Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

 

Hejka, hurtownia budowlana Dora w Buku, telefonu nie pamietam musze poszukać - beton, bloczki od nich brałem, ale mają tez inny towar budowlany

 

Słyszałem również że jest jakaś betoniarnia na ul Głogowskiej tylko nie wiem dokładnie gdzie.

Dora w Buku to pewnie trochę weźmie za dowóz betonu do Łęczycy.

W każdym bądź razie dziękujemy za szybki odzew i prosimy o jeszcze. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.

Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.

ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca :) . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

 

pozdrawiam serdecznie

 

My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcielibyśmy się przywitać :D

Zaczynamy budowę w Łęczycy gm. Komorniki. W związku z tym że mieszkamy 50 km od działki nie bardzo mamy rozeznanie w lokalnych hurtowniach i stąd nasze pytanie czy ktoś buduje swoje gniazdko w tej okolicy i może polecić jakieś hurtownie oferujące bloczki betonowe, stal. Może macie jakieś namiary na piasek, betoniarnie w tej okolicy.

 

Najbliżej to będzie "Pajo" w Luboniu na Sobieskiego( ale nie najtaniej) oraz "Beton Bonus" w Luboniu przy zakładach chemicznych gdzie dostaniesz zarówno beton jak i bloczki. Poza tym, z pewnoscią dadzą namiary na piasek, gdyż kopalnia kruszywa znajduje się przy tych zakładach chemicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.

Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.

ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca :) . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

 

pozdrawiam serdecznie

 

My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.

 

 

 

Witam,

to gratuluje odwagi, ja za dach się nie tykam :) to dla mnie zbyt skomplikowana sprawa. Dzięki za opinie o "klejeniu". Też chcę mury postawić sam, i szczerze mówiąc trochę się obawiałem murowania na klej.

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hejka, hurtownia budowlana Dora w Buku, telefonu nie pamietam musze poszukać - beton, bloczki od nich brałem, ale mają tez inny towar budowlany

 

Słyszałem również że jest jakaś betoniarnia na ul Głogowskiej tylko nie wiem dokładnie gdzie.

Dora w Buku to pewnie trochę weźmie za dowóz betonu do Łęczycy.

W każdym bądź razie dziękujemy za szybki odzew i prosimy o jeszcze. :oops:

 

Hejka, za beton nic nie brali za dowóz, za bloczki 100 zł za transport - transport obejmował 750 bloczków, a budowałem w Palędziu gm.Dopiewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Poznania,

 

Czy moze ktos wie(ma rozeznanie/szukal) gdzie najtaniej można dostać beton komórkowy Solbetu?

 

Ja na razie mogę się tylko wypowiedzieć na temat betonu B20 (dzisiaj zalane ławy):

- Lafarge Głogowska(na dziadoszańskiej już nie robia, ale można tam zamówić i zapłacic) - 225 netto/t

- Lutycka - 224 netto/t

 

- zdjęcie Humusu - 70zl/h

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.

Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.

ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca :) . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

 

pozdrawiam serdecznie

 

My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.

 

 

 

Witam,

to gratuluje odwagi, ja za dach się nie tykam :) to dla mnie zbyt skomplikowana sprawa. Dzięki za opinie o "klejeniu". Też chcę mury postawić sam, i szczerze mówiąc trochę się obawiałem murowania na klej.

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

Jak przyłożysz się do pierwszej warstwy (która oczywiście jest kładziona na zaprawę) i położysz w poziomie (my do sprawdzania kupiliśmy poziomice wodną, wąż ma tak długi, że można sprawdzać poziomy w najskrajniejszych miejscach), to reszta idzie naprawdę przyzwoicie. Ja co prawda pełniłam tylko funkcję "pomocnika" murarza :wink: , ale w razie czego pisz. Jaki suporex wybraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Ytongu P+W, ale jak będzie dużo droższy od zwykłego suporexu to wezmę ten tańszy na spoinę pionową i poziomą.

ps. Gdzie kupiliście cegłę? Jeżeli masz namiar na tanią hurtownię to poproszę :)

 

pozdrawiam

 

My całościowo zaopatrujemy się w VOX-ie w Gnieźnie. W tamtych okolicach była to hurtownia która dała nam najlepsze ceny. Zamawiamy wszystko przez telefon, a raz na jakiś czas jadę i płacę. Z pewnością ytong jest jednym z droższych, ale słyszelismy opinie, że inne nie są tak proste i dokładnie zrobione. Mnie jest trudno się o tym wypowiadać, bo nie mielismy okazji się przekonać, a przy jednowarstwowej ścianie jakość wykonania bloczków była dla nas bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem

 

Wszystko zalezy od grubosci styro i od ulepszaczy czyli np wlokno do betonu... u mnie srednio wyszlo 24pln/m2 z tym ze cene mocno zawyzyla piwnica (15cm styro)

 

Ja płaciłem 11 zł/m2 bez materiału, materiał kupiłem sam i wyszło mnie to taniej niż brać z materiałem. 25 zł z materiałem gdzie dzwoniłem obejmowało to generalnie piach, cement, tasma dylatacyjna - folia i styropian i tak trzeba było kupic samemu, wiec wychodziło drogo, Włokno do betonu dają gratis, więc za to się nie płaci.

 

6 cm posadzki na dole i 5 cm na pietrze razem 134 m2 posadzki to wyszło niecałe 16 ton piachu - 640 zł, 2 tony cementu 760 zl, styropian 800 zł, folia i tasma dylatacyjna około 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem

 

Wszystko zalezy od grubosci styro i od ulepszaczy czyli np wlokno do betonu... u mnie srednio wyszlo 24pln/m2 z tym ze cene mocno zawyzyla piwnica (15cm styro)

 

czyli jak dobrze rozumiem to 24pln włącznie ze styropianem, folią i ich ułożeniem,

mi podali 25 tylka za wylewkę, jednym słowem drogo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym wrócić do tematu elewacji i zapytać ile kosztuje sama robocizna za ocieplenie domu, czyli położenie siatki i styropianu, bo w poprzednich wypowiedziach podawaliście ceny wraz z materiałem. Mam sprawdzonego fachowca-jeden ludek, który mi ociepli dom, ale nie wiemy jaka kwota za samą robociznę będzie przystępna, bo materiał jest po naszej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...