Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiosna 2010 - ZACZYNAMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyszła zima i robotę trzyma . Ja zacząłem już powolutku wykopy ale przyszedł mrocik i klapa . Co do kosztów robocizny do stanu 0 to powinienem się zmieścić w kwocie 0,0 zł . Bo będę robił tymi rękoma plus jeszcze trzy pary sprawnych rąk .

Syn ,zięć i brat .Myślę że się wyrobimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, jak możesz daj namiary na Twoją ekipę. 13 tys. nie wydaje się być dużo, ja mam wycenę za stan 0 13x10 plus garaż 7x10 metrów prawie 19-20 tys. Masakra, bo to prostokąt bez żadnych udziwnień.

 

o kurcze to powiem Wam ze duzo biorą u Was te ekipy za stan zero :o :o :roll: ,nas zrobienie ( mówie robocizna) wyniosła tylko 9000 zł w tym wykopy,murowanie fundamentów, zalanie płyty ,ocieplanie oraz zasypanie fundamentów czyli pełen zakres na stan zero :wink: 8) cena bardzo atrakcyjna tym bardziej ze nasz domek jest dość skomplikowany i nie mały bo ma 19,23 na 12,20 czyli dośc duzy domek :wink: :lol:

pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masakra. U mnie 21 tys. za fundamenty, ściany (bez działowych) i kominy.

ta cena, to już ze stropem i ścianami na poddaszu?

 

Tak, razem z tym.

to u nas wychodzi znacznie więcej - 13 tys. za ten stan zero, 10 tys za parter, 9 za strop i 7 za poddasze + ścianki działowe 28 zł/m2 - wychodzi mniej więcej dodatkowe 1600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kończy się rysować elektryka, wod.-kan. i GWC/rekuperator. Do końca grudnia mamy mieć wszystko gotowe do złożenia wniosku o PNB. W międzyczasie daliśmy projekt trzem ( nie za mało?) firmom budowlanym do wyceny SSO. Po świętach mają dać wyceny.

Ekipę na dach wybraliśmy bezprzetargowo- wchodzą pod koniec sierpnia- dopiero :cry:

Pan od GWC i reku namawia nas do pompy ciepła do ogrzewania wody( ok. 3-4 tyś euro) :o . Kręci nosem na ogrzewanie wody eko-groszkiem czy (w przyszłości) latem -solarem. Uważam, że taniej wyjdzie grzałka elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przemyśleliśmy sprawę kredytu i uznaliśmy, że nie będziemy go teraz brać. Warunki nie są korzystne, a nie stać na płacenie 2500 miesięcznie. Najpierw zrobimy stan zero, a do kredytu wrócimy na jesień. U nas się parę rzeczy wyklaruje, a i może Banki trochę odpuszczą. .

 

Hej. Czasami lepiej zaklepać sobie kredyt przed rozpoczęciem prac. Dziwne ale czasami trudniej dostać kredyt jak już coś masz zrobione niż jak nie masz nic :( pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Ja także dołączam do was. Rozpoczynamy w marcu 2010r. Pozwolenie już mamy, działka uprzątnięta i ogrodzona, humus zebrany, garaż stoi, drzewo na więźbę "leżakuje" od kwietnia 2009r., deski na szalunek przygotowane, ekipa murarska wybrana i zaklepana.

Zatem - oby do WIOSNY :D :D :D

 

Pozdrawiam - Jola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wskazane ile. Ale ważne jest kiedy jest pozyskiwane. A było cięte przed okresem wegetacji. Nie chcieliśmy na konstrukcję dachu drzewa ciętego wiosną 2010r. bo miałoby duży % wilgotności (mój małż jest leśnikiem). Wiem, że można podsuszyć w suszarni, ale zależało nam na mniejszych kosztach. Ponoć niektórzy kładą na dach drzewo prawie nie wysuszone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez zaczynamy na wiosnę :lol:

Jako mieszczuch nadal mam pełno obaw przed wyprowadzeniem sie na wieś...ale teraz w okolicach miast to nawet wieś do konca wiejska nie jest.

 

Działkę mamy juz parę lat, ale dopiero teraz w pełni jestm pewna, że chcę mieszkac w swoim domku, za miastem ;-)

 

PS poszukuję osób, które budują, bądź wybudowały swoją "ANNĘ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zaczynamy w marcu 2010 :D Mamy podpisaną umowę na wykonanie murarki. Jak pogoda pozwoli będziemy jeszcze równać działkę. Zaraz po nowym roku będziemy szukać dekarza i cieśli bo potem może się okazać że będziemy mieli problemy z terminem. Teraz pozostaje nam czekać do wiosny. Jednak trzeba wykorzystać ten czas i robić wyceny materiałów, okien, dachówek itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz sie intensywnie za sprawy papierkowe to powinienes zdązyć, kupno projektu to kwestja paru dni, potem architekt strzelam, tak około miesiąc bo oprócz adaptacji i planu zagospodarowania działki musi uzyskać warunki dostawy mediów (prąd i woda w moim przypadku). Ja akurat miałam takiego architekta ze grzebał sie z tym z 2 miesiące. Od momentu złożenia kompletnej dokumentacji ok miesiąc do uzyskania PnB i można zaczynać. Z prądem może byc troche dłużej ponieważ ja od momentu podpisania umowy na dostawę prądu do momentu podłączenia skrzynki na działce czekałam 3 miesiące. Najważniejsza jest ekipa budowlana, najlepiej szukać wykonawcy w między czasie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...