Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

Bardzo ładny domek redwald!!! mój w wizji projektanta wygląda tak jak w avatarku -a w rzeczywistej rzeczywistości tak:

http://foto0.m.onet.pl/_m/a23bf5b6317a8e0b02740510b92034a4,5,19,0.jpg

Obecnie robimy elektrykę.

 

Powiem szczerze, że następny dom stawiałbym taki jak Twój. Nieduży, dwuspadowy dach - po prostu inne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo ładny domek redwald!!! mój w wizji projektanta wygląda tak jak w avatarku -a w rzeczywistej rzeczywistości tak:

http://foto0.m.onet.pl/_m/a23bf5b6317a8e0b02740510b92034a4,5,19,0.jpg

Obecnie robimy elektrykę.

 

Powiem szczerze, że następny dom stawiałbym taki jak Twój. Nieduży, dwuspadowy dach - po prostu inne koszty.

Darex -ale Ty masz parterówkę -to nie jest taniej? Co to za projekcik? -podaj nazwę to sobie luknę :wink: Mój to Z45 podwariant Z45+ z pracowni Z500 -pow. użytkowa >190cm -116m.kw.

http://www.projekty.z500.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za projekcik? -podaj nazwę to sobie luknę

 

Mój projekt to Adriana z pracowni Archipelag. Ale z tego co wiem to już jej w ofercie nie ma. Jeśli chcesz obejrzec fotki to w galerii zdjęć jest wątek "Domek Ani i Darka - Adriana z Archipelagu". Podaje tytuł, bo linków jakoś nie umiem wklejać. :oops:

PS. A może krajanka podpowie jak robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie w Archipelagu go już nie ma :( Ale na żywo jest -i naprawdę bardzo ładny!!! Dopieszczony w każdym szczególe :) Ile masz metrów? ile ma kuchnia a ile salon? (zawsze mnie te dwa pomieszczenia najbardziej interesują). Gdzie zamawiałeś kominek? (i ile kosztował....? :roll: ).

 

Jestem zaszczycony oceną naszego domku. :D

Domek ma 154 m2 pow. użytk., kuchnia 9m2, salon 29m2, jadalnia 9m2. Kominek to Lechma z płaszczem wodnym 19kw, szyba panoramiczna, kupiony na telefon w Warszawie. Obudowa - połączenie piaskowca z marmurem.

PS. Dorzuciłem kolejne fotki - link ciut wyżej.

Pozdrawiam

Darex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie w Archipelagu go już nie ma :( Ale na żywo jest -i naprawdę bardzo ładny!!! Dopieszczony w każdym szczególe :) Ile masz metrów? ile ma kuchnia a ile salon? (zawsze mnie te dwa pomieszczenia najbardziej interesują). Gdzie zamawiałeś kominek? (i ile kosztował....? :roll: ).

 

Jestem zaszczycony oceną naszego domku. :D

Domek ma 154 m2 pow. użytk., kuchnia 9m2, salon 29m2, jadalnia 9m2. Kominek to Lechma z płaszczem wodnym 19kw, szyba panoramiczna, kupiony na telefon w Warszawie. Obudowa - połączenie piaskowca z marmurem.

PS. Dorzuciłem kolejne fotki - link ciut wyżej.

Pozdrawiam

Darex

O! Coraz bardziej Cię lubię :D ponieważ my też planujemy lechmę z płaszczem 19kw!!! Napisz ile Cię ta impreza kosztowała -nie chodzi mi o obudowę tylko te wszystkie kominkowe aparatury :wink: (my planujemy z szybą płaską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Coraz bardziej Cię lubię :D ponieważ my też planujemy lechmę z płaszczem 19kw!!! Napisz ile Cię ta impreza kosztowała -nie chodzi mi o obudowę tylko te wszystkie kominkowe aparatury :wink: (my planujemy z szybą płaską).

 

Sam kominek oraz rura 1,5m, sterownik Tatarek i zawór bezpeczeństwa - koszt ok.6,8tys.zł (przypominam - rok 2006). Resztę aparatury plus instalację hydrauliczną robiła mi firma. Nie wiem ile za sam montaż kominka, bo w cenie ok.30tys.zł zrobili mi całą instalację wod-kan. plus podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie... też słyszałam że przy kominku z płaszczem sam wkład to pikuś -reszta to pompki, naczynie itp itd... My planujemy ww lechmę, plus kocioł kondensacyjny Vaillanta. Podłogówka cały parter plus łazienka góra, kaloryferki tylko w sypialniach. A powiedz mi co z elektryki jest konieczne przy tym kominku? bo akurat mam elektryka i kazałam mu obok kominka wyciągnąć jedno gniazdo -pod sterownik. Wystarczy? Acha -a jaką masz średnicę doprowadzenia powietrza? kupowałeś to firmowe doprowadzenie z Lechmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie... też słyszałam że przy kominku z płaszczem sam wkład to pikuś -reszta to pompki, naczynie itp itd... My planujemy ww lechmę, plus kocioł kondensacyjny Vaillanta. Podłogówka cały parter plus łazienka góra, kaloryferki tylko w sypialniach. A powiedz mi co z elektryki jest konieczne przy tym kominku? bo akurat mam elektryka i kazałam mu obok kominka wyciągnąć jedno gniazdo -pod sterownik. Wystarczy? Acha -a jaką masz średnicę doprowadzenia powietrza? kupowałeś to firmowe doprowadzenie z Lechmy?

 

Do kominka z pw mam wpięty kocioł kondensacyjny Immergas z wbudowanym zasobnikiem 54 l. Kocioł to Zeus Victrix. Dla rodziny 2+2 spokojnie wystarcza. Co prawda mam jeszcze pod kominek dopięty zasobnik 120 l ale wogóle z niego nie korzystam. CWU mam tylko z kondensata.

Przy kominku jedno gniazdko powinno wystarczyć, już kiedyś w innym wątku Ci odpowiedziałem, że najlepiej by połżyć w nim kabel pięciożyłowy. No bo przy piecu gazowym zapewne będzie regulator pokojowy i tym sterownikiem będzie można załączać pompy do CO. Nie jestem fachowcem ale wiem, po swoich przykrych doświadczeniach, że MUSI być dobry elktryk-elktronik-automatyk, który prawidłowo pospina kominek-sterownik-pompy-pogodówkę. Inaczej może być katastrofa :(

Doprowadzenie powietrza pod kominek mam zwykłą rurą PCV fi 80, powinna być min. 100 ale nie mieściła sie pod wylewką. Generalnie lechma korzysta z powietrza doprowadzonego do pomieszczenia i musi być dobra cyrkulacja, bo inaczej będzie cofka w którymś przewodzie wentylacyjnym. To doskonale wyjaśnił Jeż w innym wwątku. Żadnych nnych firmowych urzazeń lechmy nie kupowałem. Nawet zbiornik wyrównawczy mam od mojego instalatora.

A wracając do kondensata naprawdę polecam kocioł Immergas. Użytkuję go od ub. roku i moge powiedzieć, że jest oszczdny jeśli chodzi o zużycie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No dobra- ja mogę miec problem :wink: Chodzi mi o wylewki przy takiej pogodzie? u nas jest taka dziwna technologia, że chudziaka wylewa się po wybudowaniu ścian i dachu. No i mam ściany i dach, teraz robimy inst.elektr. i od miesiąca czekamy aż nasz pan murarz będzie miał czas robic chudziaka :( Chcieliśmy zrobic tego chudziaka, inst wod-kan i elektr i przerwa do marca (okna w marcu właśnie). A teraz mam watpliwości. A z drugiej strony jeśli zrobimy 1szą wylewkę dopiero marzec-kwiecień, to nie zdążymy z 2gą wylewką-żeby wyschła, przed wiosenną wykończeniówką :-? Co radzicie? Lac tego chudziaka? (zapewne byłoby to za tydzień).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam pytanie :lol:

 

ile płaciliście za projekt i te wszystkie "sprawy" alby móc zacząć budowę.

Pytam bo chciałam zrobić kilka przeróbek w projekcie i zastanawiałam się czy nie lepiej aby architekt zrobil mi projekt indywidualny na bazie tego gotowego.

Może miał ktos taki problem i wie co zrobic i jakie koszta obydwu opcji(ktora taniej oczywiscie 8) )??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam pytanie :lol:

 

ile płaciliście za projekt i te wszystkie "sprawy" alby móc zacząć budowę.

Pytam bo chciałam zrobić kilka przeróbek w projekcie i zastanawiałam się czy nie lepiej aby architekt zrobil mi projekt indywidualny na bazie tego gotowego.

Może miał ktos taki problem i wie co zrobic i jakie koszta obydwu opcji(ktora taniej oczywiscie 8) )??

Indywidualny napewno wyjdzie drożej. My też się nad indywidualnym zastanawialiśmy (ciężko znaleźc projekt -b.wąska działka). Jednak koszt to u nas ok6tys :( kupiliśmy więc "gotowca" za 1500zł i za 1tys znajomy zrobił nam adaptację. Podnieśliśmy ściankę, przenieśliśmy garderobę, pozmienialiśmy trochę okna- generalnie zmiany w zasadzie standardowe- można rzec: kosmetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra- ja mogę miec problem :wink: Chodzi mi o wylewki przy takiej pogodzie? u nas jest taka dziwna technologia, że chudziaka wylewa się po wybudowaniu ścian i dachu. No i mam ściany i dach, teraz robimy inst.elektr. i od miesiąca czekamy aż nasz pan murarz będzie miał czas robic chudziaka :( Chcieliśmy zrobic tego chudziaka, inst wod-kan i elektr i przerwa do marca (okna w marcu właśnie). A teraz mam watpliwości. A z drugiej strony jeśli zrobimy 1szą wylewkę dopiero marzec-kwiecień, to nie zdążymy z 2gą wylewką-żeby wyschła, przed wiosenną wykończeniówką :-? Co radzicie? Lac tego chudziaka? (zapewne byłoby to za tydzień).

 

 

My też wylewki robiliśmy w tej kolejności,w ubiegłym roku pod sam koniec listopada,ale wiadomo zima zimie nie równa.

To są właśnie te dylematy życiowe,nie pocieszę Cię,to tylko Wasza decyzja,pogodę trudno przewidziec nawet fachowcom od meteorologii :D

A jakbyscie sie zdecydowałi "lac" to trzymam kciuki ofkors :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex piękny ten twój dom :p Pisałeś ,że następnym razem budowałbyś dwuspadowy ? :o Chodzi o koszty czy coś w użytkowaniu nie tak? :(

Ja buduję parterówkę ,choć pogoda nie sprzyja :cry:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/rzuty.php

Inwestorko -to w tej chwili budujesz? na jakim jestes etapie? projekt bardzo fajny, chociaż mi osobiście bardziej podobają się domy z poddaszem (zresztą na moją działkę to by żadna parterówka nie weszła -max szerokośc budynku 8m :( ). Robiłas jakieś zmiany? Bardzo dziwnie projektant kuchnię urządził -też tak planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorko -to w tej chwili budujesz? na jakim jestes etapie?

 

 

Wlaśnie dziś przyszedł cieśla i zaczynamy dach.W środku jescze nie ma ściany komina i odgradzającej korytarz i salon. Ściane tą trochę przesunęłam w głąb salonu,dzięki temu wyjdzie szafa od strony przejścia do części nocnej.Zlikwidowałam przejście z garażu tuż obok łazienki (powiększyłam łazienkę) a drzwi do garażu są tuż przy frontowych(bliżej do kuchni :lol: )Aa!obcięliśmy garaż (też nie wszedł na działkę :evil: ) jest równy z budynkiem.

Co do kuchni, jeszcze nie wiem jak to rozwiąże.Hol co prawda między kuchnią a kominkiem jest spory , ale wszystko się okaże gdy będą wszystkie ściany.Na razie pogoda trochę do kitu :-? i fachowców brak ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do budowy więźby nie wiedziałem co to wieksze problemy na budowie.

Teraz mamy rozpapraną budowę dachu przez firmę, która miała wejść koniec wrzesnie początek października. Papraki zrobiły więbę, zadeskowali , założyli folię

i nie ma ih juz od dwóch tygodni. Nie odbierają nawet telefonów.

No i moknie nam ta membrana.

 

Dekarze to widac osobny rozdział.

 

Budujemy nasz domek w Górach Świętokrzyskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...