Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie można kupić szmbo betonowe i ile kosztuje? Proszę o pomoc!

 

ja brałem z okolic Radomia.

kontakt p. Marta Wieteska

 

tel. 048/38 17 255

http://www.mar-bet.com.pl/index.php?src=kontakt

 

do ceny netto trzeba doliczyć 700-800 zł za transport w okolice Poznania.

 

Za całość (z kominkiem i wzmocnioną płytą) zapłaciłem o ponad 1,5 tys mniej niż w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Robiliście uziom fundamentowy? Pytałem dzisiaj elektryka, powiedział, że można zastąpić szpilkowym. Ale ... ja jestem, jak na poznaniaka przystało, bardzo akuratny, niestety. I po lekturze kilku artykułów oraz wypowiedzi elektryków na tym forum skłaniam się jednak do zakupu bednarki za było nie było ponad 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, ceny rzeczywiście konkurencyjne do tych poznańskich .Jutro dzwonimy :)

ja brałem z okolic Radomia.

kontakt p. Marta Wieteska

 

tel. 048/38 17 255

http://www.mar-bet.com.pl/index.php?src=kontakt

 

do ceny netto trzeba doliczyć 700-800 zł za transport w okolice Poznania.

 

Za całość (z kominkiem i wzmocnioną płytą) zapłaciłem o ponad 1,5 tys mniej niż w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Robiliście uziom fundamentowy? Pytałem dzisiaj elektryka, powiedział, że można zastąpić szpilkowym. Ale ... ja jestem, jak na poznaniaka przystało, bardzo akuratny, niestety. I po lekturze kilku artykułów oraz wypowiedzi elektryków na tym forum skłaniam się jednak do zakupu bednarki za było nie było ponad 500 zł.

 

Nie mam żadnej bednarki i wszystko jest OK. Pytałam elektryka z ENEI zaufanego i stwierdził, że to bez sensu, kiedys, jak były wanny żeliwne to tak, ale teraz w dobie akrylu to mija się z celem. W każdym bądź razie nic mnie nie kopie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej bednarki i wszystko jest OK. Pytałam elektryka z ENEI zaufanego i stwierdził, że to bez sensu, kiedys, jak były wanny żeliwne to tak, ale teraz w dobie akrylu to mija się z celem. W każdym bądź razie nic mnie nie kopie:)

 

a ja mam elektrykę zrobionego przez byłego pracownika Enei i jakoś robił mi bednarkę i uziemnienie do każdej wanny/brodzika. Koszt nieporównywalny do spokoju na przyszłość

Nie ma czegoś takiego, że nie kopie - tam gdzie woda i elektryka będzie kopać. Nie wszystko na/w wannnie/brodziku masz akrylowe.

 

Attn Egon.

Jak nie zrobiłeś uziomu na etapie fundamentów (podobno są to jakiś płaskie kształtowniki) to potem można zrobić benarke/szpilki w ziemie - też w sumie załatwia sprawę (ja tak robiłem bo zapomniałem o uziomie na początku). Nie wyznaje sie na tej hokus pokus terminologii elektrycznej ale coś takiego mi gadał elektryk - być może bez sensu ale brzmiało wiarygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attn Egon.

Jak nie zrobiłeś uziomu na etapie fundamentów (podobno są to jakiś płaskie kształtowniki) to potem można zrobić benarke/szpilki w ziemie - też w sumie załatwia sprawę (ja tak robiłem bo zapomniałem o uziomie na początku). Nie wyznaje sie na tej hokus pokus terminologii elektrycznej ale coś takiego mi gadał elektryk - być może bez sensu ale brzmiało wiarygodnie :)

 

Taki uziom szpilkowy zaproponował mój elektryk. Ma załatwić sprawę. Waham się jednak co do uziomu fundamentowego, ale koszty samej bednarki to 500 zł + uchwyty. Pośrednim sposobem, podanym przez mojego KierBuda, jest zespawanie prętów zbrojeniowych w obwód i przymocowanie do nich kilku wąsów bednarki. Nie mam jasnego zdania, bo elektryka kończy się u mnie na wymianie bezpieczników i zrobieniu połączenia szeregowego lub równoległego żarówek halogenowych. To wszystko co potrafię i wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...