Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich Budowniczych i Budujących :D z naszego regionu (jest może ktoś z okolic Starachowic?)

My dopiero zakupiliśmy działkę i nieśmiało marzymy o budowie, ale rozpoznanie czas zacząć.

Nasze myśli błądzą w kierunku drewniaka, czy ktoś z Was może zna jakieś ekipy budujące w drewnie, lub ludzi którzy takie domki wybudowali. Czy wogóle możecie cośkolwiek na ten temat podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnie projektu przeglądnąłem szybko przy kawie porannej.Zlikwidowałbym przejście do garażu z domu,połączyłbym kotłownie z pomieszczeniem sanitarnym na dole w jedna całość pod warunkiem , że nie będziecie mieli pieca na ekogroszek lub tradycyjnego.Jestem zwolennikiem układu otwartej kuchni z salonem.Na pietrze zlikwidowałbym ten niby śmieszny taras w sypialni.tak jak jest to w pomieszczeniu nr 2 .

Odnośnie wyboru materiału to proponowałbym Ci Ytong 36,5cm mam pobudowany dom z takiej szerokości bloczków i jest dom naprawde ciepły.Mieszkam od maja ogrzewam dom tylko kominkiemi jest ciepłutko zużyłem gazu aż 300m3 od tego czasu :)

Jeżeli będziesz chciała wydać kaskę na 40 cm bloczki to twój wybór .Bardzo mało ludzi decyduje się na gr 40 cm ze względu na róznicę w cenie.

Odnośnie solbetu to nie ma porównania ,napewno będziesz musiała ocieplić dom.Ytonga się nie dociepla styropianem bo nie ma takiej potrzeby.

Jeżli zdecydujecie sięna zakup materiału to będę miał przyjemnośc się z wami spotkać pewnie,Zapytam z ciekawości w której części Sandomierza będziecie budować Wasz dom?

 

Mam kilka swoich spostrzeżeń co do powyższych opinii - grubość bloczka z betonu komórkowego (z rozmysłem nie używam nazw handlowych) nie jest jedynym wyznacznikiem niezbędnym do obliczenia wsp. przenikania - równie ważna jest cecha określająca gęstość tego materiału - na przykład bk o grubości 36 cm i gęstości 500 ma wsp. 0,44 a bk o grubosci 42 cm ale gęstości 600 ma niestety wsp. 0,46 - więc okazuje się że grubsza ściana nie zawsze jest cieplejsza.

Co do ocieplania - decydując się na ten materiał należy zdawać sobie sprawę z konsekwencji - ocieplanie bk steropianem jest wg mnie nierozsądne - ze wzgledu na dużą przepuszczalność wodną bk punkt skroplenia pary wodnej jest bardzo blisko zewnętrznej ściany i szczelne jej odizolowanie od zewnątrz na pewno nie posłuży jej dobrze. Ktoś powie że udział pary wodnej odprowadzanej przez ścianę to tylko 5-8% ogólnej ilości - ok. ale już taka ilość szczególnie w punktach styku bk z elementami np. żelbetowymi (nadproża , balkony, wieńce) zaowocuje grzybem i zawilgoceniem. Sytuacja taka pogłębi się w przypadku nieefektywnej wentylacji.

Ja zaczynając budowę z bk 8 lat temu wiedziałem ,że jeżeli będę ocieplał to będzie wełna mineralna razem z paroprzepuszczalnymi klejami(drozszymi niestety od tych do steropianu) i tynk mineralny - i nie żałuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że tak - realizuja bardzo dużo zleceń w pd. świetokrzyskim więc przy okazji któregoś pobytu nie powinno być problemu - do mnie dojechali specjalnie - ale mieli spore zlecenie - dwa poziomy schodów drewnianych z pełnymi zabiegami i 100 m2 podłóg drewnianych na legarach - myślę że spróbować pogadać można
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś wie, gdzie w naszym województwie znajdują się szkółki ogrodnicze. Muszę zakupić dużo roślin aby zagospodarować jakoś teren wokół budowy, a ceny w agrocentrum pod Kielcami są powalające. Gdzie kupujecie roślinki do swoich ogrodów?

Mieszkam przy trasie Kielce- Końskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych

 

mam kilka wątpliwosci i szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania:

1 komin murowany czy systemowy, jesli systemowy to jaki, bo rozbieżności w cenach sa znaczne..

jaki kociioł CO, tzn, jakiego producenta nasz lokalne defro, czy moze jednak ling lub hef

 

mam nadzieje ze wyrazicie swoje opinie

 

pozdrawiam BZYQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Grupo Świętokrzyska!

 

Robię rozbudowę domu wzniesionego z piaskowca pińczowskiego, tzw. pińczaka.

Część istniejącą chcę ocieplić, tylko są obawy, co do technologii w jakiej powinno to być wykonane. Podobno jakiekolwiek próby ocieplania są niebezpieczne, ale ja nie chcę w to wierzyć :o

Czy ktoś wie jak powinno ocieplać się mur z piaskowca??

Może macie namiary do kogoś, kto się na tym powinien znać.

Może ktoś z okolic Pińczowa jest w stanie mi pomóc.

Może spotkaliście się z tym problemem... :-?

 

Pozdrowienia od grupy nadarzyńsko-grodziskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo Świętokrzyska!

 

Robię rozbudowę domu wzniesionego z piaskowca pińczowskiego, tzw. pińczaka.

Część istniejącą chcę ocieplić, tylko są obawy, co do technologii w jakiej powinno to być wykonane. Podobno jakiekolwiek próby ocieplania są niebezpieczne, ale ja nie chcę w to wierzyć :o

Czy ktoś wie jak powinno ocieplać się mur z piaskowca??

Może macie namiary do kogoś, kto się na tym powinien znać.

Może ktoś z okolic Pińczowa jest w stanie mi pomóc.

Może spotkaliście się z tym problemem... :-?

 

Pozdrowienia od grupy nadarzyńsko-grodziskiej.

 

Sprawa się powoli rozwiązuje. Pomógł mi Wojewódzki Konserwator Zabytków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jestem na tym samym etapie - i niestety świętokrzyskie ma tu ceny pasujące jak pięść do oka w kontekscie średnich zarobków - ceny za 1mb z MDF zaczynają się od 700-750PLN a np. w Krakowie, Tarnowie nawet W-wie to samo jest za 550 PLN - dlatego wziałem firmę z Krakowa i wole im dopłacić 300 PLN za transport niż przepłacać 2000 PLN (mam 10 mb).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam!

ja się zdecydowałem (po miesiącu kombinowania :-? ) na mkstudio na ściegiennego- chyba zadecydowało to że mają tam dużo ekspozycji i właśnie zdecydowałem się na jedną z tych, które tam są- jakoś ciężko mi wyobrazić sobie całą kuchnię widząc tylko kawałek płyty w danym kolorze. A poza tym co ciekawe- byłem w kilku innych, zostawiałem wymiary, zdjęcia itp i nikt się później nie odezwał :evil: Niestety do wykonania jeszcze daaaaleeeko, więc na razie nie mogę ich polecać- no może obsługę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm i ja chciałam się dołączyć do grupy świętokrzyskiej ( budowa w Kielcach). Jestem na etapie odpoczynku po załatwianiu wszystkich papaierów. Na wiosnę mam zamiar ruszyc z budową. Może ktoś mi podpowie gdzie można tanio kupic materiał, jak zdobyć solidną firmę budowlaną ( może jakis namiar) i chgciałam zapytac o drzewo na dach czy faktycznie opłaca się kupić u Leśniczego i samemy zawozic do Tartaku .Jle ptrzeba mieć w portfelu aby dom doprowadzić do pokrycia dachu( dom 140m powierzchni uzytkowej). Moze ktoś jeszcze coś na początek dopowie bo tak naprawdę nie wiem o co pytać pniewaz jest tysiące pytań na początku budowy a jedno ważniejsze od drugiego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...