Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ze świętokrzyskiego :D

Jesteśmy co prawda dopiero na początku, bo formalności za nami i przynajmniej częściowe równanie działki :-? , ale do końca roku daleko. Tym się pocieszam - mam nadzieję, że pod koniec kwietnia zalejemy fundamenty. A co dalej - czas pokaże...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgonia dzisiaj sprawdze maila. Bardzo dziekuję za informacje. My narazie zastanawiamy się bardzo poważnie nad projektem, musimy już wybrać bo czas nagli i decyzja już się uprawomocni za kilka dni:)

Projetant dał nam do myslenia odnośnie garażu- zawsze mysleliśmy o takim z boku domu lub w jego bryle, on odradza i poleca zrobienie wolnostojącego. Wielkość działki nas nie ogranicza. A jak jest u was? jak myslicie czy robić garaż z domem na jeden samochód czy odddzielnie i od razu na dwa. Dom bedzie za miastem i napewno niedługo kupimy drugie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną zaletą garażu wybudowanego w obrębie budynku mieszkalnego jest możliwość uzyskania zwrotu różnicy podatku VAT, pomiędzy 22% a 7%, za zakup materiałów użytych do jego budowy oraz mniejsze podatki lokalne. Innych pozytywów nie widzę. Żadna to wygoda mieszkać z samochodami pod jednym dachem. Najlepszym wg mnie rozwiązaniem jest garaż wolnostojący, w którym znajduje się również kotłownia. Dzięki temu cały syf jest poza domem, o bezpieczeństwie domowników nie wspomnę. Garaż taki może jednocześnie pełnić rolę domku gościnnego, jeżeli wykorzysta się na ten cel poddasze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...