Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ani myśli się ocieplić :wink: , z nieba lecą płaty śniegu ciężkie jak grochy.

 

W taką srogą pogodę przyszło mi wybierać kinkiety, lustra :o i żarówki. Obchodzić się z tym trzeba jak z przysłowiowym jajem, a w taką zawieruchę, to jak z kopą jaj.

Ha!, ale mam to za sobą!

 

Jestem na etapie ostatnich szlifów w domu , i wiecie co?- marzę o chwili, kiedy przestanę w końcu kupować (inna kwestia-nie mam już za co). :wink:

Nigdy w życiu nie robiłam zakupów w takich ilościach.

Czuję przesyt tej słodyczy (kupowania).

 

stander, mieszkanie sprzedane: milowy krok w stronę domku. Masz sie z czego cieszyć! :D Teraz to juz na pewno przejdziesz z fazy marzeń do konkretów.

Czego wszystkim na wiosnę życzę

i pozdrawiam

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że trzeba nabrać przyspieszenia, ale do przeprowadzki w swoje własne progi jeszcze daleko. Na razie muszę zamieszkać kątem u rodziny. Milowy krok to przenosiny w miejsce budowy, bo na odległość (60 km) trudno byłoby zarządzać robotą. Myślałam, że mieszkanie będę sprzedawać przez rok, ale samo tak wyszło. I chyba dobrze, bo lepiej zacząć od znaczniejszej gotówki.

 

Zazdroszczę Ci, Aro, tych szlifów, ale roczek minie szybko i może ja się doczekam.

 

A teraz, jak wszyscy, czekam na ciepłe dni, bo w takich warunkach to czuję się jak zaspany miś.

 

Życzę wszystkim SŁOŃCA!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='"stander"

 

Zazdroszczę Ci, Aro, tych szlifów, ale roczek minie szybko i może ja się doczekam.

 

Tylko nie myśl, stander,że ja tak chyżo doskoczyłam do tej wykończniówki w ciągu roku. To już , o, rety, :o czwarty budowlany sezonik!

 

A tu jeszcze taras, wejście, barierka, ...

schludna łazienka (pozycja też niecienka) :D -a ja mam 2 i pół.

 

Mąż lubi powtarzać do znudzenia: cierpliwość jest gorzka, owocki za to - słodziutkie! Wierzę mu w ciemno. I od razu mi lżej :D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Lany poniedziałek, a ja myślę o żywopłotach.

 

Pytanie z całą pewnością do Redwalda (a może i do innych :) ).Zadałam je także w tematach ogólnoogrodniczych.

Pas ziemi dzielący ogrodzenie od drogi z kostki brukowej to zaledwie pół metra. Czy sadząc np. świerka i prowadząc go na wysokość ok. 1.50m mogę się spodziewać ruiny drogi?? Jaki system korzeniowy ma taki niedorośnięty świerk?

 

A może podpowiecie inną roślinę , nie gubiącą liści o płytkich korzeniach i znoszącą podcinanie. ŚRODOWISKO: glina, strona poludniowa.

 

pozdrawiam świątecznie

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy :)

Świerk ma płaski system korzeniowy, więc należy liczyć się z tym, że jego korzenie na tak wąskim odcinku 0,5 metra będą miały mało miejsca. Ale jeżeli poprowadzisz go do wysokości 1,5 m, i będziesz go trzymać tak wąsko czyli jak podajesz 0,5m to raczej jego korzenie nie będą miały szansy rozrosnąć się tak aby zaszkodzić kostce.

Ja osobiście na tak wąskim kawałku posadził bym jednak Cyprysik Lawsona Aluma Chamaecyparis lawsoniana alumii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...