Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

No właśnie z tą gliną to jest szok. Niestety po fundamentach jest jeszcze gorzej - rozkopany i rozjeżdżony teren nie pozwala na dojazd ciężarówki z materiałami do działki (piasek, cement, cegła ), nie wspominając już o samym wjeździe na działkę. Okolice Rokietnicy to masakra pod tym względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich! Przyłączam się do grupy :D

Mam już pozwolenie na budowę, czekam na kredyt i jeżeli wszystko się uda, wiosną ruszamy z budową. Chcemy budować dom w technologii szkieletowej. Czy ktoś jeszcze ma takie plany?

Pozdrawiam

My rozważamy tę technologię, głównie ze względu że jest szybka w budowie a to jest istotny atut. Niestety mamy obawy o jakoś wykonania i wydaje mi się, że ceny poszły znacznie do góry w porównaniu z latami wcześniejszymi.

Z kim zamierzacie budować? I jak wypadają kosztorysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczna.

Wycenił nam dach również NOW-BUD z Mogilna.Bardzo dokladnie.

I czekamy jeszcze za wyceną PSB "BOL ANN" z Gniezna-braliśmy u nich materiał na fundamenty i ściany.Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ale chętnie sprawdzę polecaną przez Ciebię firmę.Może będzie jeszcze lepsza :wink:

 

Ja zrobiłem wycene na dachówke w BOL ANN i musze przyznac ze mnie mile zaskoczyli chyba u nich sie zaopatrze , wiem ze sie Tobie podopba Roben czarny (Tobago) ja chyba wezme wzor Fleming (falista) , ogladałem dzisiaj dachy w Robenie Fleming (czarny )i Monza Plus (falista plus) ) mialem szczescie bo dwa domy na przeciwko siebie stały wlasnie z tymi dachowkami i w tym kolorze :D no i decyzja zapadla na Fleming szczerze mowiac wyglada zupelnie inaczej na dachu niz w katalogu :roll:

 

A ogólnie jakie wrażenie ?Piękna prawda?Nam bardzo się podoba średzka falista czarno-brązowa.

Tak ,musze przyznac ze od jakiegos czasu ogładałem z podziwem dach u sasiada z ulicy obok :roll: ,nie wiedzac ze to ta dachowka i jak mu sie zapytałem i powiedzial ze to Roben taki jak sie nam spodobał to juz było zero wątpliwości :D jak chcesz poogladac to zapraszam do Dopiewa (nie wiem czy to po drodze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą gliną to jest szok. Niestety po fundamentach jest jeszcze gorzej - rozkopany i rozjeżdżony teren nie pozwala na dojazd ciężarówki z materiałami do działki (piasek, cement, cegła ), nie wspominając już o samym wjeździe na działkę. Okolice Rokietnicy to masakra pod tym względem.

 

Pociesz sie ze gdzie indziej jest podobnie u nas w Dopiewie w ciagu jednego dnia ciagnik wyciagał 3 osobówki z błota juz sie smialem ze gospodaz załozy pogotowie błotne... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas również szybka budowa to duży atut, ale ważniejsza była sama technologia budowy takich domów, do której był przekonany mój mąż. Byliśmy w kilku domach zbudowanych w technologii szkieletu i wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, byli zadowoleni. :D Nam też się podobało. :D

Jeżeli chodzi o kosztorysy to wypadają bardzo różnie, bo każda firma proponuje inny zakres robót i trudno to naprawdę dobrze porównać.

My po dłuuugich rozważaniach zdecydowaliśmy się na firmę spod Piły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poznaniacy z Poznania i okolic,

 

poszukuję namiarów na osoby (nie musi być architekt - wystarczy że ma uprawnienia) zajmujące się adaptacją i zmianami w projekcie gotowym.

Za wszelkie odpowiedzi w tym wątku lub PMy będę bardzo wdzięczny.

 

Adaptacje mojego projektu - tylko pod względem konstrukcyjnym, robiło biuro projektowe mające swoją siedzibę na Jackowskiego ( obok Starostwa ). Jest to pracownia architektoniczna więc z pewnością nie będzie problemu w wykonaniu całej adaptacji. Niestety numeru telefonu nie mam. Będe w przyszłym tygodniu w tamtych okolicach to postaram się o namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poznaniacy z Poznania i okolic,

 

poszukuję namiarów na osoby (nie musi być architekt - wystarczy że ma uprawnienia) zajmujące się adaptacją i zmianami w projekcie gotowym.

Za wszelkie odpowiedzi w tym wątku lub PMy będę bardzo wdzięczny.

 

Adaptacje mojego projektu - tylko pod względem konstrukcyjnym, robiło biuro projektowe mające swoją siedzibę na Jackowskiego ( obok Starostwa ). Jest to pracownia architektoniczna więc z pewnością nie będzie problemu w wykonaniu całej adaptacji. Niestety numeru telefonu nie mam. Będe w przyszłym tygodniu w tamtych okolicach to postaram się o namiar.

Tez tam kupowałem projekt (obsługa do zaakceptowania :roll: )ale adaptacji nie polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poznaniacy z Poznania i okolic,

 

poszukuję namiarów na osoby (nie musi być architekt - wystarczy że ma uprawnienia) zajmujące się adaptacją i zmianami w projekcie gotowym.

Za wszelkie odpowiedzi w tym wątku lub PMy będę bardzo wdzięczny.

 

Adaptacje mojego projektu - tylko pod względem konstrukcyjnym, robiło biuro projektowe mające swoją siedzibę na Jackowskiego ( obok Starostwa ). Jest to pracownia architektoniczna więc z pewnością nie będzie problemu w wykonaniu całej adaptacji. Niestety numeru telefonu nie mam. Będe w przyszłym tygodniu w tamtych okolicach to postaram się o namiar.

Tez tam kupowałem projekt (obsługa do zaakceptowania :roll: )ale adaptacji nie polecam :wink:

 

 

Wyjaśniając - adaptację robiłem sam, a potrzebowałem tylko pieczątki, uprawnień i podpisu konstruktora. Projekt kupowałem we Wrocławiu - Domena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszą adaptację robiła młoda projektantka z Poznania. Póki co nie mamy zastrzeżeń, wiele zmian w gotowcu nie wprowadzaliśmy, więc nie musiała sie wykazYwać żadną dużą inicjatywą. Na nasze pytania odpowiadała rzeczowo. Jak ktoś będzie zainteresowany, to wyślę namiary na PW.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dołączamy sie do grupy - będziemy budować w Kicinie. Początek w maju- czerwcu jak tylko przebrniemy przez pozwolenia i podłączenia mediów.

Czy ktoś z was ostatnio kupował bloczki fudnamentowe? jeśli tak to pochwalcie się cenami.

pozdrawiamy i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dołączamy sie do grupy - będziemy budować w Kicinie. Początek w maju- czerwcu jak tylko przebrniemy przez pozwolenia i podłączenia mediów.

Czy ktoś z was ostatnio kupował bloczki fudnamentowe? jeśli tak to pochwalcie się cenami.

pozdrawiamy i powodzenia

 

Witam świeżynkę

 

Ja kupowałam bloczki w ubiegłym tygodniu za 2,40 brutto

 

:)

 

Życzę powodzenia i cierpliwości w papierkowych przebojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywych kwiatów nie dam, mimo chęci.

Lecz słowa, które zostaną w pamięci,

życzę szczęścia, dużo radości

i długiej szczęśliwej przyszłości.

Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie,

niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.

Wszystko co piękne i wymarzone,

w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.

 

http://images37.fotosik.pl/74/6fac640033cec960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...