Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam do Was pytanie z innej beczki. Mamy dziś 19 stycznia 2010 i nie została jeszcze założona grupa "GRUPA WIELKOPOLSKA 2010"...

 

Zakładamy tradycyjnie nową grupę na nowy sezon czy piszemy dalej w starej/starych...???

 

Hmmm, wydaję mi się, że grupę Wielkopolska 2010 powinni założyć "nowobudujący" w 2010. Po to właśnie zakładałam rok temu naszą grupę, żeby budujący w 2009 mieli wspólny wątek, a nie pytali, szukali informacji w "starej grupie", która to niejednokrotnie była na etapie wykończeniówki.

Mi tu dobrze :D, a Wy co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie z innej beczki. Mamy dziś 19 stycznia 2010 i nie została jeszcze założona grupa "GRUPA WIELKOPOLSKA 2010"...

 

Zakładamy tradycyjnie nową grupę na nowy sezon czy piszemy dalej w starej/starych...???

 

Hmmm, wydaję mi się, że grupę Wielkopolska 2010 powinni założyć "nowobudujący" w 2010. Po to właśnie zakładałam rok temu naszą grupę, żeby budujący w 2009 mieli wspólny wątek, a nie pytali, szukali informacji w "starej grupie", która to niejednokrotnie była na etapie wykończeniówki.

Mi tu dobrze :D, a Wy co sądzicie?

 

Dokładnie. Nie ma sensu zakładać kolejnej grupy, skoro tutaj wszyscy jesteśmy na podobnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich doswiadczonych jak i poczatkujacych inwestorow. Ja sam naleze do tej drugiej grupy. Stad mam kilka pytan do juz budujacych:

 

1. Mozecie mi pomoc wskazac solidne hurtownie budowlane? (korzystne ceny, transport, hds, zwroty)

 

2. Poszukuje solidnej firmy budowlanej do stanu surowego (bez dachu) okolice Leszno, Kościan, Śrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też się chętnie dopiszę do grupy.

My póki co rysujemy nasz dom.

 

Już prawie finiszujemy - zaraz zabierze się do roboty konstruktor i już nie będzie można przesuwać ścian w tę i z powrotem a ja nadal myślę i coś zmieniam ( a architekt i konstruktor czekają na znak, że już koniec zmian i można rysowac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli (a nawet bardzo powoli) przymierzam się do rozpoczęcia ocieplania budynku i moją głowę zaprząta fakt, że na ścianę domu zaplanowane jest 20 cm ocieplenia, a ja zastanawiam się czy na naszym poznańskim rynku są do dostania takie rarytasy jak listwy startowe o szerokości 20 cm.

 

Jak ktoś z Was ma namiary na "cuś" takiego, to niech się nimi podzieli...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jestem tu na tym forum nowa zaczeliśmy budowe 2009.10 w Promnicach gm.Czerwonak domu Atlas http://www.dobredomy.pl/?id_project=32 fundamenty już mamy szukam żwiru w miare taniego do wypełnienia tych fundamentów . Jedna firma ze Skoków chce 450zł za wywrotke to jest ok 20/22 tony . czy to jest dobra cena czy macie taniej pozdrawiam czesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli (a nawet bardzo powoli) przymierzam się do rozpoczęcia ocieplania budynku i moją głowę zaprząta fakt, że na ścianę domu zaplanowane jest 20 cm ocieplenia, a ja zastanawiam się czy na naszym poznańskim rynku są do dostania takie rarytasy jak listwy startowe o szerokości 20 cm.

 

Jak ktoś z Was ma namiary na "cuś" takiego, to niech się nimi podzieli...

 

 

miałem podobne plany 20cm styro, ale okazało się że do tej grubości potrzebna są już łączniki stalowe których koszt wychodził jakieś 1,6tys,

przy zmianie grubości z 16 na 20cm zanim zwróci się te dodatkowe 1,6tys na łączniki do tego jeszcze styropian, czyli łącznie ponad 3tys... a oszczędności może kilkadziesiąt pln rocznie... stanęło na 16cm na ścianie i 3tys w portfelu:)

a co do listwy startowej, ja miałem wyprowadzony styro z ocieplenia ściany fund więc listwa nie była potrzebna, tylko kapinos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jestem tu na tym forum nowa zaczeliśmy budowe 2009.10 w Promnicach gm.Czerwonak domu Atlas http://www.dobredomy.pl/?id_project=32 fundamenty już mamy szukam żwiru w miare taniego do wypełnienia tych fundamentów . Jedna firma ze Skoków chce 450zł za wywrotke to jest ok 20/22 tony . czy to jest dobra cena czy macie taniej pozdrawiam czesia

 

żwir czy piasek?

 

jak piasek to zadzwoń pod nr. 605 44 14 91 (Jerzy Gierdalski). Może jakoś Ci pomoże. Ja brałem od niego pospółke i wychodziło chyba 300 zł za wywrotkę (ale nie pamiętam dokładnie bo już trochę czasu minęło). Ale pewnie cena zależy od odległości też - do mnie miał blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli (a nawet bardzo powoli) przymierzam się do rozpoczęcia ocieplania budynku i moją głowę zaprząta fakt, że na ścianę domu zaplanowane jest 20 cm ocieplenia, a ja zastanawiam się czy na naszym poznańskim rynku są do dostania takie rarytasy jak listwy startowe o szerokości 20 cm.

 

Jak ktoś z Was ma namiary na "cuś" takiego, to niech się nimi podzieli...

 

miałem podobne plany 20cm styro, ale okazało się że do tej grubości potrzebna są już łączniki stalowe których koszt wychodził jakieś 1,6tys,

 

O rany! A co to za łączniki do listw cokołowych, które kosztują 1.6kPLN? To chyba jakieś ze złota... :wink: Gdzie chcieli ci coś takiego sprzedać?

 

Przy zmianie grubości z 16 na 20cm zanim zwróci się te dodatkowe 1,6tys na łączniki do tego jeszcze styropian, czyli łącznie ponad 3tys... a oszczędności może kilkadziesiąt pln rocznie... stanęło na 16cm na ścianie i 3tys w portfelu:)

 

Tylko, że ja nie mogę sobie wstawić 16 cm bo bym miał wtedy mniej na elewacji niż na fundamentach... Co to by był za cokół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek EM08 napisał:

 

 

O rany! A co to za łączniki do listw cokołowych, które kosztują 1.6kPLN? To chyba jakieś ze złota... Gdzie chcieli ci coś takiego sprzedać?

 

to chyba chodzi o kolki do mocowania styropianu

 

dokładnie chodzi o kołki do mocowanie styro a nie listwy

 

Jarek EM08

Tylko, że ja nie mogę sobie wstawić 16 cm bo bym miał wtedy mniej na elewacji niż na fundamentach... Co to by był za cokół...

 

jeżeli masz wyprowadzony styro z fund to po co taka listwa startowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jestem tu na tym forum nowa zaczeliśmy budowe 2009.10 w Promnicach gm.Czerwonak domu Atlas http://www.dobredomy.pl/?id_project=32 fundamenty już mamy szukam żwiru w miare taniego do wypełnienia tych fundamentów . Jedna firma ze Skoków chce 450zł za wywrotke to jest ok 20/22 tony . czy to jest dobra cena czy macie taniej pozdrawiam czesia

 

25t za 480,- do Promnic oferował w ubiegłym roku pan Spalonia, mieszka gdzieś blisko, a towar gdzie bierze to nie pytałem, ale jego brat oferuje też usługi koparką, więc można kompleksowo załatwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...