Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

Witam

Ja jestem raczej z rozpoczynających w 2007, ale postanowiłam tutaj napisać.

Mamy stan surowy zamknięty - budujemy FENIKSA.

 

I aktualnie poszukujemy styropianu do ocieplenia z zewnątrz - 15 cm.

Czy ktoś orientował się w tym temacie i może podzielić się z namiarami, a może nawet i cenami?

 

Pozdrawiam

bobów budowniczych z WIELKOPOLSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Czy ma ktoś sprawdzoną ekipę do wykończenia poddasza urzytkowego?

Pozdrawiam :wink:

Witam.Polecam moich, zresztą polecanych juz na forum.Solidni i fachowi.U nas robili całe poddasze, ale na stropie drewnianym-długo szukaliśmy bo nikt nie chciał się tego podąc. Jeżeli nadal jesteś zainteresowany to namiary podam na priv'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiarów na firmy handlujące wkładami kominowymi - interesuje mnie głównie Schiedel lub Plewa.

możecie kogoś polecić?

 

Polecam firmę Kospol ze Swarzędza. My kupilismy u nich Plewę (ponad tysiąc tańszy niż schiedel - a na schiedel mieliśmy naprawdę tanią ofertę). Realizacja zamówienia 2-3 dni.

 

Firma ta ma swój transport. Póki co jestesmy zadowoleni z ich obsługi. Przy odbiorze zapomnieliśmy jednego elementu, to zadzwonili, przetrzymali ponad miesiąc.

 

Tel: 61-818 15 17, Pan Marcin Kosturski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za ocieplenie domu chodzi mi o położenie styropianu, siatki i pomalowanie tym czymś białym (albo szarym :wink: )

 

u mnie wzieli 100zł za m2 z materiałem, (to było rok temu) ale wraz z tynkiem akrylowym. to coś białe to jest grunt i moze mieć inny kolor, to zależy jak sobie ktoś zażyczy lub np chce zobaczyć czy mu będzie pasowała jasna lub ciemna kolorystyka na domku.

 

U nas kładli biała bo tynk z góry zonka wybrała, a przed tynkiem zagruntować i tak trzeba. U mnie robili 5 dni 350m2 ale było wysoko w szczycie na 10m, naszczęście mieli własne rusztowanie.

 

Jak chcesz namiary to daj znać, przeslę na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za ocieplenie domu chodzi mi o położenie styropianu, siatki i pomalowanie tym czymś białym (albo szarym :wink: )

Witam w tej grupie. Ja jestem już na końcówce (rozpoczęta przeprowadzka). U mnie ekipa (pana Marcina Wojtasza) wzięła 25 zł za metr ocieplenia. Wełna 15 cm na klej, na to cienka wartwa kleju i na to siatka zaciągnieta klejem no i na koniec całosć przemalowana specjalnym gruntem do tynków syntetycznych. Tynk będę kladł w przyszłym roku i za to wezmą 15 zł m2 czyli razem 40 zł/m2. Podobno kładzenie styropianu jest tańsze. Myślę, ze miałem tanio bo robili u mnie dużo rzeczy. Ta sama ekipa ocieplała mi poddasze, kładła k/g, szpachlowała i wygładzała ściany gipsem (mam tynki cem-wap), wykonywała sufity podwieszane, wykonywała podstopnie mozaikowe na schodach wewnętrznych i malowała ściany. Oceniam ich pracę na "4". Jakby robili kiepsko to nie brałbym ich na kolejne etapy. Generalnie bardzo wysoki wskaźnik jakość/cena. Chłopaki kulturalne, z doświadczeniem i widać, że się starają. Jak coś zchrzanią to bez problemów poprawiają. Jakby co to namiary na priva.

Jakby co to mam namiary na dwóch płytkarzy. Jeden jest SUPER (pan Donard Gajewski) i poleciłbym go z czystym sumieniem każdemu. Drugiego (pan Konstanty Merlak) już wpisałem na czarną listę i przeklinam dzień w którym dostałem na niego namiary.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiarów na firmy handlujące wkładami kominowymi - interesuje mnie głównie Schiedel lub Plewa.

możecie kogoś polecić?

Ja kupowałem kominy systemowe w Plewie (chyba gdzieś w okolicach ul. Grunwaldzkiej). Generalnie czuję się trochę naciągnięty bo po postawieniu kominów zostao mi po jednym segmencie (z wkładem) do każdego komina. (czyli przepłaciłem jakieś 5-7%). Zostały mi też dwa komlety stalowych drzwiczekz napisem Plewa do wyczystek. Drzwiczki są tak paskudne, że zastąpiłem je zwykłymi z Leroya za 15 zł. Generalnie kupowałem cały system (cena około 5 - 6 tyś) i sprzedający mi wszystko wyliczył i tak mi to sprzedał. Na koniec okazało się, że w "systemie" nie doliczono mi blach na przykrycie kominów no i musiałem wyskoczyć z 400 zł za dwa kawałki blach na kominy. Myślę, ze skoro takie dwie blachy kosztowały 400 zł to za te drzwiczki też pewnie zapłaciłem po 200 zł za sztukę. Generalnie po pierwsze mam dwie pary drzwiczek Plewy na sprzedaż, a po drugie nie polecam PLEWY :D .

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowaliśmy systemy kominowe Plewy w Pokrzywnie, a obsługę bardzo polecam, bo jest profesjonalna. Pojechaliśmy tam z projektem i pan wszystko nam wyliczył, doradził i dał spory rabat. Za dwa kominy- jeden do kominka, drugi na paliwo stałe, wentylację do piecy i okapu do kuchni zapłaciliśmy 5 tys. Materiał był wyliczony idealnie. Jeśli pojedziecie tam bezpośrednio to polecam tego pana w wieku ok.50-tki (bo jest jeszcze jeden, ale młody).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś zamawiał albo korzystał z firmy zajmującem sie wywozem gruzu i reztem po budowie rejon Swarzedza i Kostrzyna gdyz potrzebuje kontener na śmieci i dzwoniłem do jeden jirmy i dostałem odp 950 zł za 10 m3.

Prosze o namiary na takie firmy jak jakies znacie.

Z góry wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...