Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dostałem wycenę sprawdzonej firmy budowlanej z okolic Warki (stamtąd pochodzę).

Wycenili mi SSO http://www.mgprojekt.com.pl/optymalny-2 na 26 tyś zł.

Do mnie należy zdjęcie humusu i zasyp fundamnetów. Resztę czyli od kopania fundamentów po deskowanie i papowanie firma budowlana. Noclegi sami sobie organizują. Są to górale działający w okolicach Warszawy (właściciel to mój znajomy).

Jest ich siedmiu pracowników, widziałem kilka ich robót i wszystko wygląda ok.

 

Dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę sprawdzonej firmy budowlanej z okolic Warki (stamtąd pochodzę).

Wycenili mi SSO http://www.mgprojekt.com.pl/optymalny-2 na 26 tyś zł.

Do mnie należy zdjęcie humusu i zasyp fundamnetów. Resztę czyli od kopania fundamentów po deskowanie i papowanie firma budowlana. Noclegi sami sobie organizują. Są to górale działający w okolicach Warszawy (właściciel to mój znajomy).

Jest ich siedmiu pracowników, widziałem kilka ich robót i wszystko wygląda ok.

 

Dobra cena?

 

Dom jest niemały, wg mnie cena b.ładna-ale musisz sobie jednak znaleźć dobrą umowę z cenami wg etapów, terminami rozp i zakończenia wg etapów, obecnością właściciela z ekipą jako majstra, obowiązkowo odebraniem placu budowy i projektu domu dla ekipy i wiele spraw które oszczędzą Ci wielu zmartwień.

Budujesz na tym terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirawawa

 

tak nazywam bo są to ludzie spod Nowego Sącza, a właścicel który też stamtąd pochodzi ożenił się z moją koleżanką jakieś 10 lat temu i mieszka pod Warką :)

utrzymanie ekipy to ich własna sprawa.

 

@GraMar

właściciel nie jest gościem w garniturku, bo też pracuje razem z całą resztą. Masz może wzór takiej Umowy? Lepiej uczyć się na nieswoich błędach :)

Projekt mam dla ekipy dodatkowy.

Mieszkam obecnie w Wołominie i będę budował w Dobczynie, planuję rozpoczęcie w sierpniu 2014.

 

Właśnie kończą budowę domu u mojego kolegi, będę musiał się do niego przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzór umowy, ale sama ją stworzyłam modyfikując z różnych umów na swoje potrzeby.

Pamiętam, że Pirawawa także miał swoją i niedawno użyczał :)

Mogę przesłać na Twój cywilny email ,jeśli go podASZ NA PRIW TUTAJ

 

@pirawawa

 

tak nazywam bo są to ludzie spod Nowego Sącza, a właścicIel który też stamtąd pochodzi ożenił się z moją koleżanką jakieś 10 lat temu i mieszka pod Warką :)

utrzymanie ekipy to ich własna sprawa.

 

@GraMar

właściciel nie jest gościem w garniturku, bo też pracuje razem z całą resztą. Masz może wzór takiej Umowy? Lepiej uczyć się na nieswoich błędach :)

Projekt mam dla ekipy dodatkowy.

Mieszkam obecnie w Wołominie i będę budował w Dobczynie, planuję rozpoczęcie w sierpniu 2014.

 

Właśnie kończą budowę domu u mojego kolegi, będę musiał się do niego przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mam, ale gonzaless (z treści postu tak zrozumiałem) że i tak wybierze znajomego. Ze znajomym umowy?

 

Jak to mówią "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi". Umowę i tak podpiszemy, tak się ugadaliśmy.

Jeszcze nie jest powiedziane że będzie to znajomy, może znajdę kogoś tańszego z Waszych poleceń. @pirawawa wysłałem do Ciebie priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam umowę.

Nie szukaj guza, bo trafisz na takich cwaniaków, pośredników aż zobaczysz domy nie budowane przez nich albo będą się uczyć na Twojej budowie.

Jest to bardzo dobra cena za taki duży budynek i niezbyt prosty

 

 

 

Jak to mówią "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi". Umowę i tak podpiszemy, tak się ugadaliśmy.

Jeszcze nie jest powiedziane że będzie to znajomy, może znajdę kogoś tańszego z Waszych poleceń. @pirawawa wysłałem do Ciebie priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie przejdzie oddzielny kran na szlauch w garażu?:rolleyes:

 

 

Dla zaczynających przygodę z budową. Wyprowadźcie sobie na etapie fundamentów rurę niebieską 25 - 33 na nawodnienie ogrodu.

Byłem pewien że tego nie potrzebuję, a teraz kuję fundament. Materiał na ogród ok. 500 m2 wyniósł z bajerami 1800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowa na forum. Mam problem z rozbudową starego domku. Potrzebuję odpowiedzialnej ekipy która zna się na rzeczy wszyscy z ogłoszeń którzy oglądali budowę nie zbudzali u mnie zaufania. Proszę o pomoc , zna ktoś ekipę odpowiedzialną z okolic Tłuszcza Wołomina ?

Chodzi o nadbudowę o poddasze użytkowe i nowy dach (więźba i odeskowanie) dodam że w domu mieszkamy i trzeba to zrobić sprawnie i poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze,

Po budowie zostało mi "trochę" gruzu, tzn jakieś*ścinki i stłuczki po ytongu. Jeśli ktoś*byłby zainteresowany odbiorem, to pomogę*załadować. Gruz jest dość*gruby, także w zależności od potrzeb można go rozdrobnić.*;-) Rzeczony gruz:

 

http://new.tinygrab.com/b261b9985e16fcad3819593d19f2a0ed979734299e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oddałabym opieczętowanego zatwierdzonego oryginału, w tym porąbanym państwie jeszcze wszystkiego trzeba się spodziewać!! Może będzie potrzebny do odbioru budynku, a może do posadzenia krzaczka porzeczek??!!

Zamów jeden taki bez podpisów i pieczątek, tzw wykonawczy

pozdrawiam

Dzięki, bo już miałem zamawiać jeszcze jeden egzemplarz dla ekipy budowlanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...