Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Choć jeszcze nie buduję, to baaardzo uważnie śledzę Wasz wątek, znajdując na nim wiele cennych porad i wskazówek.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania działki i chyba znalazłam tą upragnioną. Mam jednak pytanie, gdyż Wy jesteście najlepszym źródłem informacji. Do działki trzeba doprowadzić wodę, prąd i gaz, które są w drodze. Odległość do działki około 90-100m.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jaki to jest koszt ??

O ile gaz nie będzie aż tak bardzo konieczny (rozważamy zakup pieca na paliwo z biomasy - pallet) o tyle prąd i wodę musimy podłączyć z drogi.

 

Proszę poradźcie

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mam nadzieję, że nie powalicie mnie na ziemie cenami, gdyż działka którą znalazłam mogłaby być "moim miejscem na ziemi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

 

pozwolę sobie założyć ten temat pt: WIELKOPOLSKI MARKET BUDOWLANY - KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ

 

Jak już założysz temat to wrzuć tu sznurka i najlepiej na wszystkie Wlkp, żeby wszyscy co trzeba wiedzieli o nowym wątku :p

 

Krzysiu masz siłę przebicia i ludzie cię szanują na forum...więc proszę powklejaj ten link gdzie sie da :)

 

To wrzucaj temat

to zacznę nim "spamować" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Choć jeszcze nie buduję, to baaardzo uważnie śledzę Wasz wątek, znajdując na nim wiele cennych porad i wskazówek.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania działki i chyba znalazłam tą upragnioną. Mam jednak pytanie, gdyż Wy jesteście najlepszym źródłem informacji. Do działki trzeba doprowadzić wodę, prąd i gaz, które są w drodze. Odległość do działki około 90-100m.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jaki to jest koszt ??

O ile gaz nie będzie aż tak bardzo konieczny (rozważamy zakup pieca na paliwo z biomasy - pallet) o tyle prąd i wodę musimy podłączyć z drogi.

 

Proszę poradźcie

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mam nadzieję, że nie powalicie mnie na ziemie cenami, gdyż działka którą znalazłam mogłaby być "moim miejscem na ziemi"

 

jak bym czytała o sobie...:)

 

Wiec,żeby cie nie zabić cenami...powiem ci tak:

 

za podłączenie wody wyszło tyle u mnie,że wolałam wykopać studnię... a prąd to koszt około 12 tyś z robocizną.... - około 250 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak bym czytała o sobie...:)

 

Wiec,żeby cie nie zabić cenami...powiem ci tak:

 

za podłączenie wody wyszło tyle u mnie,że wolałam wykopać studnię... a prąd to koszt około 12 tyś z robocizną.... - około 250 metrów

 

Dzięki za odpowiedź ;)

 

To jeszcze jaka jest ta powalająca cena za wodę ?? Siedzę więc mozżesz strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak bym czytała o sobie...:)

 

Wiec,żeby cie nie zabić cenami...powiem ci tak:

 

za podłączenie wody wyszło tyle u mnie,że wolałam wykopać studnię... a prąd to koszt około 12 tyś z robocizną.... - około 250 metrów

 

Dzięki za odpowiedź ;)

 

To jeszcze jaka jest ta powalająca cena za wodę ?? Siedzę więc mozżesz strzelać.

 

Wody nie pamiętam, ale na temacie wielkopolska 2008 napisał ci Kristofuros jak to wyszło w jego przypadku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Za wzorem Glamurki

 

ZAPRASZAM DO NOWEGO TEMATU:

 

WIELKOPOLSKI MARKET BUDOWLANY: KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ.

 

Jak zostało Wam coś na budowie to śmiało umieszczać w nowym wątku.

 

A tutaj link do naszego "sklepiku" http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/c045.gif

 

http://forum.muratordom.pl/post3294065.htm#3294065

 

Umieśćcie także link w podpisie, jeżeli macie miejsce

jakby co podaję gotowy kod do wklejenia do podpisu - wstawić to pomiędzy nawiasy kwadratowe

url=http://tiny.pl/zd7w]Market Budowlany KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ[/url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak bym czytała o sobie...:)

 

Wiec,żeby cie nie zabić cenami...powiem ci tak:

 

za podłączenie wody wyszło tyle u mnie,że wolałam wykopać studnię... a prąd to koszt około 12 tyś z robocizną.... - około 250 metrów

 

Dzięki za odpowiedź ;)

 

To jeszcze jaka jest ta powalająca cena za wodę ?? Siedzę więc mozżesz strzelać.

 

W palędziu około 150 metrów chcieli 20 tys złotych, sporo taniej wyszło sąsiadowi wykonanie studni głebinowej, pozostałych cen nie jestem w stanie podać, wszelkie media miałem przy działce, więc koszty były niewielki rzędu około 1,5 - 2 tys w zalezności od mediów (gaz prad woda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję namiarów na taniego rzeczoznawcy, który przygotuje mi operat szacunkowy pod kredyt w banku. Oczywiście musi byc na liście rzeczoznawców 8)

 

dzięki

 

Witam,

 

Mogę Ci dać na priva konkretną osobę od operatów - jest na ogólnopolskiej liście akceptowanej przez wiele banków. Ja operat zrobiony przez nią składałam w Deutche Banku, BGŻ oraz BOŚ i nie mieli żadnych zastrzeżeń. Operat kosztował 650 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial namiary na osobę - ma zrobić za 400 (po znajomości). W emmersonie daja 550 + vat

 

Mycha - w jakiej walucie bierzesz i jakie masz warunki?

dzisiaj byłem w pkobp - na zlotowce daja 2,19 p.p, na franku 7p.p. xD

 

Ja już wzięłam - w euro w Banku Ochrony Środowiska. Już pisałam o ty wcześniej, że takiego banku jeszcze nie widziałam :lol: Cała procedura trwała tydzień ! W jeden piątek złożyłam w banku wszystkie papiery a w następny pani zadzwoniła, że jest decyzja :o :lol: To wszystko tak szybko dzięki temu, że na Dąbrowskiego (w oddziale) siedzą osoby decyzyjne, z którymi notabene miałam kontakt personalny nawet o tym nie wiedząc ... Papiery nie musiały iść do Warszawki itd. Jak dotąd szybko i bezproblemowo. Bardziej atrakcyjne warunki, jeżeli chodzi o oprocentowanie daje jednak Deutche - tam też złożyłam papiery ale czas oczekiwania na werdykt mnie dobił :evil: i po miesiącu złożyłam dodatkowo papiery w BOŚ. I jak napisałam - BOŚ po 7 dniach był na tak a więc podpisałam z nimi umowę a wtedy... :evil: :evil: Deutche dał również odpowiedź na TAK :x a ja nie mogłam już odkręcić sprawy z BOŚ. Ale tak myślę, że oprócz typowo finansowych warunków - liczą się chyba również inne sprawy, jak właśnie kontakt z osobą kompetentną i władną podejmowania decyzji :roll: ... no muszę się jakoś pocieszać :roll:

A więc jeżeli czas Cię nie goni - idź do Deutche ale sprawdź i BOŚ :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Foczki

Wrzuć mi jakiś kontakt na P.W.

bo mój sąsiad się do Ciebie chce dobić o skrzynkę budowlaną - jeżeli jeszcze aktualna :wink:

Z tego co mi wiadomo Twój sąsiad jest już od kliku dni posiadaczem mojej skrzyneczki :)

 

Ale Wy nadajecie w tym wątku, nie da się nadążyć !!

 

GLAMOURMUM - oczywiście cieszy mnie skoro sprawdzona więźba. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Foczki

Wrzuć mi jakiś kontakt na P.W.

bo mój sąsiad się do Ciebie chce dobić o skrzynkę budowlaną - jeżeli jeszcze aktualna :wink:

Z tego co mi wiadomo Twój sąsiad jest już od kliku dni posiadaczem mojej skrzyneczki :)

 

Ale Wy nadajecie w tym wątku, nie da się nadążyć !!

 

GLAMOURMUM - oczywiście cieszy mnie skoro sprawdzona więźba. :wink:

 

przecież było tylko kilka postów :D spróbuj komentrze do dzienników śledzić. to dopiero wyzwanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Foczki

Wrzuć mi jakiś kontakt na P.W.

bo mój sąsiad się do Ciebie chce dobić o skrzynkę budowlaną - jeżeli jeszcze aktualna :wink:

Z tego co mi wiadomo Twój sąsiad jest już od kliku dni posiadaczem mojej skrzyneczki :)

 

No to mnie cieszy, że sprawa odfajkowana 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani forumowicze,

 

powiedzcie mi proszę, czy w obecnych czasach ekipy budowlane do zrobienia wyceny takiego stanu surowego życzą sobie, żeby przesłać im projekt budowlany w formie papierowej za pomocą s-maila czy też elektronicznie e-mailem?

 

Pozdrowionka

 

to różnie. Ja załatwiam to obecnie inaczej

- pokserowałem kilka razy cały projekt budowlany (oczywiście na koszt mojego pracodawcy :D ). Nie wiadomo co akurat z projektu będa chcieli - dwóch chciało cały projekt, jeden chce tylko rzuty parteru i poddasza, rzut fundamentów, strop, przekroje ABC (to zeskanowałem i wysłałem mailem). Broń boże nie rozdawaj oryginalnych projektów - pogubią i będzie klops.

- spotykam sie z nimi i wtedy daje im projekt, przy okazji patrzę co i jak robią, jacy to w ogóle ludzie itp

- część wysyła kosztorys mailem, cześć niezinformatyzowana na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...