Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

No to i ja się dołączę do tej Grupy Wklp , tez rozpoczynamy budowę w tym roku , na pozwolenie to chyba jeszcze ze dwa miesiące poczekamy , ale lada dzień bedzie prąd , woda juz jest , teraz ogradzamy , myślę że miło bedzie dzielić się doświadczeniami z ziomalkami ;) Pozdrawiam :)

 

witam! :D

 

Trzymam kciuki za PNB

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My dopiero na jesień będziemy mieli projekt (indywidualny bo dom będzie pasywny). W tym roku nie wystartujemy, nie ma szans.

Dom nie będzie duży, około 100m2( może 90 może 110-zobaczymy). Jest kilka opcji oczyszczalni więc mała działka to nie musi być decydujący warunek. Ja mam tylko 750m2.

W gminie rozwiewają nadzieję na kanalizację, ale może w dobie tzw"kryzysu" jak robocizna stanieje wezmą pieniądze z UE i coś zbudują. Gdzieś czytałem raport robiony dla gminy czy przez gminę opisujący stan infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy. Kanalizację zbudują jak będzie więcej mieszkańców a że przeznaczają Gowarzewo pod zabudowę jednorodzinną (MPZP) to pewnie i budowa się przyspieszy.

 

Pozdrawiam

 

 

Dziękuję za informację na temat kanalizacji w" Naszej gminie"

Trzymamy kciuki za Wasz domek :)

 

Nasz też nie będzie za duży bo razem z garażem 123m2, ale za to "przytulny"!!!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również otwierałem oczy ze zdumienia czytając o cenie, jaką uzyskała Glamurmum za bloczki. Na razie sprawdzałem w trzech punktach i ceny mniej więcej się pokrywają w Buku 2,50 netto plus dowóz, na Św. Wincentego 2,50 z dowozem, w Gruszczewie 3,10 brutto z dowozem, ale to za M6. Może Glamurmum ma jakąś tajemnicę, o której nie wiemy, np. wygląd nie odbiegający od Jej avatara :wink: . W każdym razie dysproporcja cenowa jest porażająca i jak widać już nieaktualna. :cry:

 

Osobiście sprawdzałem ceny na Dziadoszańskiej. Tak jak podaje Glamurmum cena 2,40zł za sztukę z dowozem i rozładunkiem - ale netto.

Na fakturę oczywiście 2,40zł x 1,22.

Proszę wszystkich o podawanie cen z dopiskiem netto lub brutto !

 

Również potwierdzam bardzo miłą obsługę.

 

Pozdrawiam

 

Dla mnie nie ma znaczenia czy netto czy brutto. Skoro nie biorę faktury, bo jest mi nie potrzebna (bank faktur nie wymaga) to dla mnie ceną końcową jest 2,40.....Więc dla mnie 2,40 to jest cena brutto. :)

 

A po drugie informowałam wszystkich, że jest to cena bez faktury...więc bardzo proszę czytać ze zrozumieniem....i nie umieszczać komentarzy z wykrzyknikiem :lol:

A czytając Twoje wyliczenia - to nie rozumiem jednego...od kiedy od kwoty 2,40 vat wynosi 1,20 ???

Albo kolega źle policzył albo źle zrozumiał.... :wink:

 

2,40x1,22=2,93 brutto

 

nie chcialbym sie wtracac w nie swoja grupe ale sam nie wiem kto tu zle zrozumial :wink:

 

może mój kalkulator źle liczy :

 

22% vatu z 2,40 wynosi 0,60 gr, a nie 1,22. Suma końcowa wychodzi taka sama jak u Ciebie.

 

Jednak istota problemu jest inna.... :wink:

 

x - razy

+ - plus

 

widzisz roznice?

 

problem jest w matematyce z pierwszych klas szkoly podstawowej :wink:

 

I po co się tak nakręcasz....????

A podobno to kobiety plotą trzy po trzy i nakręcają się każdą sytuacją......

Wybacz, że nie weszłam w dalszą dyskusję z Tobą czy "x" czy "+" ale nie mam na to czasu :)

Jednak gdybyś sobie życzył..... to wolę w późniejszych godzinach jak zjadę z budowy :)

 

Jak widać ludzie są zadowoleni z zakupów za 2,40.... tylko koledze coś jest nie halo, bo nie napisałam netto czy brutto...

Ludzie do czego to doszło... może opuszczę ten temat... bo dosyć, że piszę nie prawdę to jeszcze nie umiem liczyć..:) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I po co się tak nakręcasz....????

A podobno to kobiety plotą trzy po trzy i nakręcają się każdą sytuacją......

Wybacz, że nie weszłam w dalszą dyskusję z Tobą czy "x" czy "+" ale nie mam na to czasu :)

Jednak gdybyś sobie życzył..... to wolę w późniejszych godzinach jak zjadę z budowy :)

 

Jak widać ludzie są zadowoleni z zakupów za 2,40.... tylko koledze coś jest nie halo, bo nie napisałam netto czy brutto...

Ludzie do czego to doszło... może opuszczę ten temat... bo dosyć, że piszę nie prawdę to jeszcze nie umiem liczyć..:) :lol:

 

ja sie nie nakrecam tylko tlumacze jak pastuch krowie :wink:

 

jak nie weszlas jak wlasnie weszlas - jakas niekonsekwentna na dodatek jestes :wink:

 

nie zycze sobie - widzxe ze chyba w koncu zrozumialas jak dodaje sie procenty :wink:

 

prawde to pewnie i piszesz a liczyc to faktycznie niepotrafisz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I po co się tak nakręcasz....????

A podobno to kobiety plotą trzy po trzy i nakręcają się każdą sytuacją......

Wybacz, że nie weszłam w dalszą dyskusję z Tobą czy "x" czy "+" ale nie mam na to czasu :)

Jednak gdybyś sobie życzył..... to wolę w późniejszych godzinach jak zjadę z budowy :)

 

Jak widać ludzie są zadowoleni z zakupów za 2,40.... tylko koledze coś jest nie halo, bo nie napisałam netto czy brutto...

Ludzie do czego to doszło... może opuszczę ten temat... bo dosyć, że piszę nie prawdę to jeszcze nie umiem liczyć..:) :lol:

 

ja sie nie nakrecam tylko tlumacze jak pastuch krowie :wink:

 

jak nie weszlas jak wlasnie weszlas - jakas niekonsekwentna na dodatek jestes :wink:

 

nie zycze sobie - widzxe ze chyba w koncu zrozumialas jak dodaje sie procenty :wink:

 

prawde to pewnie i piszesz a liczyc to faktycznie niepotrafisz :oops:

 

BŁAGAM CIĘ... ROZBAWIŁEŚ MNIE DO ŁEZ...

 

dla sprostowania nie jestem krową... i nie życzę sobie, żebyś mi ubliżał.. ja ci nie ubliżam...więc odrobina kultury ..., ale czego można się spodziewać po gburze, który bez większego powodu ubliża kobiecie...

Po drugie napisałam "może".... ale że jest to moja grupa... to pozwoliłam sobie umieścić małe ogłoszenie.....i zamierzam uczestniczyć .... a Tobie proponuję uczestniczyć w rozmowach w swojej grupie...a nie dowartościowujesz się.... dodawaniem i mnożeniem.... :) Już dawno wszyscy zapomnieli o temacie a Ty go nadal wałkujesz....8) :roll:

i po trzecie nie zmierzam dłużej reagować na twoje płytkie zaczepki... bo nie jesteś wart mojej uwagi.... nawet jak umiesz liczyć.... nie imponuje mi to :lol:

i proszę....nie zaśmiecaj nam miłych tematów...swoimi uwagami.... było tutaj tak miło dopóki się nie pojawiłeś.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BŁAGAM CIĘ... ROZBAWIŁEŚ MNIE DO ŁEZ...

 

dla sprostowania nie jestem krową... i nie życzę sobie, żebyś mi ubliżał.. ja ci nie ubliżam...więc odrobina kultury ..., ale czego można się spodziewać po gburze, który bez większego powodu ubliża kobiecie...

Po drugie napisałam "może".... ale że jest to moja grupa... to pozwoliłam sobie umieścić małe ogłoszenie.....i zamierzam uczestniczyć .... a Tobie proponuję uczestniczyć w rozmowach w swojej grupie...a nie dowartościowujesz się.... dodawaniem i mnożeniem.... :)

i po trzecie nie zmierzam dłużej reagować na twoje płytkie zaczepki... bo nie jesteś wart mojej uwagi.... nawet jak umiesz liczyć.... nie imponuje mi to :lol:

i nie zaśmiecaj nam miłych tematów...swoimi uwagami....

 

jesli Cie rozbawilem to chyba dobrze, co?

 

jesli nie rozumiesz porownania o tlumaczeniu "jak" pastuch krowie to faktycznie spadam. napisalem tu z info aby niektorzy co skonczyli juz budowy zaoszczedzili kilka stow na certyfikatach energetycznych (co zreszta kilka osob uczynilo) i czasami poczytuje a Twoje teksty bez kitu sa niezle. piszesz jakbys miala kilkanascie lat ...

 

tematow proponuje nie zasmiecac nieumiejetnym cytowaniem kilku wypowiedzi na kilka wysokosci komputerowego monitora :wink:

 

Powodzenia w szukaniu zrozumienia wsrod grupy. jesli nie zauwazylas to chyba jako jedyny Cie zrozumialem i wytlumaczylem w czym tkwi Twoje bledne rozumowanie

 

Jesli tego nie rozumiesz to tym bardziej spadam

 

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ceny stropu teriva z ul. Św. Wincentego- może komuś się przyda.

Ceny netto

 

Belki stropowe: rozpiętość 3,20m - 38,87zł; 3,60m - 46,50zł; 3,90m - 48,10zł; 4,20m - 56,27zł; 6,0m - 106,90zł.

 

Pustak stropowy - keramzyt - 3,72 zł; dekiel - 4,07 zł.

 

Są też pustaki szalunkowe na wieniec "L" 0,5m - 10,00zł; "C" - 6,00zł.

 

U mnie na strop 10x13m wyszło wszystkiego netto 7264,97zł, brutto 8863,26 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ceny stropu teriva z ul. Św. Wincentego- może komuś się przyda.

Ceny netto

 

Belki stropowe: rozpiętość 3,20m - 38,87zł; 3,60m - 46,50zł; 3,90m - 48,10zł; 4,20m - 56,27zł; 6,0m - 106,90zł.

 

Pustak stropowy - keramzyt - 3,72 zł; dekiel - 4,07 zł.

 

Są też pustaki szalunkowe na wieniec "L" 0,5m - 10,00zł; "C" - 6,00zł.

 

U mnie na strop 10x13m wyszło wszystkiego netto 7264,97zł, brutto 8863,26 zł.

 

Potwierdzam.... tez tam kupowałam strop.

Obsługa bardzo miła.... i profesjonalne podejście do klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem dziś na stronie PINB:

 

Konieczność zawiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy

 

Na 7 dni przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót budowlanych należy także o tym fakcie zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy w przypadku, gdy dla inwestycji przewiduje się wykonywanie robót powyżej 30 dni roboczych z jednoczesnym zatrudnieniem co najmniej 20 osób, albo gdy zakres robót przekracza 500 osobodni.

 

(pismo Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu z dnia 3 lutego 2009 r.)

 

Czy to będzie martwy przepis w realizacjach jednorodzinnych? Pewnie tak. Ale z obowiązku wklejam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcklav - nie sądzę, żeby to się tyczyło budowy domów jednorodzinnych, bo w starostwie przy wydawaniu pozwolenia już by o tym informowali. Poza tym nie wiem, na który warunek mielibyśmy się załapać? "...powyżej 30 dni..." - tak, ale z "...jednoczesnym zatrudnieniem co najmniej 20 osób...", to raczej nie. Chyba, że by się ktoś bardzo postarał przy wykończeniówce, ale wtedy bardziej sensownie byłoby zawiadamiać inspektora BHP, bo, że elektryk wsadziłby w oko kabel instalatorom wody, czy też CO, to prawie pewne :lol: . Przy stanie surowym też by się na siłę dało, chociaż trudno mi jest sobie wyobrazić dwudziestu ludzi przy fundamentach albo przy murach, przecież by się ciągle kłócili, kto teraz leci po piwo :D . Na dach to już w ogóle nie są w stanie wleźć w dwudziestu, chyba, że dwóch by robiło, a pozostali kierowali by z ziemi ruchem gołębi, co by nie przeszkadzały :lol:

Drugi warunek, czyli prace powyżej 500 osobodni (cokolwiek to znaczy - haha). W 2009 mamy 52-54 dni wolne, czyli 310 dni roboczych. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam zamiar budować 1,5 roku, może dwa, trzy miesiące dłużej. Więc jeśli się łapię na owe 500 dni, to minimalnie.

Reasumując mój przydługi dygresyjny wywód zakładam, że nas to nie dotyczy z małą poprawką - mieszkamy w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...