Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje koszty z roku 2008 - a wlaściwie te które pamętam: murarka - 3 tys za kondygnację,stropy po 2 tys, dach (więźba+krycie)- 14 tys, tynki CW -7 tys, elewacja z ociepleniem (robocizna+materiał) - 14 tys. wlewek nie pamiętam, okna wszystkie - 12 tys (okna+montaż). Wszystko pozostałe zrobiłem sam - krwi mojej nie liczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koszty z roku 2008 - a wlaściwie te które pamętam: murarka - 3 tys za kondygnację,stropy po 2 tys, dach (więźba+krycie)- 14 tys, tynki CW -7 tys, elewacja z ociepleniem (robocizna+materiał) - 14 tys. wlewek nie pamiętam, okna wszystkie - 12 tys (okna+montaż). Wszystko pozostałe zrobiłem sam - krwi mojej nie liczyłem.

 

Dzięki za info, jakiś ogląd mam patrząc na Twoje ceny Plamiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica - to pojęcie względne.... Najważniejsze to mieć rozeznanie w cenach, i to też najlepiej zapytać o taka ilość jaką potrzebujemy - przy dużym zamówieniu można liczyć na upusty. Ja materiały na stan surowy kupowałem na miejscu, osprzęt instalacyjny i hydrauliczny przez internet, dużo wykończeniówki (żyrandole, karnisze,panele, drobne narzędzia) w Casoramie. Kable i rury miedziane na miejscu.

Podstawa to mieć rozeznanie w cenach - spinki do podłogówki kupiłem w necie 3 razy taniej niż na miejscu, rur Wavina nie znalazłem w żadnej lokalnej hurtowni.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ekipa budowlańców aż się rwie do otwarcia sezonu,nie wiem czy zaczynać,czy tez poczekać.

Ława zalana w tamtym roku,teraz chcę ciągnąć z bloczków.Prognoza długoterminowa nie przewiduje nocnych przymrozków do 20 marca,temperatura będzie oscylować w granicach 7 w dzień i 0 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...