Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

Witam

Przystępuję do wojny!

Zaczynam zmagania z budową

Wybrałem projekt - malutki domek Nina z Horyzontu

Załatwiam dokumenty, kredyty.

Mam cichą nadzieję uporać się z papierami do maja.

 

Zaczynają się pierwsze trudne decyzje

- z jakich materiałów ściany, dach

- jakie instalacje, ogrzewanie

 

Aktualnie jestem na etapie wybierania oczyszczalni.

Czy są jakieś dofinansowania, ktoś miał w naszym regionie już pomysły "bezszambowe"?

Z jakiej firmy i za ile można wybudować oczyszczalnie?

 

Szukam również ekip do budowy, jakby ktoś mógł jakieś polecić to bym bardzo był wdzięczny

 

pozdrawiam

wyruszający na wojnę :-)

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć

ja zabieram się za wykończenie domu. aktualnie jestem na etapie poszukiwania ekipy, która wykończy dom w środku. około 170 m2 wraz z poddaszem. jeśli ktoś zna solidną ekipę która wejdzie i wykona są pracę profesjonalnie to proszę o kontakt.

dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stander masz piękny dom!!!!!

kto ci taką piekną podbitke zrobił, daj namiary.... na priv

jejku gdzie on stoi

 

Kasiu gdzie się budujesz??? może na zgode piwo za nasze domy....

 

Witam grupę

buduję się pod Sandomierzem w Milczanach, jestem z Tarnobrzega, ale jestem stary parasol za wisły, czyli wieśniak spod Sandomierza, witam i jak można przyłączam się do grupy i mam nadzieję że tu głównie rozmowy o budowaniu są.

 

Mam dom w stanie surowym, przykryty dachówką, z silikatów zbudowanych. Obecnie myślę gdzie kupić podbitkę, gdzie kominki u nas sprzedają dobre, i na woopsne okna, i zastanawiam się co następne, elektryk, co, wylewki???

 

anpi jak chcesz dam ci namiary do mojego murarza, strop zrobił dobrze

 

Witaj gregmena!

Ja buduję się również tuż pod Sandomierzem. Daj namiary na tego murarza, o którym wspominałeś. Zawsze to jeden więcej żeby porównać i któregoś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za każdą pomoc! Może jak już będę coś bardziej konkretnie wiedział poproszę o bardziej konkretne namiary.

Stander może masz jakieś namiary na projektanta który zrobi adaptacje projektu? Mamy już jednego na oku - podobno mógłby kompleksowo poprowadzić kwitologię: projekt, adaptację, przepchnięcie spraw w urzedach, przyłącza. A może sowa(monikakaka) kogoś zna, w końcu to blisko...

Pozdrawiamy!

 

Miałam takiego goscia,przeprowadził adaptacje,wszystkie papierki włącznie z mapkami i pozwoleniami,przyłączami,wziął 3500,wg.mnie warto było,bo co jakiś czas dostawałam tylko telefon-Pani dokumenty są gotowe do odbioru tu i tu,urząd widziałam tylko tyle co musiałam osobiscie odebrac pozwolenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w świętokrzyskiem. Przyszła kolej i na mnie tzn. mam szczere pragnienie rozpoczęcia i zakończenia w tym roku stanem surowym otwartym wymarzonego domku pod Kielcami. Moment do tego wybrałem najlepszy - ceny materiałów spadają z dnia na dzień a firm oferujących swe usługi jest na rynku zatrzęsienie (tyle, że na brytyjskim). Stąd też i moja prośba na wstępie o polecenie sprawdzonej ekipy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ich znajdę i będę zadowolony z wykonanej pracy to na pewno. Daleko od Kielc to nie jest - zależy oczywiście, w której części miasta mieszkasz. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko będzie znaleźć bliżej coś ciekawego i w przystępnej cenie ale nie rezygnuj. Ja szukałem kilka lat, zjeździłem chyba wszystkie miejsca wokół Kielc i jestem przekonany, że lepiej nie mogłem trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorpio nie chodzilo mi ze Wola Kopcowa jest daleko tylko ta dzialka byla daleko od glownej drogi,w dodatku na koncu Woli.

Szukamy juz kawalek no ale mam nadzieje ze cos wreszcie znajedziemy :)

nie jest to takie proste.....

albo za duza bez mozliwosci podzialu,albo za droga albo sprzedana i tak w kółko.... :/ codziennie wyprawa w inny rejon :lol:

 

zycze powodzenia w poszukiwaniu fachowcow i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No i znowu spadamy.

 

Miała przyjść wiosenka, a tu zimno. Ptakom to nie przeszkadza. Od rana słychać pogwizdywania, poświstywania, kląskanie, dzwonienie, trele, i co tylko chcesz... Dom już wybudowałam i zamieszkałam, to teraz wieszam budki na drzewach za domem. Już są o nie bitwy.

 

A u nas jest otoczenie typowo wiejskie,więc razem z ptaszkami rażno rajduja muchy :-?

Trzeba będzie zamówic siatki w okna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie spowodowanej glownie przez nianczenie nowoprzybylego przychowku. Drobne pytanko: czy ktos z Was ma nieocieplony dom a grzeje gazem? Jestem ciekawa, bo mi kosmiczne rachunki do placenia przychodza. Ile placicie pi razy oko? Ja juz podejrzewam trzasniety licznik. (wiemm, ze nieocieplony ale oszczedzamy jak mozemy....).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...