Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do rekuperatory.pl - zdaje się że wozi się po sądach, bo nie chciała zcedować swojej umowy na inną firmę - gośc mi tłumaczył to tym, że w którymś momencie inna firma ich wykupiła i konieczną formalnością było po prostu cedowanie obecnych i aktualnych umów. Poza tym, chyba są w miarę sprawdzeni i jedyną wątpliwość jaką mam - to oczywiście cena... Zaporowa i koniec. Potrzebny byłby rozsądny człowiek który za rosnądne pieniądze zainstaluej toto, a wydaje mi się że kupowanie reku na pdostawie rzutów i wręczanie takowego instalatorowi jest odrobinę niebezpieczne. To chyba instalator powinien wybrać reku, zaporponowac który najlepszy, najkorzystniejszy, najbardziej sprawny. Ale ja tam nie wiem, wiewiórek nie jadam, nie znam się...

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Wentylacja z rekuperatorem nie jest wcale taka straszna jak ją maluje min. rekuperatory.pl, żeby uzasadnić cenę.

 

U mnie będzie Centrala Brink Renovent HR Large

Instalacja z poprowadzeniem rur i montażem centrali, uruchomieniem i dostrojeniem będzie mnie kosztować 13,300 zł czyli całkiem przyzwoita kwota.

Wykonawcy chwilowo nie polecę, bo robią u mnie wszystkie instalacje i jak skończą to będę polecał.

 

Pewno jest kilku - kilkunastu w Wlkp. instalatorów, którzy montują te centrale

Możecie się dowiedzieć o nich od dystrybutora tych central.

http://www.rekuperatory.krakow.pl/

 

Instalacja oparta na tej centrali może kosztować max 16-17tys na gotowo do większych domków, bez GWC. Do mniejszych domków wiadomo taniej.

 

Kiedyś myślałem o Bartoszu, ale zainteresowanie wykonawców instalujących te centrale jest bliskie "0", podchodziłem do 2 i oboje mnie olali, więc ja nie pozostawałem im dłużny :wink:

Poza tym Centrale Brink Renovent wydają się bardzie cywilizowane i przystępniejsze cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostałam źle zrozumiana...:)

Nie wybieram sama rekuperatora,ani nie robi tego jakiś tam sprzedawca sklepu internetowego tylko bezpośrednim wyborem rekuperatora wraz ze wszystkimi akcesoriami zajmuje się pracownik firmy Daytona na podstawie rzutów i przekrojów.

Każda wysłana przez niego propozycja do mnie na e-maila jest analizowana przez mojego instalatora....który dom już zna....

W ten sam sposób była wybierana pompa ciepła z odwiertami a pracownik Vailant w salonie firmowym w Suchym Lesie potwierdził profesjonalizm i nie miał żadnych uwag do projektu.

Myślę, (ale mogę sie mylić) że kosztowo nie ma co porównywać tych dwóch urządzeń.....

Dlaczego nie kupuję rekuperatora od mojego instalatora? Odpowiedz jest prosta....bo nie zaproponuje mi takiej ceny jaką dostaję od tej hurtowni a wie, że jest to nieplanowany przeze mnie wydatek i zgodził się tylko na montaż. Zresztą w piątek to jeszcze nie wiedziałam że wogóle kupuję ten mechanizm... ;)

Zawróciła mi w głowie pawalara.....

Na razie jestem zadowolona z tego typu współpracy.... a to czy będę zadowolona okaże się w praniu...dlatego dopóki ta praca się nie zakończy nie polecę ani instalatora ani takiej formy współpracy ze sklepem internetowym. Podając adres www sklepu miałam na myśli tylko to,żebyście zapoznali się z cenami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostałam źle zrozumiana...:)

Ależ ... ;)

Na razie jestem zadowolona z tego typu współpracy.... a to czy będę zadowolona okaże się w praniu...dlatego dopóki ta praca się nie zakończy nie polecę ani instalatora ani takiej formy współpracy ze sklepem internetowym. Podając adres www sklepu miałam na myśli tylko to,żebyście zapoznali się z cenami :)

I bardzo Ci za to dziękuję :) Link poleciał już do linkownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostałam źle zrozumiana...:)

Ależ ... ;)

Na razie jestem zadowolona z tego typu współpracy.... a to czy będę zadowolona okaże się w praniu...dlatego dopóki ta praca się nie zakończy nie polecę ani instalatora ani takiej formy współpracy ze sklepem internetowym. Podając adres www sklepu miałam na myśli tylko to,żebyście zapoznali się z cenami :)

I bardzo Ci za to dziękuję :) Link poleciał już do linkownicy :)

 

linkownicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących, zamierzających oraz tych mocno zaawansowanych.

Trafiłem na forum dzięki Kristofuros'owi, które podrzucił mi niedawno na maila parę linków do poczytania (jako człowiek kompletnie zielony w materi budowania).

 

Krótkie info:

- mam działkę w Jerzykowie nad jeziorkiem (no tak w sumie do jeziorka to 250-300m ale widać wodę z poziomu gruntu),

- pozwolenie na budowę jest (o tyle dobrze że jest też plan zagospodarowania przestrzennego),

- wody nie ma i nie będzie patrząc na frustrację sąsiada zza płotu (a biedak chce sie wprowadzić do końca 2009). Woda jest na 18m (według sąsiada, który wykopał studnię) ale słaba jakościowo (do picia sie nie nadaje),

- prąd jest tzn skrzynka juz stoi (postawiona niedawno - umowę podpisywałem pod koniec września 2008) - mają podłączyć niedługo.

- gaz w okolicy jest i mają niby rozbudować (tj ten rok), ale chyba skończę na tym, iż zrobię sobie przyłącze a postawie piec na eko-groszek (gaz będzie jako alternatywa przyszłościowa).

 

Czego nie mam:

- ekip/y budowlanej/ych,

- ogrodzenia,

- kredytu,

- i wielu wielu wielu innych rzeczy.

 

Ale co tam. Jak to mi w sobotę sąsiad powiedział "buduj sie sąsiad, buduj. Nie będę tu sam mieszkał" (wokół nas pola i pola tylko - gdzieś tam daleko stoją pojedyncze domki).

 

Aha, będę budował Opałek 2g z lekkimi modyfikacjami. Jak dogram ekipę budowlańców to założę bloga (fotki, info).

 

Pozdrawiam

przemo

 

ps. Jakby ktoś miał namiar na

- chętnego do sprzedaży baraka budowlanego,

- namiar na niedrogi tartak - potrzebuję zwykłych kołków 2-2,5m na ogrodzenie (+namiary na niedrogą siatkę). działka na ok 1,1t m2 więc trochę do ogrodzenia jest.

 

to z góry dziękuję.

 

Wreszcie mi się trafili sąsiedzi :D

Ja wprawdzie po drugiej stronie drogi - Biskupice i jeszcze przy samym z nich wyjeździe na Paczkowo, ale to i tak blisko.

My mamy odwrotną sytuację niż Wy. Woda już od dłuższego czasu jest, za to prąd robią nam już z półtora roku. W związku z tym, że sąsiedzi chcą się niedługo wprowadzać załatwili na razie prąd budowlany dla czterech działek, także skrzynkę mam. Ale prawie 1500 zł poszło w błoto.

Termin rozpoczęcia robót mi się ciągle przesuwa. Może połowa maja? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Jakie macie wyceny położenia więźby i dachówki ?

 

Mi dekarz (fakt, że ponoć b. dobry ) krzyknął 55,00 zł za m2 dachu położenie dachówki (z rynnami, opierzeniami ale bez osadzenia okien) plus 25,00 zł za m2 dachu więźby :o ... lekko mnie przygniotło jak to usłyszałam. Mam ok. 310 m2 dachu więc ... :cry: lekko to kosmos cena... Najgorsze, że wymarzyłam sobie dachówkę Creaton Domino (kolor łupek) a ponoć ten typ dachówki musi kłaść naprawdę fachowiec bo w przeciwnym razie będą widoczne "fale Dunaju" co raczej uroku nie doda :roll:

 

Jakie Wy macie rozeznanie co do kosztów w tej kwestii ?

 

Teraz jestem na etpie kończenia stanu zero - ale buduję w połowie podpiwniczony domek więc idzie masa materiału, czasu a przede wszystkim kasy :evil:

 

... i jakoś na razie specjalnie kryzysu w cenach zarówno materiałów, jak i robocizny nie widzę ... a WY ???

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupuję rekuperatora od mojego instalatora? Odpowiedz jest prosta....bo nie zaproponuje mi takiej ceny jaką dostaję od tej hurtowni a wie, że jest to nieplanowany przeze mnie wydatek i zgodził się tylko na montaż. Zresztą w piątek to jeszcze nie wiedziałam że wogóle kupuję ten mechanizm... ;)

Zawróciła mi w głowie pawalara.....

 

No własnie. mocno byłem ździwiony że jednak sie tym interesujesz... chyba za dużu Ci marudziliśmy... :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Jakie macie wyceny położenia więźby i dachówki ?

 

Mi dekarz (fakt, że ponoć b. dobry ) krzyknął 55,00 zł za m2 dachu położenie dachówki (z rynnami, opierzeniami ale bez osadzenia okien) plus 25,00 zł za m2 dachu więźby :o ... lekko mnie przygniotło jak to usłyszałam. Mam ok. 310 m2 dachu więc ... :cry: lekko to kosmos cena... Najgorsze, że wymarzyłam sobie dachówkę Creaton Domino (kolor łupek) a ponoć ten typ dachówki musi kłaść naprawdę fachowiec bo w przeciwnym razie będą widoczne "fale Dunaju" co raczej uroku nie doda :roll:

 

Jakie Wy macie rozeznanie co do kosztów w tej kwestii ?

 

Teraz jestem na etpie kończenia stanu zero - ale buduję w połowie podpiwniczony domek więc idzie masa materiału, czasu a przede wszystkim kasy :evil:

 

... i jakoś na razie specjalnie kryzysu w cenach zarówno materiałów, jak i robocizny nie widzę ... a WY ???

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :D

 

witam,

 

no ja mam 35 za więźbę + 44 za dachówkę + chyba 20 za deskowanie i papowanie do tego okna, rynny i podbitka osobno. i tez mam dużo dachu - ok 280m2 (w tym 4 lukarny i wysunięty do przodu garaż z kopertą). Wydaje mi się że ceny które masz nie są takie złe jeżeli faktycznei jakość jest z wyższej półki. U mnie taka ma być - jak będzie to się wypowiem na koniec lata :D. U mnie dekarz bedzie docinał więzbę u siebie w zakładzie i na buwdowę przejedzie, podniesie HDS-em i zmontuje juz na gotowo na dachu. teoretycznie powinno to zawoacowanie bardzo duzą precyzją w montażu - oczywiście pod warunkiem że murarz czegos wcześniej nie spartoli - w moim wypadku są to dobrzy kumple więc w razie czego będą się miedzy sobą liczyć jak coś spartolą :D

Też chcę creatona w łupku tylko ze Optima :D dobrze ze zamrozili ceny na kursie 3,45 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupuję rekuperatora od mojego instalatora? Odpowiedz jest prosta....bo nie zaproponuje mi takiej ceny jaką dostaję od tej hurtowni a wie, że jest to nieplanowany przeze mnie wydatek i zgodził się tylko na montaż. Zresztą w piątek to jeszcze nie wiedziałam że wogóle kupuję ten mechanizm... ;)

Zawróciła mi w głowie pawalara.....

 

No własnie. mocno byłem ździwiony że jednak sie tym interesujesz... chyba za dużu Ci marudziliśmy... :D :lol:

 

bardzo dużo marudziliście.... :roll: :wink:

 

Dzień dobry GRUPO WIELKOPOLSKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana.

 

Mam dwa pytanka:

1) badanie gruntu - czy warto, trzeba to wykonać. Szczerze powiedziawszy nie myślałem o tym do tej pory ale dzisiaj mój szef w robocie zwrócił mi uwagę, że jeśli jest torft gdzieś to mogą być problemy.

 

2) Dostałem na priv ofertę budowlaną (ogólną) od Tel. 793178811 e-mail : [email protected]. Ktoś wie coś o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam z rana.

 

Mam dwa pytanka:

1) badanie gruntu - czy warto, trzeba to wykonać. Szczerze powiedziawszy nie myślałem o tym do tej pory ale dzisiaj mój szef w robocie zwrócił mi uwagę, że jeśli jest torft gdzieś to mogą być problemy.

 

2) Dostałem na priv ofertę budowlaną (ogólną) od Tel. 793178811 e-mail : [email protected]. Ktoś wie coś o nich?

 

Ja robiłem badania gruntu, a mój sąsiad też z tego skorzystał i oparł posadowienie fundamentów o moje badania :wink:

W każdym razie wiem, że budynek stoi na nośnym gruncie, nie będzie się osuwał i wiem jaki mam poziom wód gruntowych.

 

Polecałem firmę, która mi robiła na Białej Liście, ale dla ułatwienia podam też tu:

 

ECER Technika z Lubonia

http://www.ecer.pl/

kierownik ds. hydrologii i geologii Magdalena Stróżyk

tel (61) 813-98-97/98

więcej szczegółów we wpisie na Białej Liście, czyli tu:

http://forum.muratordom.pl/post2216100.htm#2216100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba na początku czytać a nie od razu walić na forum :oops:

 

Architekt robił próbne odwierty:

- warstwa humusu 40-50cm

- do 80 cm pisaek gliniasty w stanie suchym dobrze zagęszczony o dopuszczalnych naprężeniach na grunt k=1,40 da N/cm2 (te cyfry i tak mi nic nie mówią :) ).

- do 1,5 zalega glina piaszczysta z przewarstwieniami żwiru i iłów dobrze zagęszczony o dopuszczalnych naprężeniach na grunt k=1,60 da N/cm2.

 

z tego co mówi sąsiad (nie robił badań) - do 60-80 zalega czarna glina i przewiercenie sie przez nią to nie lada wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...