo się cieszę, że już Wam tak wyrosło!

Zastanawialiśmy się nieraz z mężem, co tam u Was słychać. Teraz wiem, że wszystko idzie zgodnie z planem. U nas, nie licząc małego poślizgu, też. Napiszcie, co to za projekt.

Zapytam jutro kolegę, który adaptował poddasze, kto mu ocieplał i kładł rygipsy. Moja ekipa była ze Śląska i też ma napięty grafik.

 

Pozdrawiam serdecznie!!! :D

Kasiu, wyrosło!!!! :p :p Z potknięciami, ale do przodu :p :p Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli rewizyty przyjmować :wink: Serdecznie zapraszamy!!

Jeśli możliwe, zapytaj swoich młodych , miłych chłopców o poddasze. Do zrobienia byłoby jeszcze parę rzeczy...Ciągle na swoją kolej czeka nieszczęsny drenaż i kominy :oops: I w ogóle tyyle jeszcze rzeczy...

Jutro mamy dać odpowiedź fachowcowi , a jego oferta jest strrasznie droga :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej adaman

U mnie te prace ma robic ekipa , która nam robiła tynki, nie mniej jednak gdy zobaczyłam tynki u Jarka wiem ze moje sa spaprane , aby nie powiedziec czegos dosadniej. Wiec mam wiele obaw i z czystym sumieniem ich nie polece.. mój m. mówi ze nie mamy wyjscia, bo o kogokolwiek teraz bardzo trudno (deficyt dobrych fachowców) i ze bedzie ich pilnował a ja sie poddaje w tych kwestiach.

 

pozdrawiam

Ewa, jak trafię dobrą i tanią ekipę, to może nie trzeba będzie się na nich zdawać? 8) A czasami tak bywa, że jedno schromolą, a co innego zrobią świetnie.... Może akurat poddasze? :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...