Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

Hej kochani forumowicze,

 

powiedzcie mi proszę, czy w obecnych czasach ekipy budowlane do zrobienia wyceny takiego stanu surowego życzą sobie, żeby przesłać im projekt budowlany w formie papierowej za pomocą s-maila czy też elektronicznie e-mailem?

 

Pozdrowionka

 

Hejka,

ja jak prosiłem o wycene zrobienia stanu surowego, to zostawiałem u nich projekt budowy a następnie po około dwóch dniach dostawałem wycene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W obecnych czasach znaczącym ułatwieniem dla chyba wszystkich jest przesyłanie drogą e-mailową zesaknowanych projektów. po pierwsze jest to oszczędność czasu, po drugie większa anonimowośc inwestorów.

 

Ja wyceniam często z przesłanych projektów budowlanych e-mailem,

śmieszy mnie jak klient przysyła mi wg niego "projekt" a jest to schemat ze strony biura projektowego i liczy ,że mu zrobię kompleksową wycenę od fundamentów aż pod klucz. NIEMOŻLIWE!!!!

jak ma być uczciwie i bez poprawek to nalezy dostarczyć wszystkie rzuty, przekroje i zyczenia co z czego ma być, ewentualne zmainy inwestroskie.

 

Trzęsie mnie jak widzę wyceny bez rysnków i rzucanie kwotami bez uzasadnienia, kazdy dom jest inny i kazdy ma inną cenę wykonania.

 

Kaziu ze Romanem się skrzykneli i zrobią za tyle **** a później się okazuje ,że tanio to nie znaczy dobrze i klient płaci za poprawki i następną ekipę za stawkę wyższą bo w sezonie ceny ida w górę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie rozdawaj oryginalnych projektów - pogubią i będzie klops.

 

Nie ma mowy żebym jakiejś ekipie dał do rąk ORYGINALNY PROJEKT! Broń Boże! Pogubią, osmarkają, podeptają i bym miał...

 

Zdaje się, że też będę musiał naciągnąć na koszty mojego pracodawcę... :roll:

 

Rozumiem,że wszyscy budowlańcy to prostacy i brudasy, co z projektem obchodzą się jak ze zwykłym papierkiem....

Istnieje już taki wynalazek jak ksero, jeśli nie zyczy ktoś sobie zostawiania oryginału to zawsze może dac kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie rozdawaj oryginalnych projektów - pogubią i będzie klops.

 

Nie ma mowy żebym jakiejś ekipie dał do rąk ORYGINALNY PROJEKT! Broń Boże! Pogubią, osmarkają, podeptają i bym miał...

 

Zdaje się, że też będę musiał naciągnąć na koszty mojego pracodawcę... :roll:

 

Rozumiem,że wszyscy budowlańcy to prostacy i brudasy, co z projektem obchodzą się jak ze zwykłym papierkiem....

 

Nie wszyscy, ale wielu... :-?

 

Istnieje już taki wynalazek jak ksero, jeśli nie zyczy ktoś sobie zostawiania oryginału to zawsze może dac kopię.

 

I dlatego jak pisałem wyżej będę robił kopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa od podstaw- stan surowy zamknięty

 

Co to za wykonawca co ma czas łazić po forum Muratora i nie pilnuje budów w taką pogodę :roll:

 

Taki co robi wyceny na budowie i zaraz zostawi formu muratora dla transportu porothermu winenbergera za 5,20- ładna cena co? :)

 

i ma takie coś takiego jak laptop na budowie, i wiele rzeczy załatwia przy uzyciu komórki i komputera.

Jak masz działać sprawnie to trzeba iśc z duchem czasu, teraz klient zyczy sobie przesłania zdjęcia e-malilem z budowy (jeśli go nie ma w kraju)

i wykonania szybkiej analizy cenowej materiałów, aby to wykonać trzeba znać ceny i kurs euro.

Dziwi Cię komputer, a Ty nie jesteś w pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

budowa od podstaw- stan surowy zamknięty

 

Co to za wykonawca co ma czas łazić po forum Muratora i nie pilnuje budów w taką pogodę :roll:

 

Taki co robi wyceny na budowie i zaraz zostawi formu muratora dla transportu porothermu winenbergera za 5,20- ładna cena co? :)

 

i ma takie coś takiego jak laptop na budowie, i wiele rzeczy załatwia przy uzyciu komórki i komputera.

Jak masz działać sprawnie to trzeba iśc z duchem czasu, teraz klient zyczy sobie przesłania zdjęcia e-malilem z budowy (jeśli go nie ma w kraju)

i wykonania szybkiej analizy cenowej materiałów, aby to wykonać trzeba znać ceny i kurs euro.

Dziwi Cię komputer, a Ty nie jesteś w pracy?

 

Tia i przy okazji uprawia kryptoreklamę na forum :roll:

 

a ja sobie siedzę w pracy i oglądam 2 Trening F1 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ale tutaj miło było.... idealne coś dla mnie...małe kłótnie :) :wink:

 

Krzysiu ja też lubie formułę 1 .... ile u Ciebie płacą i co musiałabym umieć robić, żeby siedzieć obok Ciebie i formułę oglądać ???

 

Za mało 8)

 

łe ten trening nieciekawy - podam wyniki od końca :wink:

 

20. HEI

19. KOV

18. RAI

17. KUB

16. MAS

15. PIQ

14. BOU

13. BUE

12. FIS

11. HAM

10. NAK

09. BAR

08. GLO

07. SUT

06. BUT

05. WEB

04. VET

03. TRU

02. ALO

01. ROS

 

Nie komentuję bo to nie to forum :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial namiary na osobę - ma zrobić za 400 (po znajomości). W emmersonie daja 550 + vat

 

Mycha - w jakiej walucie bierzesz i jakie masz warunki?

dzisiaj byłem w pkobp - na zlotowce daja 2,19 p.p, na franku 7p.p. xD

 

Ja już wzięłam - w euro w Banku Ochrony Środowiska. Już pisałam o ty wcześniej, że takiego banku jeszcze nie widziałam :lol: Cała procedura trwała tydzień ! W jeden piątek złożyłam w banku wszystkie papiery a w następny pani zadzwoniła, że jest decyzja :o :lol: To wszystko tak szybko dzięki temu, że na Dąbrowskiego (w oddziale) siedzą osoby decyzyjne, z którymi notabene miałam kontakt personalny nawet o tym nie wiedząc ... Papiery nie musiały iść do Warszawki itd. Jak dotąd szybko i bezproblemowo. Bardziej atrakcyjne warunki, jeżeli chodzi o oprocentowanie daje jednak Deutche - tam też złożyłam papiery ale czas oczekiwania na werdykt mnie dobił :evil: i po miesiącu złożyłam dodatkowo papiery w BOŚ. I jak napisałam - BOŚ po 7 dniach był na tak a więc podpisałam z nimi umowę a wtedy... :evil: :evil: Deutche dał również odpowiedź na TAK :x a ja nie mogłam już odkręcić sprawy z BOŚ. Ale tak myślę, że oprócz typowo finansowych warunków - liczą się chyba również inne sprawy, jak właśnie kontakt z osobą kompetentną i władną podejmowania decyzji :roll: ... no muszę się jakoś pocieszać :roll:

A więc jeżeli czas Cię nie goni - idź do Deutche ale sprawdź i BOŚ :)

Powodzenia :)

 

Jesli mogę dodać coś od siebie, to my przeszliśmy dziesiątki banków i ostatecznie wzięliśmy w pkobp w zł. Procedura może nie trwała tak krótko jak w BOŚ, ale super obsługa (oddział na Śmiałego w Poznaniu). Wtedy (październik ubiegłego roku) warunki zmieniały się z dnia na dzień, a pko wydał się najstabilniejszy. Warunki wprzedstawione na spotkaniu z przedstawicielem nie uległy zmianie, bez prowizji, bez operatu (choć po. 400 tys chyba biorą) tylko 150 zł dla rzeczoznawcy który weryfikował prawdopodobnie kosztorys budowy, pierwsze przewalutowanie za darmo, brak obowiązku dodatkowych ubezpieczeń. Osoby decyzyjne też na miejscu, rónież mielismy bezpośredni kontakt z analitykiem, można było składac ustne wyjaśnienia, gdy mieli jakiekolwiek wątpliwości. Polecam. Mogę podać namiary do naszego doradcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj miło było.... idealne coś dla mnie...małe kłótnie :) :wink:

 

Krzysiu ja też lubie formułę 1 .... ile u Ciebie płacą i co musiałabym umieć robić, żeby siedzieć obok Ciebie i formułę oglądać ???

 

Za mało 8)

 

łe ten trening nieciekawy - podam wyniki od końca :wink:

 

20. HEI

19. KOV

18. RAI

17. KUB

16. MAS

15. PIQ

14. BOU

13. BUE

12. FIS

11. HAM

10. NAK

09. BAR

08. GLO

07. SUT

06. BUT

05. WEB

04. VET

03. TRU

02. ALO

01. ROS

 

Nie komentuję bo to nie to forum :roll:

 

ło matko!!! tak daleko też nasz "KUB"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ale tutaj miło było.... idealne coś dla mnie...małe kłótnie :) :wink:

 

Krzysiu ja też lubie formułę 1 .... ile u Ciebie płacą i co musiałabym umieć robić, żeby siedzieć obok Ciebie i formułę oglądać ???

 

Za mało 8)

 

łe ten trening nieciekawy - podam wyniki od końca :wink:

 

20. HEI

19. KOV

18. RAI

17. KUB

16. MAS

15. PIQ

14. BOU

13. BUE

12. FIS

11. HAM

10. NAK

09. BAR

08. GLO

07. SUT

06. BUT

05. WEB

04. VET

03. TRU

02. ALO

01. ROS

 

Nie komentuję bo to nie to forum :roll:

 

ło matko!!! tak daleko też nasz "KUB"

 

Niestety, ale się ciasna stawka zrobiła od 1 do 20 tylko 1,451 s :roll:

ale to nie budowlane - pach po łapkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial namiary na osobę - ma zrobić za 400 (po znajomości). W emmersonie daja 550 + vat

 

Mycha - w jakiej walucie bierzesz i jakie masz warunki?

dzisiaj byłem w pkobp - na zlotowce daja 2,19 p.p, na franku 7p.p. xD

 

Ja już wzięłam - w euro w Banku Ochrony Środowiska. Już pisałam o ty wcześniej, że takiego banku jeszcze nie widziałam :lol: Cała procedura trwała tydzień ! W jeden piątek złożyłam w banku wszystkie papiery a w następny pani zadzwoniła, że jest decyzja :o :lol: To wszystko tak szybko dzięki temu, że na Dąbrowskiego (w oddziale) siedzą osoby decyzyjne, z którymi notabene miałam kontakt personalny nawet o tym nie wiedząc ... Papiery nie musiały iść do Warszawki itd. Jak dotąd szybko i bezproblemowo. Bardziej atrakcyjne warunki, jeżeli chodzi o oprocentowanie daje jednak Deutche - tam też złożyłam papiery ale czas oczekiwania na werdykt mnie dobił :evil: i po miesiącu złożyłam dodatkowo papiery w BOŚ. I jak napisałam - BOŚ po 7 dniach był na tak a więc podpisałam z nimi umowę a wtedy... :evil: :evil: Deutche dał również odpowiedź na TAK :x a ja nie mogłam już odkręcić sprawy z BOŚ. Ale tak myślę, że oprócz typowo finansowych warunków - liczą się chyba również inne sprawy, jak właśnie kontakt z osobą kompetentną i władną podejmowania decyzji :roll: ... no muszę się jakoś pocieszać :roll:

A więc jeżeli czas Cię nie goni - idź do Deutche ale sprawdź i BOŚ :)

Powodzenia :)

 

Jesli mogę dodać coś od siebie, to my przeszliśmy dziesiątki banków i ostatecznie wzięliśmy w pkobp w zł. Procedura może nie trwała tak krótko jak w BOŚ, ale super obsługa (oddział na Śmiałego w Poznaniu). Wtedy (październik ubiegłego roku) warunki zmieniały się z dnia na dzień, a pko wydał się najstabilniejszy. Warunki wprzedstawione na spotkaniu z przedstawicielem nie uległy zmianie, bez prowizji, bez operatu (choć po. 400 tys chyba biorą) tylko 150 zł dla rzeczoznawcy który weryfikował prawdopodobnie kosztorys budowy, pierwsze przewalutowanie za darmo, brak obowiązku dodatkowych ubezpieczeń. Osoby decyzyjne też na miejscu, rónież mielismy bezpośredni kontakt z analitykiem, można było składac ustne wyjaśnienia, gdy mieli jakiekolwiek wątpliwości. Polecam. Mogę podać namiary do naszego doradcy.

 

Ja potwierdzam bardzo dobry kontakt z klientem.....

Brałam dokładnie na takiej samych warunkach kredyt i z tych samych powodów... - ja jednak brałam w centrum kredytów hipotecznych na ul. Górna Wilda - i jeszcze dodam, że jest tam nieziemsko przystojny dyrektor.... , z którym już jestem na "Ty" - i czasami wpadam na kawkę podsyłając mu klientów...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...