Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za gościnę :p

W przyszłym tyg. 5 grudnia będę miała upragnione pozwolenie na budowę :lol:

U mnie to w ogóle było ciekawie.... Zacznę od tego że otrzymałam warunki zabudowy jeszcze w 2006 bo chciałam sprawdzić przed zakupem działki czy aby na pewno jest budowlana. W sierpniu 2006 kupiliśmy działkę 23 ar :o :p a w kwietniu 2007 kupiłam projekt domku z poddaszem Tamaryszek 2 z Archonu ale ciągle gdzieś mi chodziła po głowie parterówka. Ale nie przejmowałam się tym chodzeniem 8) więc zajęłam się jego adaptacją. W czerwcu zanosząc papiery do starostwa byłam ciągle nie pewna tego projektu i jego budowy.... ale zaniosłam. Pani sprawdzała dokumenty czy się zgadzają i m.in. zapytała czy mam pozwolenie na zjazd z działki... niestety albo stety nie miałam. Wzięłam wszystkie te dokumenty, projekty i z powrotem do biura projektowego... (Więcej tych dokumentów już nie zaniosłam do Starostwa) i do Zarządu dróg o pozwolenie na zjazd. A w mojej głowie dalej się kotłuje parterówka :-? :)

Więc poszłam pytać do Gminy czy zrobią mi aneks do WZ żebym mogła budować parterówkę... okazało się że nie można że trzeba znów wystąpić o WZ :evil: więc sobie pomyślałam że jak mam całe życie myśleć o tym coby gdyby... więc jeszcze w czercu złożyłam wniosek o WZ pod nowy projekt - domek parterowy. I tak we wrześniu dostałam WZ (kolejna adaptacja)i chciałam jeszcze jesienią zacząć budowę domku ale niestety nie dało się wszystkiego przyspieszyć i dopiero za tydzień otrzymam pozwolenie na budowę.

Domek którego tak szukałam miał być parterowy do 150 pow. zabudowy,ma mieć 3 sypialnie (nas jest dwoje choć już po 30 -dziestece 8) ) w miarę duży salon, jadalnia z wykuszem oraz podcień... i tak po wielu perturbacjach wybraliśmy taki o to projekt ale to jest wersja podstawowa ta co wkleję.. http://projekty.z500.pl/projekt/z2.html trzeba wejść w warianty i będzie to Z2 W+ czyli z wykuszem http://projekty.z500.pl/projekt/z2/podwarianty.html

No to się opisałam... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ścianie bez ocieplenia grubości 40 cm w technologii Ytong? Producent ostro zapewnia że U =0,23 zapewnia standard i ciepło w domu ze ściany jednowarstwowej bez ocieplenia, wręcz mówi, że docieplenie tego materiału jeszcze by zaszkodziło.Pozdrawiam

Witam Was

po długiej niebytności na forum

Widzę że Ryszard miota się z podjęciem decyzji odnośnie wyboru z czego budować żeby było tanio i ciepło.Na forum napisano morze postów nad wyższością jednej technologi nad inną.Ciężko jest wytłumaczyć komuś co jest be a co jest tak jak nie widzi się konkretnego projektu.Dla jasności sprawy jestem zwolennikiem budowy domu z Ytonga. Sam wybudowałem i mieszkam w takim domu nie jest to mój pierwszy wybudowany dom. Nie porównujcie Kochani porotermu 44 P+W do ściany dla przykładu grubości 36,5 cm jest tyle róznych mostków termicznych przy budowie domu np płyta balkonowa itp i itd. Reasumując Każdy z producentów prześciga się w swojej ofercie dotyczącej ciepłej ściany tak też t zrobił Ytong, zeby nie być w tyle mając w swojej ofercie bloczki 40 cm jest to produkt marketingowy ,bardzo mało ludzi korzysta z tego napewno nie ludzie którzy chcą w miarę za rozsądne pieniądze postawic dom.Róznica w cenie bloczków gr 40cm , a 36,5 jest znaczna

Wibierając system technologi budowy ścian nie martwił bym się tym że z Ytonga trzeba umieć budować poprostu nie da się budować krzywo bo dokładność bloczków to poprostu to eliminuje,natomiast z czego innego da się:)

przykryje to docieplenie i będzie git ale ja przyjdzie do tynkowania to się okazuje ile tynku mamy do tyłu coby to nadrobic i wyrównać jest to tylko przykłado tym można ksiązkę napisać jeżeli ktoś z Was ma dylematy czy ściana dwuwarstwowa czy jednowarstwowa służę radą,jest okres zimowy imam troszkę wolnego czasu, a niedowiarków zapraszam

do obejrzenie domu w technologi Ytong do siebie i na dyskusję akademicką:)jak nie popełniać błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gościnę :p

W przyszłym tyg. 5 grudnia będę miała upragnione pozwolenie na budowę :lol:

wybraliśmy taki o to projekt ale to jest wersja podstawowa ta co wkleję.. http://projekty.z500.pl/projekt/z2.html trzeba wejść w warianty i będzie to Z2 W+ czyli z wykuszem http://projekty.z500.pl/projekt/z2/podwarianty.html

No to się opisałam... 8)

 

Witam :D

bardzo zgraby domek,ładnie oddzielona przestrzń prywatna od ogólnej,na pewno malowniczo się będzie prezentował :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris -naprawdę piękny dom -zazdroszczę Ci jadalni :oops: ja mam wąziutką dziłeczkę -14,5m i byliśmy mocno ograniczeni poszukując projektu. parterówka zupełnie nie wchodziła w grę. Też mamy projekt z pracowni Z500 -domek Z45+ wersja Plus 90cm (wydłużona). Mimo że malutki to wszystkim się bardzo podoba. wykonawcy chwalili go za prostotę i funkcjonalnośc. A co najważniejsze pokoje na poddaszu są duże -mają powyżej 14m -co jest rzadkością w domach z poddaszme użytkowym (jak szukaliśmy to zdażało się że pokoje na poddaszu miały po 7-8metrów :o ). No i moja wymarzona łazienka ma 14,5metra- tylko glazura to będzie bankructwo :(

http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sowa i Kachna28 :p

Kachna28 przecież masz piękny duży salon i spokojnie wg mnie wizulanie jest oddzielona część jadalna od salonu jedynie tylko sprzydałoby się okno przy stoliku w jadalni :roll: a może Ty przewidziałaś tam okno ?!

A glazurę możesz kłaść do połowy wysokości ścian łazienki a wyżej maluje się farbą bodajże lateksową taką "specjalną do kuchni i do łazienek) można dobrać ładny kolor do glazury i np. oddzielić jakiś ozdobnym paskiem :roll: :D poszukaj może gdzieś w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sowa i Kachna28 :p

Kachna28 przecież masz piękny duży salon i spokojnie wg mnie wizulanie jest oddzielona część jadalna od salonu jedynie tylko sprzydałoby się okno przy stoliku w jadalni :roll: a może Ty przewidziałaś tam okno ?!

Nie :cry: Bo dom ma 8m szerokości a działka 14,5 -zabrakło mi 0,5m na okno... Ale stół będzie stał obok schodów -przy BIG oknie tarasowym (ma 9m.kw :) ), a w kuchni będzie kącik śniadankowy. Poza tym między kuchnią a salonem barek na 2 hokery -więc będzie gdzie przysiąśc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sowa i Kachna28 :p

Kachna28 przecież masz piękny duży salon i spokojnie wg mnie wizulanie jest oddzielona część jadalna od salonu jedynie tylko sprzydałoby się okno przy stoliku w jadalni :roll: a może Ty przewidziałaś tam okno ?!

Nie :cry: Bo dom ma 8m szerokości a działka 14,5 -zabrakło mi 0,5m na okno... Ale stół będzie stał obok schodów -przy BIG oknie tarasowym (ma 9m.kw :) ), a w kuchni będzie kącik śniadankowy. Poza tym między kuchnią a salonem barek na 2 hokery -więc będzie gdzie przysiąśc :D

Widzę że dobrze to rozwiązałaś i będziesz miała na wszystko odpowiednie miejsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Otrzymaliśmy wycenę okien z Akpolu w Kielcach.

Okna REHAU 5-komorowe, K-1,0; okucia Roto, kolor dwustronny złoty dąb

4 okna S=116*H=113 - R+UR

3 okna S=86*H=163 - UR

1 okno S=180*H=220 - Rst+UR

1 okno S=270*H=230 - Rst+UR+FF

klamki 13 sztuk stare złoto

montaż(wstawienie i opiankowanie)

CENA: 9710zł.

 

Brama garażowa: Wiśniowski - segmentowa, bez kasetonów, złoty dąb, H=210*S=240 , montaż

CENA: 2866zł.

 

Proszę o pomoc, czy to są dobre okna (za taką cenę)?

A może ktoś nam doradzi jakie okna wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy wycenę okien z Akpolu w Kielcach.

Okna REHAU 5-komorowe, K-1,0; okucia Roto, kolor dwustronny złoty dąb

4 okna S=116*H=113 - R+UR

3 okna S=86*H=163 - UR

1 okno S=180*H=220 - Rst+UR

1 okno S=270*H=230 - Rst+UR+FF

klamki 13 sztuk stare złoto

montaż(wstawienie i opiankowanie)

CENA: 9710zł.

 

Brama garażowa: Wiśniowski - segmentowa, bez kasetonów, złoty dąb, H=210*S=240 , montaż

CENA: 2866zł.

 

Proszę o pomoc, czy to są dobre okna (za taką cenę)?

A może ktoś nam doradzi jakie okna wybrać?

A sprawdzałaś ceny w innych firmach, np. Apolloplast?

Brama garażowa rozumiem bez napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Ziomali!

 

Poniewaz zaczynamy budowe wiosna tego roku wiec opowiem Wam jak u mnie przebiegaja przygotowania. Najpierw po dlugich dysputach zdecydowalismy sie na projekt indywidualny (nie byl tak drogi jak niektorzy mowia - koszt 4500 do pozwolenia na budowe). Teraz wniosek jest w starostwie. Czekamy wiec na decyzje wszystkich swietych. Domek ma 100m2 pow.uzytk. Wycenili mi juz dach na jakies 17500 juz po rabacie (sam material bez wiezby :o ). Sporo to, tym bardziej ze siostra rok temu kupia wieksza powierzchnie dachu 200m2) w tym samym ksztalcie za 12 tauzenow. Jesli ktos buduje prosty domek okolo 11,5m na 9m bez piwnicy, prosty dwuspadowy dach, 4 okna polaciowe - 174m2 powierzchni dachu, to prosze powiedzcie ile wyniosla Was budowa i na jakim etapie w zeszlym roku? Robie teraz kosztorys do kredytu i kazda taka info na wage zlota :lol: Poza tym 9 okien w jezierskim oklandzie i oknoplascie wycenili na 8 tauzenow. Wybiore chyba jezierskiego. Kredyt chyba polbank - dobre warunki jak na moj gust a zdolnosc kredyt mega duza, koszty okolokredytowe do akceptacji. Na dniach chcemy zlozyc wniosek kredytowy. Bob budowniczy po wielkich namowach zgodzil sie nam zbudowac domek za nieduza kase. Teraz boby to bogowie! Dachowiec wycenil sie na 47zl/m2 robocizny za dachowe cementowa. prosze o porady jakie wy podejmujecie decyzje, co wybieracie?

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:))

Mieszkam w Sandomierzu i tu również mam zamiar się budować...mam nadzieję, że chociaż zacznę w tym roku..chociaż ambitny plan zakłada-na ten rok-stan surowy zamknięty..jak to będzie, czas pokaże...Narazie jestem na etapie papierów: mapek, pozwoleń, uzgodnień, warunków....czyli szczere pole..jeszcze..

Projekt już jest:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LK35-ID-4154.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=&garaz=1_miejsce&strona=42

(co o nim sądzicie?)..kilka zmian w projekcie i będzie idealny..jak dla nas:)

Pozdrawiam tymczasem:):)

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

 

Patatajka, na żółtych "kostkach" pod postem Jacka.S masz kontakt mailowy. Kliknij na żółte "mail" i rozwinie Ci się okno pocztowe. Ewentualnie możesz skorzystac z P.W., czyli prywatnej wiadomości wewnątrzmuratorowej.

 

Witam na forum i pozdrawiam

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:))

Mieszkam w Sandomierzu i tu również mam zamiar się budować...mam nadzieję, że chociaż zacznę w tym roku..chociaż ambitny plan zakłada-na ten rok-stan surowy zamknięty..jak to będzie, czas pokaże...Narazie jestem na etapie papierów: mapek, pozwoleń, uzgodnień, warunków....czyli szczere pole..jeszcze..

Projekt już jest:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LK35-ID-4154.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=&garaz=1_miejsce&strona=42

(co o nim sądzicie?)..kilka zmian w projekcie i będzie idealny..jak dla nas:)

Pozdrawiam tymczasem:):)

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

A czemu tylko z JackiemS? :( ja też jestem z Sandomierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...