Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

U mnie wykonawca wyliczył 15 + 10 cm.... ale przy membranie... tak żałuję, że nie starczy mi siana na deskowanie :evil:

 

Ja chcę dać 14 + 10,

a ja momentami żałuję, że się szarpnąłem na te pełne deskowanie :roll:

ale to tylko momentami - np. teraz :wink:

 

u mnie gdyby nie wydatek na pompę ciepła... i odwierty to na pewno bym zrobiła...

Ja za to pożałowałem kasy na pompę ciepła i po części nie miałem odwagi się na to szarpnąć :roll:

 

mój kosztorys nie jest jeszcze taki zły i dlatego się zdecydowałam... nie mam perspektyw na gaz...przez najbliższe 5 lat :roll:

I chyba nie miałam większego wyboru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Ja chcę dać 14 + 10,

a ja momentami żałuję, że się szarpnąłem na te pełne deskowanie :roll:

ale to tylko momentami - np. teraz :wink:

 

u mnie cieśla od razu powiedziła że on robi min 18 a najlepiej 20. Nie ma wtedy problemu z którym teraz Ty masz doczynienia. ja też bedę robił pełne deskowanie i mam nadzieję ze ostatecznie wyjdę na jakiś 23-25 cm wełny. ale sam bym na to nie wpadł....

 

A co do piwa to by trzeba jakiś spocik na livie zoorganizować np. przy grilu 8) i oczywiście z naszymi koleżankami :D

 

inaczej by Wam pifffko nie smakowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros jak napisałam wyżej nie pisałam tego żeby kogoś obrażać i nie uważam , że potrzeban była ironia z twojej strony , a prawo do wypowiadania się to chyba mam nie ,nie zamierzam tez jak pisał wodzu1 robić żadnych przepychanek na Forum , a to co robie i co zamierzam opisałam już wcześniej , jak z czymś dalej rusze to zamierzałam napisać , nie mam jeszcze prądu więc kicha , powiat nie pozwolił eneii kopać tylko przebitka , więc musze czekać jak ściągną sobie ekipe bo dla jednej osoby się im nie opłaca :evil:

GLAMOURMUM ja sie nie obrażam za stara jestem już na to , dzieki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros jak napisałam wyżej nie pisałam tego żeby kogoś obrażać i nie uważam , że potrzeban była ironia z twojej strony , a prawo do wypowiadania się to chyba mam nie ,nie zamierzam tez jak pisał wodzu1 robić żadnych przepychanek na Forum , a to co robie i co zamierzam opisałam już wcześniej , jak z czymś dalej rusze to zamierzałam napisać , nie mam jeszcze prądu więc kicha , powiat nie pozwolił eneii kopać tylko przebitka , więc musze czekać jak ściągną sobie ekipe bo dla jednej osoby się im nie opłaca :evil:

GLAMOURMUM ja sie nie obrażam za stara jestem już na to , dzieki :lol:

 

ja mam taką samą sytuację z prądem... ale nie poddałam się. Kiedy zaczynasz budowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kristofuros jak napisałam wyżej nie pisałam tego żeby kogoś obrażać i nie uważam , że potrzeban była ironia z twojej strony , a prawo do wypowiadania się to chyba mam nie ,nie zamierzam tez jak pisał wodzu1 robić żadnych przepychanek na Forum , a to co robie i co zamierzam opisałam już wcześniej , jak z czymś dalej rusze to zamierzałam napisać , nie mam jeszcze prądu więc kicha , powiat nie pozwolił eneii kopać tylko przebitka , więc musze czekać jak ściągną sobie ekipe bo dla jednej osoby się im nie opłaca :evil:

GLAMOURMUM ja sie nie obrażam za stara jestem już na to , dzieki :lol:

 

A może Ty świadomie tego posta strzeliłaś, żeby dyskusję ożywić na grupie ? :lol: Jak widać to odniosło skutek :wink: :D

 

z prądem są różne możliwości, ja rozpocząłem budowę pod koniec maja zeszłego roku, a swój prąd miałem dopiero we wrześniu.

Na szczęście prąd pociągnąłem od dobrego sąsiada na przedłużaczu i jakoś to szło. Kolega Maciej1975 też teraz ciągnie prąd od dobrego sąsiada - czyli ode mnie 8)

Wody do tej pory nie mam - mam co prawda wywierconą studnię, ale trzeba jeszcze hydroforek podłączyć - wodę ciągnąłem z pobliskiego strumyka obok i z pożyczonej pompki od sąsiada.

Problemy były, ale jakoś dom stoi i się wykańcza. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Krzysztof małe pytanko.

Dostałam wycenę na tynki maszynowe ale na materiale tynków ręcznych. Cena za 1 m2 z materiałem 23 zł.... dużo czy mało...?? nie mam porównania.

 

Za tanio to nie jest - mi śpiewali na dzień dobry 24 zł i zjechałem do 22, ale im dodałem jeszcze trochę roboty, typu przyklejenie styro 5cm w garażu na sufit i ścianę między nim a pomieszczeniami mieszkalnymi i zaciągnięcie klejem oraz wymurowanie okna panoramicznego z luksferów w garażu.

Te moje 22 to też nie jest tanio, czytałem, że niektórym się udaje za 18 zł z materiałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof małe pytanko.

Dostałam wycenę na tynki maszynowe ale na materiale tynków ręcznych. Cena za 1 m2 z materiałem 23 zł.... dużo czy mało...?? nie mam porównania.

 

Za tanio to nie jest - mi śpiewali na dzień dobry 24 zł i zjechałem do 22, ale im dodałem jeszcze trochę roboty, typu przyklejenie styro 5cm w garażu na sufit i ścianę między nim a pomieszczeniami mieszkalnymi i zaciągnięcie klejem oraz wymurowanie okna panoramicznego z luksferów w garażu.

Te moje 22 to też nie jest tanio, czytałem, że niektórym się udaje za 18 zł z materiałem :roll:

 

Dzięki, W takim razie szukam dalej..:)

Ale też miałeś tynki cementowo - wapienne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Krzysztof małe pytanko.

Dostałam wycenę na tynki maszynowe ale na materiale tynków ręcznych. Cena za 1 m2 z materiałem 23 zł.... dużo czy mało...?? nie mam porównania.

 

Za tanio to nie jest - mi śpiewali na dzień dobry 24 zł i zjechałem do 22, ale im dodałem jeszcze trochę roboty, typu przyklejenie styro 5cm w garażu na sufit i ścianę między nim a pomieszczeniami mieszkalnymi i zaciągnięcie klejem oraz wymurowanie okna panoramicznego z luksferów w garażu.

Te moje 22 to też nie jest tanio, czytałem, że niektórym się udaje za 18 zł z materiałem :roll:

 

Dzięki, W takim razie szukam dalej..:)

 

Może jak dobrzy to ich pomęcz o cenę - może coś Ci odpuszczą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof małe pytanko.

Dostałam wycenę na tynki maszynowe ale na materiale tynków ręcznych. Cena za 1 m2 z materiałem 23 zł.... dużo czy mało...?? nie mam porównania.

 

Za tanio to nie jest - mi śpiewali na dzień dobry 24 zł i zjechałem do 22, ale im dodałem jeszcze trochę roboty, typu przyklejenie styro 5cm w garażu na sufit i ścianę między nim a pomieszczeniami mieszkalnymi i zaciągnięcie klejem oraz wymurowanie okna panoramicznego z luksferów w garażu.

Te moje 22 to też nie jest tanio, czytałem, że niektórym się udaje za 18 zł z materiałem :roll:

 

Dzięki, W takim razie szukam dalej..:)

 

Może jak dobrzy to ich pomęcz o cenę - może coś Ci odpuszczą :roll:

 

Wątpię.... że zejdą, mają sporo roboty... i dużo zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
no i znalazłam za 18 zł tynki robione ręcznie.... 12 zł robocizna+5-6 zł materiał :)

Gratulacje - jak widać kto szuka ten znajdzie :wink:

 

jeszcze mi brakuje ekipy, która ociepli mi poddasze i położy płyty kartonowo-gipsowe :)

 

Tu miałem gościa za 35 zł łącznie robocizna za ocieplenie i płyty,

ale gość mnie olał, więc ja go tym bardziej.

Robi mi kumpel - niestety za 40zł - śpiewał 50zł na dzień dobry jak zobaczył mój dach i co jest do zrobienia, ale mu powiedziałem, że albo robi za 40 u mnie, albo szukam kogo innego. Więc robi u mnie za 2 tygodnie.

 

I te 40 zł/m2 to jest to taka przyzwoita stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znalazłam za 18 zł tynki robione ręcznie.... 12 zł robocizna+5-6 zł materiał :)

Gratulacje - jak widać kto szuka ten znajdzie :wink:

 

jeszcze mi brakuje ekipy, która ociepli mi poddasze i położy płyty kartonowo-gipsowe :)

 

Tu miałem gościa za 35 zł łącznie robocizna za ocieplenie i płyty,

ale gość mnie olał, więc ja go tym bardziej.

Robi mi kumpel - niestety za 40zł - śpiewał 50zł na dzień dobry jak zobaczył mój dach i co jest do zrobienia, ale mu powiedziałem, że albo robi za 40 u mnie, albo szukam kogo innego. Więc robi u mnie za 2 tygodnie.

 

I te 40 zł/m2 to jest to taka przyzwoita stawka.

 

Rozmawiałam kilka dni temu z facetem który chciał 35 zł i go olałam... bo wydawało mi się , że dużo.... :o

Chyba się do niego odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w jakich tartakach zamawialiście lub zamawiacie więźbę??? Mam wycenę chyba z 6 i najlepiej wypada ten w Manieczkach. Pytanie czy dobrze impregnują tam drewno?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Magda

 

Najlepiej zapytaj swojego cieśli. Z reguły cieśla współpracuje z tartakiem i ma jakieś rabaty .... a jeżeli cena będzie wyższa..to kupisz drewno we własnym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLAMURKO, czy poza pompą ciepła bedziesz miałą rekuperator? (Jak juz o to pytałam, to sorki, ale nie pamiętam). Bo my chcemy, a że jesteś specem w wyszukiwaniu dobrych oferentów, to może masz kogoś TANIUŚKIEGO i BARDZO DOBREGO (chociaz nie wiem czy to możliwe)? Może ten Twój instalator od pompy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...