Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Geodetę mogę śmiało polecić pan Dariusz Maślany z Wołomina tel. 502 465 292, mapy do celów projektowych zrobił za 550 zł (8 sztuk map), czekałem około tygodnia.

Kierownika budowy dopiero będę szukał za jakiś czas.

 

pozdrawiam Piotrek

 

Dzięki,

A znacie kogoś kto zrobi adaptacje projektu na mapę i zagospodarowanie działki, jakie to koszty ?

Oraz osobę z regionu do projektu przyłącza wody .

 

DZk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację zrobi każdy architekt, z tego co się orientowałem to adaptacja gotowego projektu to około 1500-2000 zł, jeżeli robisz indywidualnie projekt to jest to wliczone w cenę projektu. Projekty przyłączy robią np. w Gaz Media cen nie znam jeszcze się nie orientowałem.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodetę mogę śmiało polecić pan Dariusz Maślany z Wołomina tel. 502 465 292, mapy do celów projektowych zrobił za 550 zł (8 sztuk map), czekałem około tygodnia.

Kierownika budowy dopiero będę szukał za jakiś czas.

 

pozdrawiam Piotrek

haha jeszcze czegoś takiego nie widziałem tydzień to geodeta czeka na materiały z ośrodka nie wciskaj ludziom ciemnoty, bp proces jak przechodzi taka mapa trwa nawet do 4 tygodni. zgłoszenie i odebranie materiałów to ok 4 do 5 dni. potem pomiar i opracowanie w zależności od terminów geodety to około 2 dni. złożenie operatu do ośrodka i potem skartowanie to w tej chwili nawet trwa do 3 tygodni. potem to wszystko trafia do inspektora i przechodzi przez jego ręce i on decyduje czy wszystko jest oki. jeśli tak to potem jest oklejenie i podstemplowanie mapy. także jeśli geodeta się wyrobi w 4 tygodnie to jest super....swoich polecam na priv bo nie zawsze tanio znaczy dobrze, jak rozmawiałem ze swoim to praktykowane sa tzw mapy bz zatem nie robią pomiaru tylko lecą dalej bez zmian a potem jest tak ze chcemy gaz położyć i okazuje się że brakuje 2 metry przewodu jak u moich znajomych. także nie żałujcie tych 100 150 zł więcej bo się nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uważajcie na inwentaryzacje domów za 600 700 zł bo potem to drogo kosztuje. godzisz się za inwentaryzacje domu a potem jest jeszcze inwentaryzacje przyłączy domowych zazwyczaj 3 przyłącza po 100zł. praktyka geodetów z okolic otwocka na początku niesamowicie tani, potem co :/ nie 700 tylko 1000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania pozostałości po budowie:

 

1. Wełna Rockwool Superrock - 10 cm grubości w płytach - 40 szt. po 3,6 m2/paczka w sumie 140 m2 cena 10 PLN/m2

2. Wełna Rockwool Toprock - 15 cm grubości w balotach - 20 szt. po 3,5 m2/paczka w sumie 70 m2 cena 15 PLN/m2

3. Barak z 4 łóżkami + szafki, w dobry stanie jak na barak (suchy, instalacja elektryczna) - cena 1900 PLN

 

odbiór własny Kobyłka po uzgodnieniu terminu

 

Pzdr

Jacek

509 267 303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jeszcze czegoś takiego nie widziałem tydzień to geodeta czeka na materiały z ośrodka nie wciskaj ludziom ciemnoty, bp proces jak przechodzi taka mapa trwa nawet do 4 tygodni. zgłoszenie i odebranie materiałów to ok 4 do 5 dni. potem pomiar i opracowanie w zależności od terminów geodety to około 2 dni. złożenie operatu do ośrodka i potem skartowanie to w tej chwili nawet trwa do 3 tygodni. potem to wszystko trafia do inspektora i przechodzi przez jego ręce i on decyduje czy wszystko jest oki. jeśli tak to potem jest oklejenie i podstemplowanie mapy. także jeśli geodeta się wyrobi w 4 tygodnie to jest super....swoich polecam na priv bo nie zawsze tanio znaczy dobrze, jak rozmawiałem ze swoim to praktykowane sa tzw mapy bz zatem nie robią pomiaru tylko lecą dalej bez zmian a potem jest tak ze chcemy gaz położyć i okazuje się że brakuje 2 metry przewodu jak u moich znajomych. także nie żałujcie tych 100 150 zł więcej bo się nie opłaci.

 

Napisałem około tygodnia nie tydzień, w między czasie były święta więc nie wiem ile dokładnie dni roboczych to trwało. Od dnia zlecenia do odebrania map minęło 12 dni (łącznie ze świętami), a pomiary na pewno robił. No ale ja nikogo nie namawiam ktoś prosi o namiar to daję.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem około tygodnia nie tydzień, w między czasie były święta więc nie wiem ile dokładnie dni roboczych to trwało. Od dnia zlecenia do odebrania map minęło 12 dni (łącznie ze świętami), a pomiary na pewno robił. No ale ja nikogo nie namawiam ktoś prosi o namiar to daję.

 

pozdrawiam Piotrek

 

jakoś nie chce mi się wierzyć ale cóż pozazdrościć takich ukladów w ośrodku....ps poco 8 odbitek?? i tak potem do gazu czy innych mediów potrzebne sa nowe. np jak gaz media robi gaz to zleca nową mapę do celów projektowych bo zazwyczaj budynek już stoi.

 

ja za mapę i wytyczenie działki zapłaciłem 950 zł i nie żałuje nawet złotówki:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie chce mi się wierzyć ale cóż pozazdrościć takich ukladów w ośrodku....ps poco 8 odbitek?? i tak potem do gazu czy innych mediów potrzebne sa nowe. np jak gaz media robi gaz to zleca nową mapę do celów projektowych bo zazwyczaj budynek już stoi.

 

ja za mapę i wytyczenie działki zapłaciłem 950 zł i nie żałuje nawet złotówki:) pozdrawiam

 

co do kopii to też się zastanawiam po co no ale zawsze lepiej więcej niż mniej. 950 z wytyczeniem działki, i tu jest różnica ja nie miałem wytyczanej działki (leżał śnieg do kolan :-) ), dopiero teraz to będę robił, wytyczamy razem z sąsiadem czyli za jednym zamachem 2 działki i płacimy po 200, więc jak bym to robił od razu wyszło by niewiele mniej.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie robił przyłączy w tym roku?!

 

W tym temacie mogę tylko powiedzieć, że GAZ Media wyceniło mi 90 metrowy odcinek na 16 tyś. ja z tego mam do zapłacenia 1400 zł, o wodę jeszcze się nie dowiadywałem, a kanalizacji jak na razie koło mnie jeszcze nie ma. Przyłącza robią np. Dąbrowski Jerzy, Wołomin Duczkowska 13 tel. 787-55-86, STD Nasiłowki Zielonka Poniatowskiego 63 h tel. 771-83-60, trzeba zadzwonić zapytać.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu czeka się w ZEWT na wykonanie przyłącza elektrycznego? Zakładać prąd budowlany czy docelowy? Czy przy złożeniu wniosku o prąd trzeba przedstawić pozwolenie na budowę?

 

Ja otrzymałem warunki w połowie stycznia 2010, a termin wykonania przyłącza mam na sierpień 2011, zaczną dopiero robić jak dostarczę pozwolenie na budowę, niestety kasę chcą od razu. Jak wynika z powyższego przy składaniu wniosku nie trzeba mieć pozwolenia, jedynie musiałem przedstawić wrysowany budynek na działkę zatwierdzony przez architekta - wg. mnie bzdura ale jest ich wiele.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...