Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jarek EM08 napisał:

Tylko, że ja nie mogę sobie wstawić 16 cm bo bym miał wtedy mniej na elewacji niż na fundamentach... Co to by był za cokół...

 

jeżeli masz wyprowadzony styro z fund to po co taka listwa startowa???

 

No ale listwa startowa nie przydaje się nie tylko do tego, żeby móc ułożyć poziomo na niej izolację, czy po to żeby mieć kampinos, ale ma też chronić gotowy system przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed gryzoniami, które zimą szukają w materiale izolacyjnym schronienia przed chłodem.

 

O ile nie mam nic przeciwko szukaniu na budowie rożnych oszczędności, to akurat listy startowe to >>>moim<<< zdaniem niezbyt dobre miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i również przyłączam się do grupy 2009.

Co prawda zaczęliśmy budowę już w zeszłym roku, ale zostały postawione tylko fundamenty, które teraz sobie ładnie zimują... :)

Budujemy w Mosinie, jak starczy gotówki, chcemy w tym roku zakończyć stan surowy zamknięty...

Pozdrawiam wszystkich budujących....

 

Witaj Esiak! Jesteśmy na tym samym etapie co wy, też zimujemy na zerowo :lol: Puszysty śnieżek pięknie okrywa i izoluje fundamenty, nie straszne są więc te mrozy. Ale jestem w szoku jak widzę tych budowlańców murujących ściany przy -16 np. na przeciwko Tesco w Mosinie, no i też jadąc dalej na Stęszew na Konopnickiej... taka "randara" za domkami deweloperskimi...szok!! Ciekawe co robi ta woda z zaprawy przy takich temperaturach...

 

W tym roku też startujemy ale właśnie zastanawiam się i w tym temacie mam pytanie do wszystkich... Czy mając określoną pule pieniędzy, która starczy do stanu surowego zamkniętego, warto właśnie wstawiać okna i drzwi i tak czekać na kolejną kupkę pieniędzy za rok, czy może lepiej zrobić surowy otwarty, pieniądze na lokacie, przez rok dozbierać kase i za rok wstawić okna i pociągnąć instalacje tynki i ocieplenie? Co o tym myślicie? Jak robiliście sami?

 

Pozdrawiam Johnadias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnadias

 

Mój dom jest na uboczu i nie mogę go stale pilnować - wobec tego nie wstawiałem okien i nie robiłem żadnych instalacji w środku. Wolałem nie ryzykować złodzieja lub wandala. Dalej ruszę wiosną.

 

Gdyby dom był pod stałą opieką to wstawił bym okna i wszystko, na co kasy by starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia:) CO robiliście najpierw instalacje - tynki - posadzki i okna czy okna przed instalacjami i tynkami ?

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie:)

 

Zależy jakie okna montujesz. W przypadku drewnianych producenci często zastrzegają sobie montaż po tynkach, nawet pod groźbą utraty gwarancji.

My mamy okna PCV, zamontowaliśmy okna, teraz kładziemy elektrykę, w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik, potem tynki i wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia:) CO robiliście najpierw instalacje - tynki - posadzki i okna czy okna przed instalacjami i tynkami ?

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie:)

 

Zależy jakie okna montujesz. W przypadku drewnianych producenci często zastrzegają sobie montaż po tynkach, nawet pod groźbą utraty gwarancji.

My mamy okna PCV, zamontowaliśmy okna, teraz kładziemy elektrykę, w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik, potem tynki i wylewki.

 

My również montujemy okna PVC, jednak obawiam się że jeżeli najpierw zamontujemy okna, to potem będzie trzeba wietrzyć jak będą już tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia:) CO robiliście najpierw instalacje - tynki - posadzki i okna czy okna przed instalacjami i tynkami ?

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie:)

 

Zależy jakie okna montujesz. W przypadku drewnianych producenci często zastrzegają sobie montaż po tynkach, nawet pod groźbą utraty gwarancji.

My mamy okna PCV, zamontowaliśmy okna, teraz kładziemy elektrykę, w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik, potem tynki i wylewki.

 

My również montujemy okna PVC, jednak obawiam się że jeżeli najpierw zamontujemy okna, to potem będzie trzeba wietrzyć jak będą już tynki.

 

Na pewno trzeba będzie wietrzyć. Nie wyobrażam sobie z kolei robienia instalacji w domu bez okien, chociażby, ze względu na możliwość kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moi mili :)

 

 

Chciałam podpytać się o ceny za pracę ekipy od ocieplania i kartongipsu. I czy osobno wliczali sobie obrobienie okien dachowych, albo przygotowanie, osadzenie i obrobienie włazu dachowego, albo jakieś inne bajery.

 

Dostaliśmy wycenę od jednej firmy i troszkę się zdziwiliśmy. Oprócz powyższych dodatków liczą sobie np. przygotowanie wiatroizolacji startowej, cokolwiek to znaczy...

 

Powiedzcie co wiecie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnadias

 

 

Gdyby dom był pod stałą opieką to wstawił bym okna i wszystko, na co kasy by starczyło.

 

A czemu byś tak zrobił? Chyba jedyne uzasadnienie to takie, że mogą wzrosnąć ceny za okna, drzwi no i dachówki, bo bez wstawiania okien dachowych nie ma co kłaść dachówki... chyba że jeszcze coś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnadias

 

 

Gdyby dom był pod stałą opieką to wstawił bym okna i wszystko, na co kasy by starczyło.

 

A czemu byś tak zrobił? Chyba jedyne uzasadnienie to takie, że mogą wzrosnąć ceny za okna, drzwi no i dachówki, bo bez wstawiania okien dachowych nie ma co kłaść dachówki... chyba że jeszcze coś :roll:

 

My mamy położoną dachówkę, a okna wstawiamy dopiero na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy położoną dachówkę, a okna wstawiamy dopiero na wiosnę :)

 

Wstawiacie okna dachowe po położeniu dachówek? Czy nie macie po prostu takich okien?

 

Tak, wstawiamy okna dachowe po położeniu dachówki. Dachówka była położona pod koniec lipca, a okna dachowe planujemy wstawić jak zrobi się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu byś tak zrobił? Chyba jedyne uzasadnienie to takie, że mogą wzrosnąć ceny za okna, drzwi no i dachówki, bo bez wstawiania okien dachowych nie ma co kłaść dachówki... chyba że jeszcze coś :roll:

 

Gdybym umiał uzyskać jakiś dodatkowy dochód z tych pieniędzy, to bym nie inwestował w dom, ale nie umiem, procent na lokacie marny jest teraz.

 

A jeśli wydam na budowę teraz i coś za te pieniądze zrobię, to na pewno przynajmniej szybciej skończę i to bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...