Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

Szukam kominów SCHIEDEL rondo plus średnicy 20 dl 8,5 mb

i Rondo plus 16 dł 8,50 mb

 

czy ktoś zna miejsca gdzie można je kupić w Poznaniu?

 

Możesz też rozpatrzyć alternatywę dla Schiedla. Mój sąsiad, który już się wybudował, zastosował system kominowy Twister i jest zadowolony.

Dodam, że to tańsza alternatywa :D .

 

Też słyszałam o tym systemie, właściwie to też o nim myślałam, ale jakoś przekonano mnie do Plewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Ja tez mam komin Schiedla w domku konstrukcji szkieletowej, ale niestety jeszcze nie wypróbowany.Stawiała mi go firma Erimco z W rześni(http://www.erimco.eu), która stosuje ten komin we wszystkich domach, które buduje.

Rozmawiałam wcześniej z osobami które mieszkają w tych domach i maja właśnie ten komin i wszystkie były zadowolone.

Więc mam nadzieje, że u mnie tez będzie wszystko ok :)

 

Teraz szukam dobrego i niedrogiego wykonawce kominka w stylu nowoczesnym.

Może ktoś mi kogoś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Robota tak wre, że nie ma czasu śledzić na bieżąco tematów.

 

Czy przerabiał ktoś z was temat drenów okalających ławy fundamentowe? Muszę u siebie zakopać rury i studzienki bo po każdym opadzie woda się zsącza z górki. Trzeba ją odprowadzić niżej.

Jakie technologie wybraliście (jeżeli jest w czym wybierać) i gdzie materiały?

 

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy! Projekt Willa Wiktoria z Archonu. Czas startu - teraz. Zatem jezeli mozecie polecić sprawdzone firmy i fachowców na początek to chetnie skorzystamy. Budowa to Potasze koło Owińsk a na początek potrzebujemy Kierownika budowy, ogrodzenie tymczasowe (233 mb z bramką) i namiary na firmę budowlaną od fundamentów. Kazda oferta i pomoc mile widziana. Pozdrawiamy Aga i Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie z innej beczki...

 

Widzę ze w oknach na forum głównie Oknoplast króluje. Ja tez ich chciałem ale trafiłem na dość banalny problem - nie ma ich takim kolorze okleiny jaki sobie wyobrażam. Szukam czegoś co jest między złotym dębem a orzechem i z lekkim zabarwieniem czerwonawym tzn w sumie coś w rodzaju złotego dębu ale znacznie bardziej intensywne (zloty dąb jest mi za blady - tzn z Onoplastu)

chodzi oczywiście w okleinie imityjącej drewno :D

 

Czy orientujecie się czy np u Jezierskiego są takie kolory? jakie jeszce inne markowe firmy moga wchodzić w grę jeżeli chodzi o stolarkę PCV?

czy Oknoplast jest tańszy od Jezierskiego? dlaczego jest na naszym terenie popularniejszy?

 

Z góry dzięki za wszelki informacje :D

 

Wydaje mi się, że Oknoplast wprowadził nowe kolory na ten sezon zadzwoń i się dowiedz co i jak.

Ja też mam Oknoplast orzech, ale z Góreckiej i patrząc na montaż to jestem nie do końca zadowolony - były 2 poprawki.

Cenowo podobnie wychodziło.

 

A ja mam Oknoplast z Gniezna i mialem juz 3 poprawki i czekam na 4 wiec jesli mialbym wybierac ponownie to bym wybrał ekipe z Poznania bo blizej do dojazdu w razie czego i nie trzeba czekac az beda jechac w kierunku Poznania (tak jak ekipa z Gniezna) ceny za okna takie same... :wink:

Okna są ogólnie zadowalające , mam profil Platinum (a tak na prawde to bedzie mozna sie obiektywnie wypowiedziec o oknach za pare lat... :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie z innej beczki...

 

Widzę ze w oknach na forum głównie Oknoplast króluje. Ja tez ich chciałem ale trafiłem na dość banalny problem - nie ma ich takim kolorze okleiny jaki sobie wyobrażam. Szukam czegoś co jest między złotym dębem a orzechem i z lekkim zabarwieniem czerwonawym tzn w sumie coś w rodzaju złotego dębu ale znacznie bardziej intensywne (zloty dąb jest mi za blady - tzn z Onoplastu)

chodzi oczywiście w okleinie imityjącej drewno :D

 

Czy orientujecie się czy np u Jezierskiego są takie kolory? jakie jeszce inne markowe firmy moga wchodzić w grę jeżeli chodzi o stolarkę PCV?

czy Oknoplast jest tańszy od Jezierskiego? dlaczego jest na naszym terenie popularniejszy?

 

Z góry dzięki za wszelki informacje :D

 

Wydaje mi się, że Oknoplast wprowadził nowe kolory na ten sezon zadzwoń i się dowiedz co i jak.

Ja też mam Oknoplast orzech, ale z Góreckiej i patrząc na montaż to jestem nie do końca zadowolony - były 2 poprawki.

Cenowo podobnie wychodziło.

 

A ja mam Oknoplast z Gniezna i mialem juz 3 poprawki i czekam na 4 wiec jesli mialbym wybierac ponownie to bym wybrał ekipe z Poznania bo blizej do dojazdu w razie czego i nie trzeba czekac az beda jechac w kierunku Poznania (tak jak ekipa z Gniezna) ceny za okna takie same... :wink:

Okna są ogólnie zadowalające , mam profil Platinum (a tak na prawde to bedzie mozna sie obiektywnie wypowiedziec o oknach za pare lat... :roll: )

 

No właśnie w moim przypadku nie takie same... jak i koszta montażu inne. Na całości różnica wynosiła 3,5 tyś.... jak dla mnie sporo!

Ja mam montaż z Gniezna we wtorek...mam nadzieję, że u nas będzie ok...bo juz dosyc jestem zdruzgotana tą budową i tą pogodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... to mnie zmartwiliście :( Ja też jestem zdecydowana na Oknoplast z Gniezna (profil Platinum) i do tej pory czytałam tylko pozytywne komentarze na temat ich montażu a dziś - proszę ... jak się okazuje nigdzie nie ma ideałów.

 

nigdzie nie ma ideałów...a jednak Gniezno najczęściej pojawia się na białej liście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Oknoplast z Gniezna i mialem juz 3 poprawki i czekam na 4 wiec jesli mialbym wybierac ponownie to bym wybrał ekipe z Poznania bo blizej do dojazdu w razie czego i nie trzeba czekac az beda jechac w kierunku Poznania (tak jak ekipa z Gniezna) ceny za okna takie same... :wink:

 

A co źle zrobili ?

U mnie okna zamontowali prawidłowo - KB zakwestionował montaż bramy Krispola , ale już mamy porozumienie jak tą fuszere wyeliminować...

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Od Oknoplastu bardzo dobre ekipy montażowe ma firma Magnat z Jeżyckiej

http://www.oknoplast-poznan.eu

usłyszałem to od gościa co dobrze jest oblatany w światku montażowym,

był u mnie na kontroli technicznej montażu bramy Normstahla.

 

W każdym razie ja mam okna Oknoplast z Góreckiej, dali lepsze rolety niż Gniezno w tych samych pieniążkach, ale były już 2 poprawki i okna wszystkie sa do regulacji bo przyciężko chodzą.

 

Do tej regulacji okien mam zamiar uderzyć do Magnata. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie rozpoczynam budowę wymarzonego domku - gmina Rokietnica.

Czy możecie mi podać namiary na tanie hurtownie, najlepiej w okolicy?

Interesuje mnie stal i bloczki fundamentowe.

z góry dzięki

 

pozdrawiam

 

W Mrowinie jest niepozorna hurtownia w miejscu, gdzie kowalstwo i ARiMR. Kierunek na Kokoszczyn. Dość solidni jak już to rozmawiaj z Damianem! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie rozpoczynam budowę wymarzonego domku - gmina Rokietnica.

Czy możecie mi podać namiary na tanie hurtownie, najlepiej w okolicy?

Interesuje mnie stal i bloczki fundamentowe.

z góry dzięki

 

pozdrawiam

 

W Mrowinie jest niepozorna hurtownia w miejscu, gdzie kowalstwo i ARiMR. Kierunek na Kokoszczyn. Dość solidni jak już to rozmawiaj z Damianem! :p

 

Beatko zapomniałam,że Ty też z tych terenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ja kładłem pod zbrojenie kawałki cegieł, dachówek w ten sposób ze nic ze zbrojenianie leżało na ziemi

 

 

Witam.

Gdy u Was (do ogółu) wylewali ławę, to w jaki sposób "dystansowali" od gruntu zbrojenie? Wiem, że są takie podkładki, ale nie wiem, gdzie je dostać (pytałem w kilku miejscach). Może coś wiecie na ten temat? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdy u Was (do ogółu) wylewali ławę, to w jaki sposób "dystansowali" od gruntu zbrojenie? Wiem, że są takie podkładki, ale nie wiem, gdzie je dostać (pytałem w kilku miejscach). Może coś wiecie na ten temat? Pozdrawiam

Ja też pytałem o to mojego majstra, bo podczas wizji lokalnej widziałem, że zbrojenie leży sobie na suchym betonie. Stwierdził, że oni nic nie układają, tylko lekko unoszą zbrojenie podczas lania ław. Mnie osobiście to wystarczająco uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie rozpoczynam budowę wymarzonego domku - gmina Rokietnica.

Czy możecie mi podać namiary na tanie hurtownie, najlepiej w okolicy?

Interesuje mnie stal i bloczki fundamentowe.

z góry dzięki

 

pozdrawiam

 

W Mrowinie jest niepozorna hurtownia w miejscu, gdzie kowalstwo i ARiMR. Kierunek na Kokoszczyn. Dość solidni jak już to rozmawiaj z Damianem! :p

 

Dzisiaj tam byłem :D ale cenami mnie nie zaskoczyli :(

Różnica w cenie stali zł/kg w porównaniu z Baranowem była dość spora.

A sprawdzaliście hurtownie w Rokietnicy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...