Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja jeszcze jestem na wakacjach w Beskidach 8) ale jutro już muszę wracać, a żona z dzieciaczkami zostaje jeszcze do końca tygodnia.

 

Od jutra będę miał 3 dni na ułożenie styropianu pod wylewki, zamówienie cementu i piasku, bo w poniedziałek wchodzą wylewkarze. Instalatorzy już skończyli.

 

Kończę, bo internet przez komórkę strasznie się ślimaczy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam - wklejam. Na razie to jeszcze w proszku, ale Ewa chciała zobaczyć płytki, to proszę.:

 

to ściana z u mywalką i wbudowanym pod skos lustrem. Jutro panowie będą budować postument pod umywalkę.

http://foto.onet.pl/upload/42/17/_618664_n.jpg

 

 

A to ściana naprzeciwko, z sedesem koło tego ciemnego filarka. Dwie dziury w pustakach wentylacyjnych to górna na kratkę wentylacyjną, a na dole "wyczystka" skraplającej się ewentualnie wody. Aha, jest trzecia dziura, na sedes. :D

http://foto.onet.pl/upload/20/71/_618666_n.jpg

 

Tutaj kabina, za kabiną ciemniejsze płytki.

http://foto.onet.pl/upload/33/63/_618663_n.jpg

 

I jeszcze lustro.

http://foto.onet.pl/upload/45/31/_618667_n.jpg

 

Ściany z oknem nie zrobiłam, bo słońce mi to uniemożliwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Kasiu:-)

 

Pięknie to wygląda! Muszę pokazać to mojej połówce! Naprawdę śliczne.

 

jarek244

 

Mnie też się coraz bardziej podoba. Teraz panowie pracują nad paroma trudniejszymi elementami, jak skończą, to je zademonstruję.

Jakby co, to oni są z Kielc.

 

Tak z ciekawości - ile sobie liczą za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Kasiu:-)

 

Pięknie to wygląda! Muszę pokazać to mojej połówce! Naprawdę śliczne.

 

jarek244

 

Mnie też się coraz bardziej podoba. Teraz panowie pracują nad paroma trudniejszymi elementami, jak skończą, to je zademonstruję.

Jakby co, to oni są z Kielc.

 

Tak z ciekawości - ile sobie liczą za metr?

 

Tani nie są, ale parafrazując hasło przewodnie rządu - tani nie może być sprawny. :lol: Posłałam szerszą informację na priva. Jeśli kogoś interesują jeszcze umiejętności "moich" glazurkarzy, to mogę wrzucić parę zdjęć z ich archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, a kiedy zaczynasz? I gdzie masz działeczkę?

 

Jestesmy z Buska, działkę mamy w Mikułowicach. A Ty gdzie się budujesz?

Mam jeszcze jedno pytanie-jak budowaliście drogę na działce? To na spodzie to był gruz?

Ja muszę poprowadzić drogę 70m. i nie mam pojęcia jak się do tego zabrac by ciężkie samochody się nie topiły i jednoczesnie by nie kosztowało zbyt duzo.

Może cos poradzicie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy z Buska, działkę mamy w Mikułowicach. A Ty gdzie się budujesz?

Mam jeszcze jedno pytanie-jak budowaliście drogę na działce? To na spodzie to był gruz?

Ja muszę poprowadzić drogę 70m. i nie mam pojęcia jak się do tego zabrac by ciężkie samochody się nie topiły i jednoczesnie by nie kosztowało zbyt duzo.

Może cos poradzicie? :o

 

Ja jestem z Kielc, a buduję koło Piekoszowa.

 

Pytasz o moją drogę? Jeśli tak, to jest wysypana jakimiś kamieniami, drobnymi, nie wiem dokładnie bo to teść sypał jeszcze zanim zacząłem budowę. Ale jest to bardzo skuteczna metoda - działkę mam piaszczystą i w miejscach nie posypanych zakopują się wszystkie samochody, także te z napędem na 4 koła.

 

Gruz to dobry pomysł na utwardzenie drogi. Tylko musisz z niego wybrać to, co mogłoby uszkodzić koła samochodu - kawałki prętów zbrojeniowych, popękane kafelki, szkło, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/upload/40/92/_619649_n.jpg

 

Są już płytki w toalecie na dole. W rzeczywistości nie są takie żółte, a beżowe i przypominają trawertyn (trudno to oddać na zdjęciu).

Przy układaniu płytek (szczególnie w pralni i spiżarni) wyszło szydło z worka. Tynki są nie tylko "drapane", ale i bardzo nierówne. Nie trzymają ani pionu, ani kąta. Znacie hasełko "Przyjdzie murarz z pacą, to się dziury stracą". U mnie nie stracili, tylko pogorszyli. :cry:

Panowie od glazury na szczęście nie klną (przynajmniej przy mnie), tylko poprawiają gdzie trzeba - na jedną ścianę to wyszedł prawie worek kleju, zaczęli w końcu kłaść w te "dziury" tańszy, bo szkoda tego Sopro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze sie ze prace u Kasi tak sie posuwają.. do przodu.. chyba pierwsza bedzie parapetówe robiła :lol:

MonikaKa twoja działeczka wyglada bardzo przestronnie.. czy to duzy kawałek???

 

U mnie z rzeczy gotowych jest taras. troche na opak z ta kolejnoscią ale tam ostatnio najczesciej imprezujemy wiec sami rozumiecie :D , Chcemy montowac oczyszczalnie BIo-Eko i czekamy, czekamy ... a później moze wreszcie łazienka. Musze przyznac że lato w Kielcach meczy mnie bardzo. Z pozytywnych informacji nie wiem czy wiecie .. ze w końcu w Kielcach ruszyła po raz pierwszy MASA KRYTYCZNA .. replay bedzie 22 wrzesnia b.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze sie ze prace u Kasi tak sie posuwają.. do przodu.. chyba pierwsza bedzie parapetówe robiła :lol:

 

Na to wyglada :lol:

 

MonikaKa twoja działeczka wyglada bardzo przestronnie.. czy to duzy kawałek???

 

Dość duży-1ha 0,6a.Szerokość od drogi 28m, wzdłuż coś ponad 300m. W związku z gabarytami i lokalizacją musielismy wystepować o odrolnienie, ale to już za nami :D

 

U mnie z rzeczy gotowych jest taras. troche na opak z ta kolejnoscią ale tam ostatnio najczesciej imprezujemy wiec sami rozumiecie :D ,

 

Rozumiemy :lol: , bardzo twarzowy masz domek, czekamy na dalsze zdjęcia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze sie ze prace u Kasi tak sie posuwają.. do przodu.. chyba pierwsza bedzie parapetówe robiła :lol:

 

No chyba, tylko jeden problem... Taka impreza wymaga parapetów. A o nich jakoś do tej pory nie pomyśleliśmy. I zostawiliśmy sobie to na później, jak się już wygrzebiemy z tematu ścian i podłóg.

Ale jak będziemy gotowi, to damy znać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...