Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

Aż do budowy więźby nie wiedziałem co to wieksze problemy na budowie.

Teraz mamy rozpapraną budowę dachu przez firmę, która miała wejść koniec wrzesnie początek października. Papraki zrobiły więbę, zadeskowali , założyli folię

i nie ma ih juz od dwóch tygodni. Nie odbierają nawet telefonów.

No i moknie nam ta membrana.

 

Dekarze to widac osobny rozdział.

 

Budujemy nasz domek w Górach Świętokrzyskich.

No to ja miałam fuksa. Murarze skończyli w piątek. W pon. weszli spece od więźby. W środę początek krycia dachówką -i w sobotę (po 4ech dniach) -było po robocie. Cieszę się, że przynajmniej jak do tej pory ekipy nie zawiodły,. Zobaczymy co będzie dalej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NIe bęzdiemy szukać nowych dachowców, bo nasi obecni nie dostali jeszcze nawet 1 zeta na pewno wrócą.

Zabezpieczymy domek na zimę, bo u nas wietrznie bardzo, jak to w kieleckim , no i wiosną zaczynamy od nowa.

 

Potrzebuję namiarów na dobry wkład kominkowy. Bedziemy ogrzewać kominkiem + DCP oraz prądem. Interesuje mnie też ktoś kto zrobi koncepcję

instalacji el, rozmieszczenia pieców i ich rodzaje.

 

Musze nauczyc się wklejać fotki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex piękny ten twój dom :p Pisałeś ,że następnym razem budowałbyś dwuspadowy ? :o Chodzi o koszty czy coś w użytkowaniu nie tak? :(

Ja buduję parterówkę ,choć pogoda nie sprzyja :cry:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/rzuty.php

 

Generalnie chodzi o koszty budowy dachu. A ponadto o dobre docieplenie przy stykach połaci. Mam wrażenie, że zimą jest zbyt duża różnica temperatur między parterem a poddaszem. Przy prostym dwuspadowym dachu raczej nie ma błędów wykonawczych. Nawet jak ekipa cieśli i dekarzy nie jest z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe bęzdiemy szukać nowych dachowców, bo nasi obecni nie dostali jeszcze nawet 1 zeta na pewno wrócą.

I bardzo dobrze robisz, że nie płacisz! Ja ze swoimi cieślami dogadałem się, że wezmą 10 tys. od całości dachu. Jak był częściowo zrobiony dach (więżba, folia, łaty i częściowo ułożone dachówki - tak na 2/3 dachu) wypłaciłem (zresztą na ich prośbę) 5tys.zł. I tyle ich widziałem. Telefony, wyjazdy do nich nie skutkowały. Wreszcie jak nawiązałem kontakt to kazałem pakować klamoty i się wynosić. Następna ekipa przyszła dopiero za miesiąc. Poprawiała CAŁY DACH od początku (okazało się, że jest totalnie spieprzony) i skasowała mnie na 11tys.zł. Jak widać do interesu dołozyłem 5tys.zł. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich, macie może doświadczenie albo słyszeliście coś na temat praktycznego zastosowania ścian zewnętrznych jednowarstwowych? Jaka grubość ściany musiałaby być dobra? Dzięki za opinie. Pozdrawiam

Moim zdaniem nie opłaca się. A mówię to z doświadczenia znajomych którzy wybudowali z PTH44 P+W a i tak dołozyli 5cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, macie może doświadczenie albo słyszeliście coś na temat praktycznego zastosowania ścian zewnętrznych jednowarstwowych? Jaka grubość ściany musiałaby być dobra? Dzięki za opinie. Pozdrawiam

Tak samo jak Darex- znam dwie osoby budujące z poroterma. Obie i tak docieplają styropianem -co za tym idzie będzie też tynk. Dlatego lepiej zdecyduj się od razu na ścianę 2warstwową i wybierz tańszy materiał +grubszy styropian. Ja np buduję z maxa (obecnie ok 2,90/szt) +styropian 12cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ścianie bez ocieplenia grubości 40 cm w technologii Ytong? Producent ostro zapewnia że U =0,23 zapewnia standard i ciepło w domu ze ściany jednowarstwowej bez ocieplenia, wręcz mówi, że docieplenie tego materiału jeszcze by zaszkodziło.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już jestem wykończona-chociaż jeszcze nawet okien nie mam :D na razie przez mój domek przewijają się pielgrzymki wykonawców umawianych na wiosnę -tynkarze, stolarz, glazurnik, hydraulik, przedst. okien itd - co jeden wyjdzie to ja bardziej osłabiona rzucanymi kwotami :-? ... A meteriały (dachówka, maxy, cegła) kupowaliśmy tuż przed bumem -w grudniu i styczniu 2006-2007 -i faktycznie to przysłowiowa "kropla w morzu" :cry: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tak sobie z mężem rozmawialiśmy o budowaniu naszego Faworyta i doszliśmy do wniosku,że gdyby ktoś nam przedstawił na papierze,przed budową te koszty jakie ponieśliśmy-to tego domu by nie było. Nie zdecydowalibyśmy się na pewno.

Już widzę swoją argumentację-wolę mieszkac w bloku a za te kolosalne pieniądze na podróże przeznaczyc,nie topic TAAAKIEJ kasy!

A jak juz się mieszka,to jakoś punkt widzenia się zmiania,już wiesz że nigdy więcej bloku,że poczucie własności "kawałka podłogi" wart jest tego wysiłku.

Byle tylko kredyty nas nie zjadły-trochę się boję zapowiadanego drożenia kredytów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już skończyłeś budowę? Bo ja po podliczeniu całości tak konkluduję.

Kupowałam materiały jeszcze nie najdroższe,ale wykończeniówka i detale typu gniazdka,płytki itp. mnie zaczęły wykańczac,a wykończyło do reszty ogrodzenie,podjazd,zagospodarowanie terenu.

 

Do końca jeszcze daaaaaleko i zdaję sobie sprawę, ze to dopiero początek wydatków, dlatego nie jestem zadowolony, że już na początku musiałem umoczyć duuużo więcej niż przypuszczałem. Ale nie poddaję się, marzenia kosztują a ich spełnianie to część naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ścianie bez ocieplenia grubości 40 cm w technologii Ytong? Producent ostro zapewnia że U =0,23 zapewnia standard i ciepło w domu ze ściany jednowarstwowej bez ocieplenia, wręcz mówi, że docieplenie tego materiału jeszcze by zaszkodziło.Pozdrawiam

Prawda jest taka, że każdy z producentów (a jeszcze bardziej handlowiec) będzie zachwalał swój towar. Zanim się zdecydujesz musisz dogłębnie rozpoznać cenę, jakość, trwałość, technologię budowy z danego materiału, fachowość ekipy (nie każdy potrafi budować z ytonga), itp.

Ale tak jak podkreślali przedmówcy: koszt materiałów na ściany to może z 7-10% wartości domu. Ja budowałem w technologii 2W: PTH30 P+W oraz 10 cm styropianu. Początkowo kalkulowałem tak jak Ty. Ściany 1W jakoś mnie nie przekonują. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ścianie bez ocieplenia grubości 40 cm w technologii Ytong? Producent ostro zapewnia że U =0,23 zapewnia standard i ciepło w domu ze ściany jednowarstwowej bez ocieplenia, wręcz mówi, że docieplenie tego materiału jeszcze by zaszkodziło.Pozdrawiam

Prawda jest taka, że każdy z producentów (a jeszcze bardziej handlowiec) będzie zachwalał swój towar. Zanim się zdecydujesz musisz dogłębnie rozpoznać cenę, jakość, trwałość, technologię budowy z danego materiału, fachowość ekipy (nie każdy potrafi budować z ytonga), itp.

Ale tak jak podkreślali przedmówcy: koszt materiałów na ściany to może z 7-10% wartości domu. Ja budowałem w technologii 2W: PTH30 P+W oraz 10 cm styropianu. Początkowo kalkulowałem tak jak Ty. Ściany 1W jakoś mnie nie przekonują. :wink:

Witam wszystkich - całą Grupę Świętokrzyską :) Jestem już jakiś czas na forum ale jakoś tak zeszło żeby się tu ujawnić :oops: Będę budować wiosną koło Staszowa 8)

A pro po budowania ścian jednowarstwowych to rzeczywiście współczynnik przenikania ciepła U=0,23 betonu kom. odm 400 -taki raczej na pewno jest bo też się tym interesowałam. Ale zdecydowałam się na beton komórkowy 24 + 12 styropian m.in. dlatego że fundamenty a raczej bloczki betonowe pod ścianę 40 to idzie znacznie więcej bloczków, trzeba zwracać uwagę na mostki termiczne które łatwiej zniwelować przy ścianie dwuwarstwowej, zaprawa do takiej budowy chyba musi być ciepłochronna (dodatkowy koszt) następnie wszystkie nadproża zewnętrzne muszą być dobrze docieplone styropianem no i przede wszystkim trzeba by znaleźć ekipę która już budowała takie ściany. To są wywody z mojej wiedzy, trzeba jeszcze więcej poszukać na ten temat.

Pozdrawiam wszytkich :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...