Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Świętokrzyska


the_anonim

Recommended Posts

A wiesz, Redwald,że cyprysy mają swoje kaprysy ?- to nie moje (tak pisała kiedyś pewna dystyngowana dama z Kazimierza nad Wisłą).

 

Dlaczego cyprysik i to właśnie ten ?

Urośnie na tej naszej nieprzepuszczalnej glinie pod Lysicą ?? Zimą tu zawsze chłodniej niż w Kielcach jakieś 3-4 stop. I wiecznie wietrznie. Szybko rośnie? I jak gęsto go sadzić> widzisz ile niewiadomych :o

 

Daj, proszę,jakiś link.

pozdro

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej,hej, ko-chaa-nii !

 

(jak się jedni rozruszali, to inni

poznikali) :wink:

 

chwalcie się, co juz macie za sobą...

 

 

Chciałabym się pochwalić, ale u nas wszystko stoi. Za to moja Mama (i przyszła sąsiadka w jednej osobie) zadzwoniła do mnie dzisiaj z wiadomością, że zaczęli murować ściany. No to się cieszę przynajmniej z tego.

Ja może ruszę w maju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też jest tak smutno?! :(

Ja nie mogę myśleć o nikim ani niczym innym jak tylko o Nim Naszym Janie Pawle II Wielkim!!!

Najchetniej to pojechał bym jeszcze dziś do Watykanu bay sie z Nim pożegnać.

A na pewno nie potrafię skupić się na budowie domu, nie cieszy mnie to, zresztą nic mnie nie cieszy:-(((

Módlmy się za Niego i za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol Wojtyła

Poezje wybrane

 

Ach,wypłynąć z nurtu ukrytego i przejść poza

bólu przedsmak!

 

Jest życie proste i wielkie - jego głębia nie kończy się

we mnie.

 

Rzeczywistość bardziej jest wspaniała niż bolesna.

Zrównoważyć to wszystko gestem dojrzałym i pewnym!

 

 

 

[+++]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziś pracowałam. Zbierałam kamienie na działce (posłużą do uzupełniania dziurawej jak ser szwajcarski drogi).

 

Było mi trudno, ale w tej pracy znalazłam wreszcie to, czego szukałam impulsywnie od kilku dni - powiało na mnie odrobiną ukojenia.

Mignęło słońce...Chiałoby się zakrzyknąć: żegnaj, smutku!!

 

Trzymajcie się,kochani

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nasi ziomkowie popisali wczoraj na meczu KSZO Ostrowiec Św. - Korona Kolporter Kielce. A zapowiadało się tak przyjemnie i miło. Modlitwa przed meczem, wspólne okrzyki ku czci Jana Pawła II. Lecz pod koniec meczu - żenada :(.

Jedna sprawa żuciła mi sie w oczy - ciężko u nas o pozytywne kibicowanie, jak nie było co krzyczeć przeciw drużynie przeciwnej, to tych okrzyków wzmacniających i dopingujących własną drużynę za dużo niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Mieszkam w Kielcach i właśnie zabieram się za gromadzenie papierzysk, które pozwolą mi wybudować sobie śliczny domek :)

Niestety, moja działka jest bardzo wąska (10,20m), może ktoś ma pomysły na domek-bliźniak?

Zastanawiam się także nad kanadyjczykiem. W Kielcach jest firma (filia warszawskiej) budująca w tym systemie. Zależy mi na czasie 8) i wiele dobrego słyszałam o tych domkach. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nasi ziomkowie popisali wczoraj na meczu KSZO Ostrowiec Św. - Korona Kolporter Kielce. A zapowiadało się tak przyjemnie i miło. Modlitwa przed meczem, wspólne okrzyki ku czci Jana Pawła II. Lecz pod koniec meczu - żenada :(.

Jedna sprawa żuciła mi sie w oczy - ciężko u nas o pozytywne kibicowanie, jak nie było co krzyczeć przeciw drużynie przeciwnej, to tych okrzyków wzmacniających i dopingujących własną drużynę za dużo niema.

 

 

Więc co? Wszystko to tylko teatralne,powierzchowne gesty :evil: Za chińskiego boga tego nie rozumiem. :wink:

 

Modlitwa i okrzyki na cześć Ojca Świętego- to chyba w pewnym sensie jawna profanacja świętości.

 

A już myślałam,że ludziska się jakoś powszechnie przełamią, złagodnieją wobec samych siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoniak,witaj w grupie. :D

Widzę,że masz niezły haos w głowie- od bliźniaka po kanadyjczyk. :wink:

 

Myślę,że przy 10 m szerokości działki będzie ci trudno znalezć rozsądny projekt gotowy. Zdaje się czeka cię indywidualny plan ( i dobrze!). Masz większą szansę na dom zgodnie ze swoimi potrzebami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich,

Nadal mieszkamy w Kielcach, z nadzieją że już niedługo, jest tylko jedno ale... dopiero zaczynamy "kopać doły". W planie budowa 120m2 domu wg projektu Agrobisp BM-113 z małymi zmianami. Ściana 2W, beton komórkowy+styropian, dach... mamy chęć na ceramikę (ale ta kasa...), może wentylacja mechaniczna, raczej na pewno odkurzacz centralny, piec na pelety, może kolektor słoneczny i kominek z wkładem (aha, żonka podpowiada: i 6-ka w LOTTO) :) i dużo chęci, zobaczymy czym się to skończy...

Nasza ziemia (w Sokołowie Górnym) porośnięta bujnym chwastem. :D Szukamy właśnie betoniarki 150l - w dobrym stanie (może ktoś ma na zbyciu?) a już nam się wrzody odzywają (w ogłoszeniu: betoniarka w świetnym stanie, okazuje się kupą złomu na kółkach).

Jesteśmy otwarci na wymianę poglądów ... i dobre rady ;).

pozdrawiamy,

Iwonka i Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się w sobotę zakochałam w... piecu. Byłam na kieleckich targach budowlanych. Zimno, wietrzysko wieje, ręce mi zlodowaciały... A tu naraz poczułam ciepełko. Ładnie to sobie wymyślili. Rozpalili w wielkim piecu i ludzi czarowali. Żadnego smrodu, popiołku garstka, czyściutko. Piec na zboże (zauważcie: grube nadwyżki produkcyjne co roku), pelety (z tym może być podobno drożej, jak zaczną zrównywać z cenami w Unii), zrębki "drzewniane" (wszystko sobie można przemielić, nawet chrust z lasu czy płyty pilśniowe). Piec przystojny, używając retoryki dziennikarzy sportowych - ekskluzywny. No i cena też. 15 tysięcy.

Przymierzyliśmy się też do zamówienia ceramiki na ściany.

Może powoli się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stander, to znaczy że z tego zboża mąki nie będzie, jeno...ciepełko ?? :o :D

 

 

 

Dzisiaj mówili coś o tym piecku w radiu biznes , więc pewnie robi on furorę. Podobno część gm.Miechów za tym zbożnym :) ogrzewaniem mocno optuje.

 

Ciekawe,... zbożowy piecyk, ale cena wcale nie jak za zboże :wink:

 

 

Uświerkłam na Targach. :wink: (Sterczałam na zewnątrz przy roślinach).

 

 

HEJ,HEJ, kto jeszcze był na Targach i wypatrzył ciekawostki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...