Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super! Gratuluję!

Jak się mieszka? :wink:

 

Krótko :) W sobotę się przeprowadzaliśmy, więc jeszcze połowa rzeczy w kartonach, bałagan w domu i dookoła... ale i tak jest super :)

 

Pozdrawiam

Brzuzens

He...he.. chciałabym mieć takie problemy. Mam nadzieję, że my wkrótce też będziemy chwalić się bałaganem i kartonami :lol: :wink:

Przeprowadzkę planujemy w przyszłym roku, musimy zdążyć do września 2009. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He...he.. chciałabym mieć takie problemy. Mam nadzieję, że my wkrótce też będziemy chwalić się bałaganem i kartonami :lol: :wink:

Przeprowadzkę planujemy w przyszłym roku, musimy zdążyć do września 2009. :roll: :wink:

 

Będzie dobrze :)

 

My powoli się ogarniamy, choć końca nie widać :)

 

Póki co Marysia może Wam się pochwalić swoim pokojem (popełnionym własnoręcznie przez tatusia :)) U niej najbliżej końca, zostało dokończyć montaż oświetlenia i dokończyć listwy przypodłogowe.

 

http://images45.fotosik.pl/41/5c2e1b36388d82b1.jpg

http://images50.fotosik.pl/41/deefc63666608c60.jpg

http://images35.fotosik.pl/41/9f31d7daea986fe9.jpg

http://images37.fotosik.pl/41/0364af7eb036d79b.jpg

http://images49.fotosik.pl/41/16b5c089f94e7658.jpg

 

No i jeszcze nasze schody mogę pokazać. Reszta musi poczekać, za dużo rozgrzebanych tematów :)

http://images27.fotosik.pl/305/cd18c02d99bbaef2.jpg

http://images27.fotosik.pl/305/a3f0603dacca967c.jpg

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens PIĘKNIE !!!!! :D :D :D zazdroszczę :oops:

 

Ufff...kiedy my tak bedziemy ?!

 

Nam może z poniedziałku uda się piec odpalić....przez gazownię jakoś przebrnęliśmy . Na razie grzejemy kozą ale w domu tempertaura niska i boję się żeby płyty g-k się nie zmarnowały bo niektóre są już przykręcone

:-?

 

I otrzymalismy zgodę na łącze kablowe. PO dwóch długich pismach do ZEWT otrzymalismy pozytywna opinię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my grzejemy :D :D :D Jupi ....piec chodzi, sprawdza sobie temperatuurę na zewnatrz :). Podłogówka ciepła i kaloryfery też.

 

Udało nam się rzutem na taśmę. Odpalilismy piec jak temperatura w domu spała do 3 stopni...a w nocy było - 20 :o

 

No to gratulacje :) My tak mieliśmy rok temu, w połowie stycznia też były spore mrozy...

 

Rozumiem że kociołek z pogodówką? To teraz czeka Was żmudne ustawianie krzywej grzania... u nas na początku na ustawieniach skonfigurowanych przez serwisanta kocioł strasznie przegrzewał dom. Ustawialiśmy mu temperaturę 17oC a w środku było 23oC :) Dopiero po przeprowadzce podłączyliśmy czujnik i regulator wewnętrzny i teraz kocioł się słucha gospodarzy :D

 

pzdr

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens tak, tak....kociołek z podłogówką . Na razie w domku są robotnicy i upał jest niesamowity. Wczoraj powiedzieliśmy im zeby troche przykręcili bo wiatraczek w szafce gazowj obraca sięza szybko :-?

Czujnik na zewnątrz działa i dwa czujniki w domu (podobno) też.....ale pownie tak jak mówisz dopiero jak sami zaczniemy grzać ustabilizuje się wszystko.

 

A jaką temeprature masz na piecu? U nas pokazuje 43 stopnie a kaloryfery parzą :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens tak, tak....kociołek z podłogówką . Na razie w domku są robotnicy i upał jest niesamowity. Wczoraj powiedzieliśmy im zeby troche przykręcili bo wiatraczek w szafce gazowj obraca sięza szybko :-?

Czujnik na zewnątrz działa i dwa czujniki w domu (podobno) też.....ale pownie tak jak mówisz dopiero jak sami zaczniemy grzać ustabilizuje się wszystko.

 

A jaką temeprature masz na piecu? U nas pokazuje 43 stopnie a kaloryfery parzą :o

 

Szczerze? nie pamiętam. W moim Dietrichu nie nastawia się temperatury kotła. Zadaję mu temperaturę CO dzień/noc i temperaturę CWU. O resztę się martwi sam :) Czasem jak zerkam na konsolę, to temperatura jest około 39-42oC. Grzejniki u nas nie parzą, no chyba że rozpalimy w kominku, tam temperatura zadana jest ustawiona na 82oC :D

 

pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i planujących i już mieszkających - GRATULACJE Brzuzens:). My na razie zakończyliśmy na stanie zero w październiku ubiegłego roku. Murarze ruszają u nas w tym roku jak tylko się ociepli - oby to było jak najszybciej :). Czy znacie jakąś dobrą cegielnię (myślałem o tej w Radzyminie na Jana Pawła). Chcę kupić U220 lub Max'a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dawno sie nie odzywałem bo nie było czasu.

 

Niewiem czy wiecie ale zapewne słyszeliście o certyfikacie energetycznym, w zeszłym tygodniu odbierałem dokumenty z PINB wraz z odbiorem budynku, przy okazji zapytałem o w/w certyfikat czy jak bym w roku 2009 składał dokumenty to musze przedstawić ten dokument na co Pani odpowiedziała że TAK musiał bym przedstwić i bez tego dom nie zostanie odebrany.

 

Co gorsza niespotkałem jeszcze żadnej osoby która mogła by wystawić taki certyfikat, jak zadałem pytanie Pani kto moze wydac taki certyfikat i czy są osoby na to Pani powiedziała że niesłyszała o nikim takim.

 

Mi sie udało bo dokumenty składałem w zeszłym roku juppi.

 

Ps

Jak tak patrze na ilośc stron która jest w naszej grupie to aż miło się robi że tyle osób się udziela i oby było nas wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens kiedy składałes dokumenty?

 

Napisałem przecież :) pod koniec października, napewno po Tobie, bo dopytywałem Cię o szczegóły

 

pzdr

Brzuzens

 

Sorry nieuważnie przeczytałem bo myślalem że w tym roku.

 

Gratuluje tempa robót, fajnie zrobiony pokój dziecka oraz fajne balustrady na schodach.

Ciekawie wyszło połączenie drzewa z metalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę, bo dłuższej mojej tu nieobecności :)

 

U mnie budowa powolutku idzie do przodu, przez wszystkie święta oraz mrozy zwolniła nieco tempo, ale mam nadzieję do końca lutego mieć stan surowy otwarty i zadaszony :)

 

Mam pytanie dotyczące elektryki. Czy to prawda, że trzeba wziąć kogoś z Zakładu? Czy może to być osoba nie związana z Zakładem? Słyszałam, że jeżeli ktoś z zewnątrz kładzie instalację elektryczną to później jest problem z odbiorem. Czy to prawda ?

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi tych, którzy tę drogę już przeszli :)

 

brzuzens ... fajny domek :) ... taki ciepły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące elektryki. Czy to prawda, że trzeba wziąć kogoś z Zakładu? Czy może to być osoba nie związana z Zakładem? Słyszałam, że jeżeli ktoś z zewnątrz kładzie instalację elektryczną to później jest problem z odbiorem. Czy to prawda ?

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi tych, którzy tę drogę już przeszli :)

 

brzuzens ... fajny domek :) ... taki ciepły :)

 

Dzięki :)

A co do elektryki - kto Ci to powiedział? Pewnie ktoś z ZEWT zaproponował :)

 

Nie ma żadnych problemów, Zakład sprawdza wybudowane przyłącze przed podłączeniem i czy masz w wewnętrznej instalacji różnicówkę i przepięciówkę. Reszta niespecjalnie ich obchodzi. Odbiór z PINB też praktycznie bez problemu, ważne żeby elektryk wykonujący instalację wewnętrzną miał uprawnienia i był wpisany do stosownej izby. Ja wewnątrz robiłem większość sam, rozdzielnie zrobili znajomi z roboty (z uprawnieniami).

 

pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...