Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupe

 

W przyszlym tygodniu zaczynamy budowe :-) mam nadzieje ze pogoda dopisze...

 

Moze sie zdzwicie szukam już kominiarza godnego polecenia. Musze sie upewnić czy nie będziemy mieli problemów przy odbiorze budynku.

 

Z góry dziękuję za info

 

U nas te sprawy załatwiał pan Mirosław Antos, wyjaśnił konkrety co i jak ma być, sprawnie pozałatwiał protokoły. Tel. do biura w Wołominie 787 77 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="darekzet"

 

projekt naszego domku był wzorowany na Topazie ... strych też chcemy wykończyć, wejście na strych zaplanowałem w małżeńskiej sypialni, planujemy tam zrobić sobie gabinecik ... taki około 40-50m2 :) ... żona chciała by mieć tam biblioteczkę, ja jakieś stanowisko do pracy ... znajdzie się też miejsce n legowisko i duuużą faję wodną ;)

masz gdzieś foty swojego "piętrusa" ? szukam weny na elewacje i dach, może Twój domek by mi pomógł

 

projektantka wnętrz projektowała nam 4 lata temu mieszkanie, wtedy byliśmy zadowoleni więc tym razem powinno być podobnie ... obecnie czekamy na pierwsze szkice, jak dostaniemy to będę Ci mógł powiedzieć konkretnie czy jestem zadowolony :)

 

Wysłałam jakiś czas temu na priva, daj znać czy dotarły. Jeśli nie, to podaj maila, wyślę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe

 

W przyszlym tygodniu zaczynamy budowe :-) mam nadzieje ze pogoda dopisze...

 

Moze sie zdzwicie szukam już kominiarza godnego polecenia. Musze sie upewnić czy nie będziemy mieli problemów przy odbiorze budynku.

 

Z góry dziękuję za info

 

U nas te sprawy załatwiał pan Mirosław Antos, wyjaśnił konkrety co i jak ma być, sprawnie pozałatwiał protokoły. Tel. do biura w Wołominie 787 77 99.

 

Julita2 Bardzo dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktokolwiek budował, buduje lub będzie w najbliższym czasie budował z thermomuru lub może w podobnym systemie np izodom.

Szukam wszelkich danych na taki temat. Doświadczeń z budowy i z mieszkania. No i szukam kierownka budowy, który ma doświadczenie w domach w tym systemie

Info proszę bezpośrednio na maila [email protected]

pozdrawiam

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyłączam się do poszukiwań brukarzy. Jeśli ktoś ma kogoś godnego polecenia, chętnie skorzystam z namiarów.

 

pzdr

Brzuzens

hej

 

brukarzy Ci nie polecę bo to nie mój etap ale mam do Ciebie pytanko ..

 

z tego co pamiętam to masz w swoim domku drewniane okna

wstawiałeś je przed tynkami i wylewkami czy po ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

brukarzy Ci nie polecę bo to nie mój etap ale mam do Ciebie pytanko ..

 

z tego co pamiętam to masz w swoim domku drewniane okna

wstawiałeś je przed tynkami i wylewkami czy po ??

 

Hej,

tak, mamy drewniane okna. Tynki były bodajże w maju lub czerwcu, wylewki w lipcu, a okna we wrześniu.

 

pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłych sąsiadów.

 

Poszukuję fachmanów z okolic Wołomina, którzy instalują szamba. Najchętniej zamówiłbym gotową usługę - dostawa, wkopanie, zasypanie, etc.

 

Możecie kogoś polecić? No i co możecie powiedzieć o koniecznej objętości (4 osobowa rodzina)?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

brukarzy Ci nie polecę bo to nie mój etap ale mam do Ciebie pytanko ..

 

z tego co pamiętam to masz w swoim domku drewniane okna

wstawiałeś je przed tynkami i wylewkami czy po ??

 

Hej,

tak, mamy drewniane okna. Tynki były bodajże w maju lub czerwcu, wylewki w lipcu, a okna we wrześniu.

 

pozdrawiam

Brzuzens

hmm .. a jak sobie poradziłeś przez ten czas z zabezpieczeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej przed lepkimi rączkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja poproszę jak ktoś ma namiary na sprawdzone firmy od kostki brukowej.

 

Pzdr

 

Przyłączam się do poszukiwań brukarzy. Jeśli ktoś ma kogoś godnego polecenia, chętnie skorzystam z namiarów.

 

pzdr

Brzuzens

 

Witam

Co do brukarzy to mogę spokojnie polecic z Kobyłki z ul. Nadarzynskiej (niedaleko sklepu SIGMA - tylko po drugiej stronie).

U mnie robili i wyszło bardzo dobrze u rodziny robili i też ok.

Warto ich brać co do ceny można sie dogadać.

podaje stronę http://www.gravic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. a jak sobie poradziłeś przez ten czas z zabezpieczeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej przed lepkimi rączkami ??

 

Forum liczy prawie 90.000 zarejestrowanych użytkowników, a ile tysięcy niezalogowanych użytkowników tu zagląda...tego nie wiemy. Niestety nie wiemy także, kto zagląda i w jakim celu :roll:

Warto to wziąć pod uwagę :D

Dodatkowo ogrodzenie i ochrona, ale z tego co pamiętam to chyba musi być budynek zamknięty :-? Być może teraz coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. a jak sobie poradziłeś przez ten czas z zabezpieczeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej przed lepkimi rączkami ??

 

No cóż... na szczęście nie miałem nieproszonych gości. Znaczy miałem, ale zginęła taczka a nie rurki i kabelki. Pozabijałem paletami i dechami okna i drzwi, może nie były przeszkodą dla kogoś kto by chciał koniecznie wejść, ale przynajmniej materiały nie kusiły "przypadkowych przechodniów"

 

pzdr

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. a jak sobie poradziłeś przez ten czas z zabezpieczeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej przed lepkimi rączkami ??

 

No cóż... na szczęście nie miałem nieproszonych gości. Znaczy miałem, ale zginęła taczka a nie rurki i kabelki. Pozabijałem paletami i dechami okna i drzwi, może nie były przeszkodą dla kogoś kto by chciał koniecznie wejść, ale przynajmniej materiały nie kusiły "przypadkowych przechodniów"

 

pzdr

Brzuzens

 

dzięki, będę musiał sobie jakoś poradzić z tym problemem :)

 

niestety chęć posiadania drewnianych okien wpędza w błędne koło ... nie można ich wstawić dopóki nie ma tynków i wylewek ... tynki i wylewki można zrobić po instalacjach ... a tych z kolei nie można zrobić bez podstawowego zamknięcia domu (okna) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, będę musiał sobie jakoś poradzić z tym problemem :)

 

niestety chęć posiadania drewnianych okien wpędza w błędne koło ... nie można ich wstawić dopóki nie ma tynków i wylewek ... tynki i wylewki można zrobić po instalacjach ... a tych z kolei nie można zrobić bez podstawowego zamknięcia domu (okna) :)

 

Darek, to nie do końca tak musi być... moi sąsiedzi, którzy budowali w tym samym czasie i mieliśmy wiele ekip "współdzielonych" (dekarzy, tynkarzy itp) wstawili okna drewniane przed tynkami. Na czas tynkowania były porządnie oklejone grubą folią, a po wytynkowaniu danego pomieszczenia uchylone non-stop. Nie słyszałem żeby narzekali że im się pokrzywiły lub coś w tym stylu...

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Właśnie zaczynamy budowę naszego wymarzonego domku i wszystko byłoby super gdyby nie ta cała biurokracja...A zaczęło się tak:

 

-pierwszy podstawowy błąd to zatrudnienie jako geodety koleżanki- z podziałem działki bujamy się już od sierpnia zeszłego roku a końca nie widać. Bez podziału nie ma aktu własności więc nie mogę nawet złożyć dokumentów na pozwolenie na budowę a dodam że właśnie zwożą nam na plac towar, mamy umówioną ekipę, pogoda się poprawia więc w kwietnu spokojnie możnaby zaczynać a tu du... znaczy się nic

 

-drugi to kupienie gotowego projektu-W-0440 projekyu Inwestprojekt.

Niestety okazało się że nie możemy ot tak sobie zrezygnować z podpiwniczenia i zmienić dachu na garażu więc teraz nowy architekt rysuje nam projekt na podstawie tego już kupionego ale z wprowadzonymi przez nas zmianami (oczywiście za ciężkie pieniądze)

 

I to by było tyle tytułem wstępu, wiecie już mniej więcej z czym się borykamy. Dobre rady mile widziane

 

Ps. Gdyby komuś podobał się nasz dom to mogę odsprzedać oryginalny projekt za pół ceny- ja nie mogę go wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...