Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

głowa mnie boli bo nie mogę sie zdecydować czy porotherm 25 wienenbergera czy suporeks :( cenowo m2 chyba teraz wychodzi tak samo, za cegła przemawia to że cegła :) za suporeksem to że łatwiej potem instalacje położyć i wbić gwoździa (wiem coś o tym bo mieszkam w płycie) :) może poroterm na ściany zew. a w środku suporeks? co myślicie?

 

Ja budowałam z porothermu 25, sąsiad z suporeksu. Napewno miał łatwiej z otworami w ścianach pod instalacje, łatwiejszy był montaż okien, drzwi. Poza tym ja z ociepleniem wełną mam takie parametry jak sąsiad bez ocieplenia. Tylko suporeks był grubszy niż porotherm ( sorry nie pamiętam jaki). Techniczne suporeks będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich z Wlkp. buduję się w Wierzycach, a na dzień dzisiejszy to głowa mnie boli bo nie mogę sie zdecydować czy porotherm 25 wienenbergera czy suporeks :( cenowo m2 chyba teraz wychodzi tak samo, za cegła przemawia to że cegła :) za suporeksem to że łatwiej potem instalacje położyć i wbić gwoździa (wiem coś o tym bo mieszkam w płycie) :) może poroterm na ściany zew. a w środku suporeks? co myślicie?

 

ps. glamurku :) gdzie kupowałaś bloczki za 2,40 zł bo ja tylko znalazlam za 3,00 zł?

 

faniu poszło na priva.

Ja właśnie tak bym proponowała... ściana zewnętrzna cegła ściany wewnętrzne siporex. Ja robię dokładnie tak samo, z tym,że ściana zewnętrzna jest z Ytonga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z Wlkp. buduję się w Wierzycach, a na dzień dzisiejszy to głowa mnie boli bo nie mogę sie zdecydować czy porotherm 25 wienenbergera czy suporeks :( cenowo m2 chyba teraz wychodzi tak samo, za cegła przemawia to że cegła :) za suporeksem to że łatwiej potem instalacje położyć i wbić gwoździa (wiem coś o tym bo mieszkam w płycie) :) może poroterm na ściany zew. a w środku suporeks? co myślicie?

 

ps. glamurku :) gdzie kupowałaś bloczki za 2,40 zł bo ja tylko znalazlam za 3,00 zł?

 

faniu poszło na priva.

Ja właśnie tak bym proponowała... ściana zewnętrzna cegła ściany wewnętrzne siporex. Ja robię dokładnie tak samo, z tym,że ściana zewnętrzna jest z Ytonga. :)

 

Ja mam ściany zewnętrzne z Jopka a działowe z suporeksu. Jak się to sprawdzi to dopiero zobaczymy (osiągnęliśmy właśnie stan surowy otwarty)

Aaa, zapomniałam się przywitać w nowej grupie :oops: . Dopiero odkryłam tę stronę, ale będę tu na pewno zaglądać. Budujemy się w Zalasewie (Swarzędz). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu też wrzucę swoje sprawdzone namiary. Może się przyda :roll:

 

 

zbrojenia, pręty, stal - BODEKO ul. Lutycka 115 tel.0-61 84 79 080

piach i wszelkie kruszywa DĄBROWA tel. 81 43 152

beton i bloczki betonowe DORA Buk Wielkawieś, Św. Rocha 11 tel. 0-61 814 05 47

Pustaki i różne mat budowlane: NADSTAGA z Dąbrówki Leśnej tel. 0-61 29 61 303

oraz BEGIER ul. Obornicka 8A tel. 0-61 81 25 399

rury pcv do kanalizy i inne SKLEP SYSTEM PLAST Buk ul. Dobieżyńska 41 tel. 0-61 814 04 95

Papa, różne mazidła do izolacji Dach-Izol Szamotuły ul Rzeczna 3 tel. 0-61 293 21 15

strop, pustaki stropowe KONBET oddz. Poznań tel.0-61 877 25 81

nadproża strunobetonowe CEGIEŁKA oddział Mrowino-Zmysłowo tel.0-61 814 49 82

dachówka okna dachowe DACH-PLUS ŚREM ul. Przemysłowa 36 tel. 061 28 28 601

więźba Michał Marciniak Brodnica tel. 505 693 843

drzwi zewnętrzne BRACIA KOWALSCY

Poznan

ul. Krauthofera 18 lokal 51

czynne pn. - pt. 9-17, so. 9-14

tel.\fax: (61) 864 34 03, kom.: 0 604 210 554, 0 604 218 501

e-mail: [email protected]

okna plastikowe Pani Michalina Walaszczyk i OKNOPLAST KRAKÓW Gniezno tel. 0-61 426 14 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z Wlkp. buduję się w Wierzycach, a na dzień dzisiejszy to głowa mnie boli bo nie mogę sie zdecydować czy porotherm 25 wienenbergera czy suporeks :( cenowo m2 chyba teraz wychodzi tak samo, za cegła przemawia to że cegła :) za suporeksem to że łatwiej potem instalacje położyć i wbić gwoździa (wiem coś o tym bo mieszkam w płycie) :) może poroterm na ściany zew. a w środku suporeks? co myślicie?

 

ps. glamurku :) gdzie kupowałaś bloczki za 2,40 zł bo ja tylko znalazlam za 3,00 zł?

 

Jak cenowo wychodzi tobie to samo to bierz Porotherm nie ma problemów rzadnych z kuciem , kto to wymyslił...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Oho, widzę nowa grupa się ładnie rozwinęła :p :roll:

Będę Wam kibicować oczywiście i jak będę mógł coś doradzić to będę się wtrącał,

jeśli pozwolicie ma się rozumieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dorzuce kilka namiarów zeby Wam bylo łatwiej :D

Materiały na sciany (Porotherm ) brałem z hurtowni w Wolsztynie "Matex" 683473229 przy wiekszych zakupach bezkonkurencyjni (przynajmniej na koniec 2008 r.)

oraz Mat Rolex ze Steszewa 61/813 45 74 ,

beton z betoniarni ze Skrzynek 61/819 96 271 mieli dobre ceny

oraz Betoniarnia Dora z Buku 61/814 05 47

cegły pełne Cegielnia Czacz (bardzo dobre cegielki az dzwonia.. :D ) 65/5180224 (transport we własnym zakresie) lub tez kupowalem ich cegly w hurtowni Mat Rolex oraz w Suchym Lesie w Dom Bud 61/81115 915

stropy terriva bralem z betoniarni Dopiewo 61/8148028

piasek zwirownia Dąbrowa

ekipa murarska Jarek Błaszczyk 665 99 84 83 bardzo porzadna ekipa i sumienna i ładnie do tego robia polecam! (konczyli zreszta oni po poprzedniej ekipie ktora musialem wywalic firma Orzechowski z Mosiny = siwe włosy na głowie inwestora - kompletny brak wspolpracy i alkoholizowanie sie :cry: :o )

Kierownik budowy Zbyszko Konieczny -super fajny gosc pomaga jak tytlko moze i naprawde sie przyklada do swojej pracy 604 175 485

elektryk Adam Staszynski 606 483 423 tez dobry fachowiec mozna na nim polegac ,zeby takich dalej spotykac to jakos pojdzie ... :D

I to na razie tyle jak bede mial kolejne namiary po wykonczeniowce to moge cos dorzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Oho, widzę nowa grupa się ładnie rozwinęła :p :roll:

Będę Wam kibicować oczywiście i jak będę mógł coś doradzić to będę się wtrącał,

jeśli pozwolicie ma się rozumieć :wink:

 

każde rady są na wagę złota... a my żółtodzioby chłoniemy taką wiedzę bardzo szybko :)

 

Wpisałem u Ciebie w kometach, ale tu też wrzucę jakby co:

 

To ja może wtrącę w kwestii dachówki Rupp Siriusa Antracyt :-?

też kiedyś byłem nastawiony na tą dachówkę dopóki nie trafiłem na ten watek i nie zobaczyłem w kilku hurtowniach tej dachówki na żywo i na kilku dachach :-?

 

http://forum.muratordom.pl/ludzie-zobaczcie-jaki-mam-piekny-dach-z-rupp,t80545.htm?highlight=rupp

 

widzę, że fotki z tego wątku zniknęły - nie wiem czemu - czyżby działalność speców od pseudo marketingu RUPP-a ? :roll:

 

Dokładnie się przyjrzyjcie tej dachówce w hurtowniach ( różnych), bo one mają skazę - każda w tym samym miejscu. Wygląda to jak jakieś wyszczerbienie czy też jakby to było obtarcie dachówki podczas transportu.

Jest to wada technologii wypalania dachówki - wypalają je po kilka szt w piecu bez przekładki i stąd te skazy.

W miejscu szczytu tej fałdki od przodu dachówki.

Jest to miejsce dość widoczne jak się patrzy z dołu na ułożoną dachówkę na dachu - widać tą skazę już z odległości ok. 3m

 

Jak już tą dachówkę zdecydowanie odrzuciłem z mojego castingu to trafiłem na dachówkę firmy Jacobi - szczególnie wpadł mi w oko model J12 Edelschwarz ( czarna angoba szlachetna określana czasem jako staroniemiecka czerń) - jest o niebo lepsza jakościowo, a cenowo jest na poziomie Koramica zwykłej angoby.

Na mój dach prawie 300m2 kosztowała ok. 20 tys netto

Jakby co szczegóły u mnie w dzienniku i fotki dachówki z bliska i na dachu również. 8)

 

I sorry, że namieszałem - jeżeli namieszałem komuś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 3 namiarami ostatnimi się podpisuję wszystkimi rękami :D

 

A Pan Błaszczyk właśnie u mnie kończy kłaść tynki wewnętrzne CW ( cementowo wapienne - tradycyjne ) 8)

 

Ha , ha ale numer :lol: i jeszcze powiedz ze masz tego samego KB Koniecznego? Tak mi sie wydaje... :roll: :wink: :lol:

A jak tam tynki dobrze zrobione?

U mnie maja zaczac jutro , to chyba u Ciebie teraz koncza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pod 3 namiarami ostatnimi się podpisuję wszystkimi rękami :D

 

A Pan Błaszczyk właśnie u mnie kończy kłaść tynki wewnętrzne CW ( cementowo wapienne - tradycyjne ) 8)

 

Ha , ha ale numer :lol: i jeszcze powiedz ze masz tego samego KB Koniecznego? Tak mi sie wydaje... :roll: :wink: :lol:

A jak tam tynki dobrze zrobione?

U mnie maja zaczac jutro , to chyba u Ciebie teraz koncza?

 

No nie wiem czy u Ciebie jutro zaczną, bo u mnie mają jutro kończyć niby.

Poza tym mają mi dokładnie ramy okien wyczyścić, bo niedokładnie zabezpieczyli i je trochę zapaćkali. :-?

A Pan KB Konieczny (oczywiście, któż by inny :wink: ) zapowiedział się na kontrolę ich roboty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Dziś dokonaliśmy zakupu kręgów do studni wodomierzowej. W poniedziałek zakładają nam wodę.

Reszta w dzienniku aby nie zasmiecać wątku, bo własnie go założyłam 8)

Masz piękną działkę i okolicę :D

Gratuluję dziennika, ale pomyśl jeszcze o osobnym wątku, gdzie forumowicze będą mogli umieszczać komentarze i rady.

 

Komentarze do dzienników tu się zakłada jakby co:

http://forum.muratordom.pl/dzienniki-budowy-komentarze,f95.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Dziś dokonaliśmy zakupu kręgów do studni wodomierzowej. W poniedziałek zakładają nam wodę.

Reszta w dzienniku aby nie zasmiecać wątku, bo własnie go założyłam 8)

 

Amanda jest śliczna :D

Uwielbiam koty. Szkoda, że Moja jest uczulona na koty :-?

( jeśli pozwolisz wkleję miniaturkę - jeśli nie to daj znać to wykasuję)

http://www.psotnik.nfo.pl/images/amanda/foto11_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę nowa grupa się ładnie rozwinęła :p :roll:

Będę Wam kibicować oczywiście i jak będę mógł coś doradzić to będę się wtrącał,

jeśli pozwolicie ma się rozumieć :wink:

 

każde rady są na wagę złota... a my żółtodzioby chłoniemy taką wiedzę bardzo szybko :)

 

Wpisałem u Ciebie w kometach, ale tu też wrzucę jakby co:

 

To ja może wtrącę w kwestii dachówki Rupp Siriusa Antracyt :-?

też kiedyś byłem nastawiony na tą dachówkę dopóki nie trafiłem na ten watek i nie zobaczyłem w kilku hurtowniach tej dachówki na żywo i na kilku dachach :-?

 

http://forum.muratordom.pl/ludzie-zobaczcie-jaki-mam-piekny-dach-z-rupp,t80545.htm?highlight=rupp

 

widzę, że fotki z tego wątku zniknęły - nie wiem czemu - czyżby działalność speców od pseudo marketingu RUPP-a ? :roll:

 

 

I sorry, że namieszałem - jeżeli namieszałem komuś :wink:

 

 

My też mamy nienajlepsze doświadczenia z dachówką RUPP Sirius. :evil: Niestety nasz dach został pokryty tą właśnie dachówką. :cry: Delikatnie mówiąc była "prosta inaczej". Całą sprawę opisałem i "obfotografowałem w naszym Dzienniku Budowy, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do lektury.

 

Pozdrawiam

Damon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...