Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tą pogodą to jakaś masakra jest :cry: Humus zdjęty, gleba goła leży, gotowa do kopania pod ławy, a tu leje i leje. Dobrze, że przynajmniej konkretnie wieje, to może błotko szybko wyschnie :)

 

oj jak to dobrze, że fundamenty zrobiliśmy jesienią :lol:

 

http://images40.fotosik.pl/86/c6c1b75c1756764dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zgłasza się nowy forumowy budowlaniec, Kicin się kłania. W czwartek wylewamy ławy fundamentowe, chociaż pogoda jest średnia, zobaczymy jak to będzie. A tymczasem - ktoś wie o jakimś garażu / blaszaku do sprzedania? Albo wzorem poprzednika - jakiś magazynek tanio na budowę?

 

pzdr,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam. Szukamy ekipy do ręcznego kopania studni , więc jeśli ktoś by miał kogoś do polecenia byłabym wdzięczna :wink:

P.S. GLAMOURMUM bardzo dziękuję za info :)

 

rybau01 - mała prośba - zmniejsz AWATARA (swój obrazek w profilu), bo jest za wielki i strona przy wyświetlaniu się rozjeżdża :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

 

i jak tam po nagłym ataku zimy? Ja zgrzytam zębami - znowu mi się pewno wszystko o tydzień przesunie :evil:

 

Pozdro

 

Pół biedy, że się o tydzień przesunie. My w zeszłą sobotę kopaliśmy fundamenty, które we wtorek miały być zalane. Niestety, spadł deszcz, potem jeszcze śnieg i cała robota na marne. Na dodatek trzeba będzie szalować, a tego w planach nie było :evil:

Ehhh... oby jak najmniej takich pogodowych niespodzianek. Od paru dni naszym ulubionym programem jest TVN Meteo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos kupowal w ostatnim czasie cegly i moze zdradzic, gdzie i za ile. Czytam te Wasze posty i mam wrazenie, ze o budowaniu wiecie wszystko! Dla mnie pojecie szalowania to abstrakcja. No ale budowanie w Polsce to zdecydowanie zajecie dla ambitnych...

Poki co wczoraj rano zalali nam fundamenty, a potem spadl snieg. Wiem, ze okaze sie absolutnym laikiem, ale czy to bardzo zle? W sensie wilgoci i rozpoczecia budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co wczoraj rano zalali nam fundamenty, a potem spadl snieg. Wiem, ze okaze sie absolutnym laikiem, ale czy to bardzo zle? W sensie wilgoci i rozpoczecia budowy?

a przykryli jakos ten beton albo dali dodatki na mroz? Bo cos zimnmo bylo w nocy.

 

Nic mi o tym nie wiadomo. Ale sprawdze. Bo rozumiem, ze jak nie przykryte, to przemazlo? Albo raczej nie wyschlo? Bez sensu, kompletnie.

Aha, a te cegly to chodzi o poroterm, a nie silikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaricia napisał:

 

Poki co wczoraj rano zalali nam fundamenty, a potem spadl snieg. Wiem, ze okaze sie absolutnym laikiem, ale czy to bardzo zle? W sensie wilgoci i rozpoczecia budowy?

Bez obowy! Jak zaczeło padac po zalaniu to pół biedy. Mróz też raczej nie jest groźny w tym przypadku, bo w dzień jest temperatura dodatnia a w nocy był tylko niewielki mróz, a beton jak wiąże to wydziela cieplo wiec nic mu nie będzie. Trzeba tylko troche odczekać aż dobrze zwiąże zanim zaczniecie go dociążać scianą fundamentową.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po adaptacji poddasza otrzymałem coś takiego...

 

http://img165.imageshack.us/img165/8596/przekrjpytanie.jpg

 

Mam pytanie za 100 punktów, czy jętki nie powinny być podparte od dołu przez płatwie?? W takim układzie jak będę chodził po strychu (planuję tam umieścić rekuperator) to może mi się zarwać sufit na poddaszu bo jętki trzymają się tylko na krokwiach!! Przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego!! Jak myślicie, czy architekt adaptujący projekt się pomylił??

 

To chyba powinno wyglądać raczej tak:

 

http://img293.imageshack.us/img293/8168/przekrjpytanie2.jpg

 

Napiszcie proszę co o tym sądzicie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Też mam jętki poniżej płatwi zarówno wykonane jak i w projekcie, ale nie mam takiego odstępu między jętkami i płatwiami jak u Ciebie. Ty masz 31cm odstępu, a u mnie płaszczyzna wyznaczona przez spody płatwi styka się prawie z płaszczyzną wyznaczoną przez górne krawędzie jętek.

Dokładnie tak to u mnie wygląda:

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i778964.jpg

Wykonane oczywiście zgodnie z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne ujęcie, i śliczna ciesielska robota!!

U ciebie jętki nie są w żaden sposób przymocowane do płatew prawda? Łączą się tylko z krokwiami na swoich obu końcach. Bo chyba ta ściana działowa pod nimi nie pełni żadnej roli podporowej wg projektu więźby??

Jeśli tak może być to świetnie, bo dzięki temu będę miał więcej miejsca na strychu do rozprowadzenia przewodów wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...