Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z przyjemnością zapisuję do grupy budującej 2009 - na razie walczymy jeszcze trochę z projektemi i pozwoleniem i mam nadzieję że w tym roku ruszymy z fundamentami. Czekając na poprawę warunkow w bankach:) szykujemy się z budową na wiosnę. Proszę o namiary na godnych polecenia kierowników budowy i firmy budujące.. na razie a potem na wszystko co potrzebne do budowy domu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my też zaczynamy...

 

Właśnie kupiliśmy projekt domu pod sekwoją http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-sekwoja/m3ffac3a368ace i będziemy budować w Skórzewie.

 

Czy ktoś wie gdzie szukać najlepszych wykonawców/ możecie kogoś polecić?

 

A jak u Was z decyzją dotyczącą zakupu materiałów - kupujecie sami czy zlecacie to firmie budowlanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić moją ekipę budowlaną Bis-Bud ze Skoków. Są bardzo pracowici, na budowie zawsze panuje porządek i są w przystępnej cenie. Na forum wielokrotnie się o nich pisało.

Jeśli chodzi o materiały to my kupowaliśmy sami. Najlepiej jak wszystko kupujesz w jednej hurtowni to możesz dostać naprawdę spory rabat. Skoro budujesz w Skórzewie to najbliżej masz V-Bud. My cały towar tam braliśmy i na dodatek transport mieliśmy gratis. Podejrzewam, że ze względu na bliskość ty też będziesz miał za free. Polecam tobie przedstawiciela Michała Glaca, od początku do końca zajmował się nami bardzo profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka opinii nt. V-Buda z Bukowskiej (raczej tych dobrych). Czy to oznacza Waszym zdaniem, że inne firmy (np. Lepiko) nie są godne polecenia/ zbyt drogie?

 

Myślimy też nad rozpytaniem dotyczącym kosztów materiałów w firmach spoza Poznania. Czy to gra warta świeczki.

 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że inne firmy są gorsze czy nie są godne polecenia, ale zanim zaczniesz się budować sprawdź kilka hurtowni i zobacz gdzie dadzą tobie najlepsze ceny. Nam V-Bud dał najniższe ceny i najwyższe rabaty ze wszystkich składów które sprawdziliśmy, a było ich naprawdę dużo. Biorąc materiały spoza Poznania przede wszystkim zapytaj o cenę transportu, bo tutaj może się okazać, że choć materiały będziesz miał tańsze to doliczając koszt transportu wyniesie cię drożej. Z doświadczenia swojego i znajomych mogę tobie powiedzieć, że najlepiej brać materiały gdzieś w pobliżu budowy, bo zawsze jak czegoś zabraknie będzie można podjechać, a poza tym transport przyjedzie na czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś mógłby mi podać dobry namiar , gdzie dostane piasek na zasypanie fundamentów w okolicy Kaźmierza.

Niestety nie jestem z okolic poznania, i nie mam rozeznania w miejscowych firmach.

My braliśmy piasek od p. Wierzbickiego z Krzyszkowa

Tel. 504 252 217

Można też brać od Goraja - Rumcyk z Rokietnicy

te;. 604 213 957

albo 061 8145 427.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza Waszym zdaniem, że inne firmy (np. Lepiko) nie są godne polecenia?

 

Czy ktoś mógłby mi podać dobry namiar , gdzie dostane piasek na zasypanie fundamentów w okolicy Kaźmierza?

 

piach i wszelkie kruszywa DĄBROWA tel. 81 43 152

Pustaki i różne mat budowlane: NADSTAGA z Dąbrówki Leśnej tel. 0-61 29 61 303

oraz BEGIER ul. Obornicka 8A tel. 0-61 81 25 399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odprowadzacie wodę z rynien? Bo zupełnie nie wiemy jak ten problem rozwiązać.

 

My ostatecznie zrobiliśmy odprowadzenie z każdej rynny rurami pcv (jak do kanalizy)do studni oddalonej od domu. Rynny zakończone są osadnikami, w których zbiera się wszystko. Nawet małe ptaki, które wpadają do rynien. Jeżeli stawiasz zbiornik na deszczówkę to wydaje się, ze minimum objetości to 2 m3, do tego nadmiar powinien być odprowadzony do studni chłonnej. Sama jedna studnia może się nie sprawdzić. Sąsiadom podczas ostatnich deszczów studnie "wybijały". Ja w związku z tym będę mieć 2 studnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek witam nowoprzybyłych (choć sama niewiele sie udzielam ale sledze forum ) no to się pochwale mury pną sie do góry w środę kładziemy płyty na strop i dalej w górę :) piszecie o rynnach czyli dachy połozone a ja w sprawie dachu , może Wy mi pomożecie mąż uparł się na dachówkę a mnie podoba się bardziej dach z blachodachówki ale ludzie mi mówią że jak mam poddasze użytkowe to będzie stukało jak będzie padał deszcz (nie chodzi o różnice w cenie materiełu ) chętnie poznam Wasze opinie . Pozdrawiam forowiczów , powodzenia życze .

Ps. jak załozyc ten dziennik budowy (proszę się nie smiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek witam nowoprzybyłych (choć sama niewiele sie udzielam ale sledze forum ) no to się pochwale mury pną sie do góry w środę kładziemy płyty na strop i dalej w górę :) piszecie o rynnach czyli dachy połozone a ja w sprawie dachu , może Wy mi pomożecie mąż uparł się na dachówkę a mnie podoba się bardziej dach z blachodachówki ale ludzie mi mówią że jak mam poddasze użytkowe to będzie stukało jak będzie padał deszcz (nie chodzi o różnice w cenie materiełu ) chętnie poznam Wasze opinie . Pozdrawiam forowiczów , powodzenia życze .

Ps. jak załozyc ten dziennik budowy (proszę się nie smiać)

 

To prawda, moi rodzice mają blachodachówkę w domku letniskowym i jak pada jest dość głośno, zaznaczę, że na górze mają tylko antresolę, a nie poddasze użytkowe, więc rzadko tam się przebywa.

Poza tym blachodachówka bardziej się nagrzewa latem.

 

Może osoby, które mają blachodachówkę w domach całorocznych doradzą Ci jak to wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiarów na firmę, która podejmie się projektu, uzyskania pozwolenia na budowę (czyli cała papierologia) oraz wykonawstwo sieci wodociągowej dla 5-6 działek. A po wszystkim przejście proceduty przekazania sieci do wodociągów.

 

dzięki z góry. wszelkie info mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiarów na firmę, która podejmie się projektu, uzyskania pozwolenia na budowę (czyli cała papierologia) oraz wykonawstwo sieci wodociągowej dla 5-6 działek. A po wszystkim przejście proceduty przekazania sieci do wodociągów.

 

dzięki z góry. wszelkie info mile widziane

 

jerzyki.... rozwijasz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym w tym temacie podać namiary na frmę, która zajmuje sie odkurzaczami centralnymi. Firma jest solidna i tania !!!!

Nie pisałam wcześniej o tej firmie, gdyż czekałam na opienię kierownika budowy, który był u mnie wczoraj i potwierdził wysoką jakość wykonanej usługi.Dodam,że firmie zapłaciłam 180 zł za punkt z materiałem... Wszystkie firmy w Poznaniu nie schodziły poniżej 1200 - 1500 zł za 4 punkty....

 

MICHAŁ FRĄCKOWIAK

 

879 - 225 - 846

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...