Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to gratuluje, też mam problemy w tym urzędzie nie idzie załatwić nic, wszędzie kłody pod nogi. Tylko nie idź do wójta (na obietnicach się skończy), próbuję wyegzekwować zasypanie dołu przed moją działką, jak są roztopy czy popada deszcz woda do kolan!!! W urzędzie jest facet chyba Wojciech Rakowski (od dróg) - tylko ja nie mam szczęścia żeby go złapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje, też mam problemy w tym urzędzie nie idzie załatwić nic, wszędzie kłody pod nogi. Tylko nie idź do wójta (na obietnicach się skończy), próbuję wyegzekwować zasypanie dołu przed moją działką, jak są roztopy czy popada deszcz woda do kolan!!! W urzędzie jest facet chyba Wojciech Rakowski (od dróg) - tylko ja nie mam szczęścia żeby go złapać.

 

Dzięki za namiar. Spróbuje może jakieś pismo skrobnąć. Zobaczymy jaka będzie reakcja. Współczuję, rozumiem że dół jest na drodze gminnej. Ja buduję w Michałowie. Generalnie droga nie jest taka najgorsza. W kilku miejscach pomiędzy asfaltem a moja działką jest bardziej grząsko i przydało by się coś wysypać. Mogę to zrobić sam do spółki z sąsiadami ale wolę mieć zgodę gminy żeby potem nie było że "zaśmiecam" drogę gminną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej będzie jak zrobisz to sam (tylko koszty), na pewno nikt nie będzie miał pretensji że utwardzisz drogę - przecież nikt nie interesuje się drogami, nawet nie zauważą :-)

zaprasza http://www.klembow.fora.pl - nie wiem czy można?

 

lepiej spróbuj załatwić to w gminie bo jak jednak kogoś to zainteresuje to możesz mieć spore problemy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej spróbuj załatwić to w gminie bo jak jednak kogoś to zainteresuje to możesz mieć spore problemy !

 

Też tak myślę. Dlatego nawet jak nie będą chcieli utwardzić tej drogi z takich czy innych powodów to przynajmniej postaram się uzyskać zgodę na zrobienie tego we własnym zakresie. Powinni się na to zgodzić. W końcu nic ich to nie będzie kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Dlatego nawet jak nie będą chcieli utwardzić tej drogi z takich czy innych powodów to przynajmniej postaram się uzyskać zgodę na zrobienie tego we własnym zakresie. Powinni się na to zgodzić. W końcu nic ich to nie będzie kosztowało.

 

Spróbuj to załatwić w ten właśnie sposób, jeżeli nie będą chcieli z tobą rozmawiać to zorientuj się kto jest radnym w twojej miejscowości i poproś go o poruszenie tej kwestii na sesji rady gminy w końcu to my wybieramy radnych i po to biorą pieniądze żeby nam pomagać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie konsekwencje grożą za utwardzenie drogi gminnej i na jakiej podstawie prawnej?

 

Widzę że chyba nie "próbowałeś" załatwić coś w UG Klembów.

 

Masz rację nie miałem " przyjemności " z urzędnikami z Klembowa .

Odnośnie konsekwencji jakie grożą za utwardzenie drogi gminnej to oglądałem kiedyś bodajże " Sprawę dla Reportera " gdzie w podobnym przypadku UG skierował sprawę do sądu i osoba która dokonała utwardzenia drogi musiała na własny koszt usunąć tłuczeń z drogi. Jaka jest podstawa prawna tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jeżeli ten tłuczeń bardziej utrudniał niż ułatwiał przejazd to oczywiści UG miałby możliwość wyegzekwowania usunięcia, ale jeżeli ułatwiał czyli na plus nie to nie ma takiej opcji (bynajmniej ja nigdzie nie mogę się doszukać takiej podstawy prawnej) oczywiście mam na myśli zwykłe utwardzenie drogi wszelkie "grubsze" roboty wymagające projektu i pozwolenia na budowę nie "łapią" się w tym zakresie, a ograny administracji mogą działać tylko "na podstawie i w granicach prawa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...