Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa wielkopolska 2009


Recommended Posts

Dziękuję :) A czy nie można wpisywać uwag bezpośrednio w dzienniku - byłoby mi się łatwiej odnieść do nich...Jeśli nie to oczywiscie założę nowy wątek.

 

Dodam jeszcze, że dziś mielismy na działce rozeznanie pana, który ma nam murować część ogrodzenia. Wybralismy też cegłę na te fragmenty - Alt Maas CRH. Planujemy ja zakupićw Gnieźnie na ul . Witkowskiej. Mam nadzieje, że będzie pasowała do elewacji domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
Dziękuję :) A czy nie można wpisywać uwag bezpośrednio w dzienniku - byłoby mi się łatwiej odnieść do nich...Jeśli nie to oczywiscie założę nowy wątek.

 

Tak też jak najbardziej można zrobić, ale to, że dziennik jest też komentarzami do niego to trzeba wyraźnie napisać w temacie dziennika - Ty dziennik założyłaś, ale nie wiem czy temat wątku można zmienić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) A czy nie można wpisywać uwag bezpośrednio w dzienniku - byłoby mi się łatwiej odnieść do nich...Jeśli nie to oczywiscie założę nowy wątek.

 

Tak też jak najbardziej można zrobić, ale to, że dziennik jest też komentarzami do niego to trzeba wyraźnie napisać w temacie dziennika - Ty dziennik założyłaś, ale nie wiem czy temat wątku można zmienić :roll:

 

Zmieniłam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie macie ceny za stan surowy

u nas pow z garazem 177 m2 w parterze mam pierwszą wycenę

fundamenty,ściany,strop, kominy bez ciesielki 35 tys

 

pozdrawiam

[email protected]

 

to nie wiele...a firma sprawdzona?

 

raczej tak mam namiar od znajomego, czekam jeszcze na jedną wycenę ekipa też sprawdzona zobaczymy

 

Moim zdaniem 35 to dużo, nasza ekipa (stan surowy bez ciesielki) zrobi za 16-cie, a ekipa naprawdę godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, jeżeli ktoś by potrzebował, mogę polecić geodetów (Kadex) oraz osobę robiącą operaty szacunkowe dla banków (namiary dam na priva) - jej operat jest uznawany przez wiele banków; robiony rzetelnie i banki nie mają do niego zastrzeżeń. Wiem, że to są sprawy związane z całkowitym początkiem budowy ale my na razie jesteśmy na tym właśnie etapie.

Poza tym jeżeli chodzi o kredyt - jest sobie w Poznaniu taki bank jak Bank Ochrony Środowiska - dają w euro - najbardziej konkurencyjna oferta w stosunku do innych banków. A teraz - uwaga - decyzja kredytowa w 7 DNI !!! W piątek złożyliśmy papiery - a w następny piątek decyzja. Szok :o Inne banki - miesiąc ... pomimo pięknych zapewnień, że teraz wszystko idzie szybciutko (bo kryzys, mało wniosków itp.) :evil: Ściema ...

Mam również pytanie - czy wy sami kupujecie stemple budowlane, czy może wypożyczacie, czy też zapewnia je wykonawca ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"widze ze ceny jak z 5 lat temu chyba musza byc bardzo szybcy zeby zarobic"

 

Kolega chyba nie ma rozeznania co do aktualnych cen ale my rowniez mamy ekipe za 20tys, stan surowy. BYly i wyceny za 35tys, ale popukalem ich w czoło o podziekowalem. Dom 160m2 - Gniezno

 

Dziękuję GNIEZNIOK za wstawienie się bo poczułam się jak .... Jak dla mnie to ceny mogą być nawet jak 10 lat temu, nie będzie mi to przeszkadzało. WIem że zaraz odezwią się tacy co stwierdzą, że cena=jakość. My jak otrzymaliśmy tę wycenę bylismy bardzo zdziwieni i niepewni, ale upenilismy się. Mamy kierownika, który krzywdy nie da nam zrobić.

 

Tak na marginesie, to budujemy się k. Kłecka, więc dalekimi, ale sąsiadami będziemy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"widze ze ceny jak z 5 lat temu chyba musza byc bardzo szybcy zeby zarobic"

 

Kolega chyba nie ma rozeznania co do aktualnych cen ale my rowniez mamy ekipe za 20tys, stan surowy. BYly i wyceny za 35tys, ale popukalem ich w czoło o podziekowalem. Dom 160m2 - Gniezno

 

Witam,

 

zależy co macie w zakresie stanu surowego - czy obejmuje to wszystko włącznie z Catapilarem, kopaniem ocieplaniem itd... ja mam za każdy etap osobną wycenę ok 5-6 tys. łącznie z kominami z cegły itd...

 

aha - dom ma powierzchnię podłóg 220 M2 plus garaż.. :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zależy co macie w zakresie stanu surowego - czy obejmuje to wszystko włącznie z Catapilarem, kopaniem ocieplaniem itd... ja mam za każdy etap osobną wycenę ok 5-6 tys. łącznie z kominami z cegły itd...

 

aha - dom ma powierzchnię podłóg 220 M2 plus garaż.. :D

 

Pozdro

 

W moich 16-tu tysiącach jest kopanie fundamentów, ściany zew, wew, posadzka, strop, izolacje fundamentów. Ocieplenie nas nie interesuje bo mamy ściane jednowarstwową. Dom ma z garażem 200 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiłem na dość zaskakującą informację:

 

Instalacja telekomunikacyjna w każdym nowym budynku

 

12 marca br. Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, oprócz usytuowania i szczegółowych warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki, reguluje również zasady wykonywania instalacji telekomunikacyjnych w budynkach.

Najważniejszą zmianą, wprowadzaną przez ww. rozporządzenie, jest nałożenie na inwestora obowiązku wyposażenia budynku w instalację telekomunikacyjną, obejmującą cały odcinek od połączenia z publiczną siecią telekomunikacyjną do gniazda abonenckiego. Dotychczas budynek nie musiał być wyposażony, a jedynie przystosowany do wyposażenia w instalację telekomunikacyjną.

 

Wprowadzane przepisy zobowiązują inwestorów do należytego przygotowania budynków do potrzeb związanych z dostępem do sieci telekomunikacyjnych, tj. do zapewnienia instalacji wewnątrzbudynkowych i przyłączy telekomunikacyjnych umożliwiających podłączenie sieci telefonicznych, radia, telewizji i dostępu szerokopasmowego do Internetu.

Instalacje telekomunikacyjne wewnątrz budynku muszą być prowadzone w wydzielonych kanałach lub szybach instalacyjnych. Dzięki temu są chronione przed zniszczeniem, nielegalnymi podłączeniami do sieci telefonicznej i telewizji kablowej. Instalacje telekomunikacyjne w budynkach oraz związane z nimi urządzenia muszą zapewnić bezkolizyjność i bezpieczeństwo użytkownikom budynku.

Dotychczasowe wymagania nie zabezpieczały sieci telekomunikacyjnej przed ingerencją osób trzecich. Oznaczało to możliwość dostępu i korzystania z usług telekomunikacyjnych przez osoby nieuprawnione, często na koszt abonenta. Abonent, który otrzymywał zawyżone rachunki musiał udowodnić, że nie korzystał z usług wymienionych w rachunku, co było bardzo trudne.

Rozporządzenie porządkuje sposób połączenia instalacji telekomunikacyjnej wewnątrz budynku z publiczną siecią telekomunikacyjną. Połączenie takie powinno być usytuowane na pierwszej podziemnej lub pierwszej nadziemnej kondygnacji budynku, a w przypadku systemu radiowego na jego najwyższej kondygnacji, w odrębnym pomieszczeniu lub szafce. Dzięki zniesieniu dowolności w połączeniach sieci, zniknie problem krzyżujących się i oplecionych wokół ścian budynku przewodów.

Rozporządzenie nakazuje również zastosowanie ochrony przeciwprzepięciowej i konieczność uziemienia elementów sieci telekomunikacyjnej. Ochrona przeciwprzepięciowa oraz właściwe uziemienie elementów sieci chroni aparaty końcowe (np. telefon, komputer, telewizor) przed uszkodzeniami spowodowanymi pojawieniem się w sieci zbyt wysokich napięć.

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od jego ogłoszenia."

 

Kto to będzie sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!:)

 

My również zaczynamy z budową Komfortowy C34a Murator w Kamionkach/k.Kórnika

Od 7 dni mamy juz pozwolenie na budowę, jestesmy w trakcie wybierania ekipy...

Ściany planujemy z Porothermu 25cm+wełna 15+klinkier,

Dach: dachówka ale jeszcze nie wiemy jaka....może karpiówka, choć troche drogo wychodzi...

 

Gdybyscie mieli jakieś cenne wskazówki to chętnie poczytam!

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam Wszystkich!!!:)

 

My również zaczynamy z budową Komfortowy C34a Murator w Kamionkach/k.Kórnika

Od 7 dni mamy juz pozwolenie na budowę, jestesmy w trakcie wybierania ekipy...

Ściany planujemy z Porothermu 25cm+wełna 15+klinkier,

Dach: dachówka ale jeszcze nie wiemy jaka....może karpiówka, choć troche drogo wychodzi...

 

Gdybyscie mieli jakieś cenne wskazówki to chętnie poczytam!

 

Pozdrawiam

Michał

Ja mam jedną konkretną - zaglądaj w dzienniki, czytaj i śledź jak idzie forumowiczom, np też co kładą na dach - piszą z reguły czy są zadowoleni i przy okazji widać na fotce jak na dachu wygląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kristofuros ma np. piękne zdjęcia dobrze wykonanego zbrojenia. Polecam :) .

A co do karpiówki, to musicie mieć niezły budżet na budowę, bo nie chodzi tylko o materiał, ale chyba i dekarze biorą za położenie grubo więcej niż przy pozostałych dachówkach.

Dzisiaj dałem do wyceny mój dach - 270 m kw. - prosty, dwuspadowy. Dostanę w wycenie opcję ceramicznego Robena i cementowego Braasa. Do piątku powinienem to mieć i wtedy podzielę się z Wami moimi ustaleniami. Podobno na dzień dzisiejszy ceny ceramicznych zjechały w dół. Było dużo produkcji i zalegania w magazynach. Oczywiście nie wiadomo, co będzie za dwa trzy miesiące, gdy będziemy się zabierać za dach.

Przy okazji się pochwalę, że w miniony piątek odebrałem PnB. Rozpoczęcie budowy szacuję na koniec kwietnia. To jest tylko oszacowanie terminu. Chciałbym powiedzieć, że "na bank", ale chodzi właśnie o banki i ich terminy. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...