Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

Opisałam swoją przygodę z PGE w oddzielnym wątku

:mad:

Wam życzę więcej szczęścia i mniej zaufania do ZE

 

No to faktycznie sporo przeszłaś... Ja mam to szczęście, że dostałem namiar na elektryka (dziękuję koledze z forum qsi) ściśle związanego z ZE w Wyszkowie. Usłyszałem jedno chłopaki biorą 2 stówki. No i po tym w ZE włączyły się mózgi. Na drugi dzień dostałem telefon od elektryka że ZE na swój koszt podciągnie mi przyłącze w drodze na której mam służebność kablowe (około 35m na mojej działce), a nie jak było w warunkach tylko do granicy przy ulicy. Co oznacza dla mnie koszt niższy o około 3 tyś zł. Właśnie robią mi projekt i na dniach ma zostac to przekazane do podwykonawcy do realizacji i to cały czas za tą samą kopertę. Kolejną będę musiał wręczyć elektrykowi za załatwienie (oczywiście jak już zrobią). Tak czy inaczej mam nadzieję, że warto było. Trzymajcie kciuki.

 

No i jeszcze jedno w warunkach mam wpisane moc 5KW i 10A na plac budowy i 10KW i 16A na docelowe. Podobno przepisy się zmieniły i mój elektryk doradził mi żeby zmienić moc z 5KW na 7KW i mieć 16A oraz z 10KW na 11KW i miec 20A. Zapłacę niewiele więcej a będzie więcej A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trudno powiedzieć o spełnieniu oczekiwań bo jeszcze w tym domu nie mieszkam. :) Generalnie dom jest duży. Koszty okazały się większe niż oczekiwałem, a co wszyscy od początku mi mówili.

 

Kurcze, gdzieś czytałam że koszt budowy tego domu jest znacznie wyższy niż koszty podane na stronie biura projektów. Martwi mnie to bo i tak poniesiemy dodatkowe koszty podpiwniczenia jeśli się na nie zdecydujemy.

 

Generalnie zapraszam do obejrzenia chatki przed podjęciem decyzji o zakupie projektu. Nam udało się obejrzeć*jeden dom pod Grodziskiem Mazowieckim.

 

Bardzo chętnie skorzystam. Mi oczywiście najbardziej pasują weekendy :) W zasadzie każdy pierwszy lepszy weekend byłabym gotowa podjechać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, gdzieś czytałam że koszt budowy tego domu jest znacznie wyższy niż koszty podane na stronie biura projektów. Martwi mnie to bo i tak poniesiemy dodatkowe koszty podpiwniczenia jeśli się na nie zdecydujemy.

Wszystko "zależy". Zależy jaki udział robocizny własnej będziecie mieć. Ja akurat mam jej udział minimalny, więc bulę*praktycznie za wszystko. Nie chcę*i za bardzo nie mogę*ciągać*do pomocy rodziny żony. A ponieważ*sam jestem z kujawsko-pomorskiego nie mogę*też za bardzo liczyć*liczyć na "swoich". Zależy też*od tego co bierzesz - na pewno da radę*znaleźć oszczędności np zamieniając materiały na inne o porównywalnej jakości, zostawiając terivę, nie murować komina na zewnątrz, bo to w sumie tylko ozdoba. Na tym forum trwają*odwieczne wojny ceramika vs gazobeton vs silikaty / styropian vs eps / wełna vs styropian grafitowy vs biały i tak dalej - praktycznie bez końca można dyskutować, ale na końcu wszystko sprowadza się*do prostego rachunku ekonomicznego - co się*opłaci.

Przy spotkaniu na miejscu możemy spokojnie porozmawiać o kosztach, bo część mam rozpisane i mogę*podać*w miarę dokładne kwoty za SSO. Sam przy ich liczeniu "walnąłem się" na materiałach o jakieś*20% (nie licząc dachu), robociznę*mieliśmy umówioną*wcześniej i z niej nawet trochę*zbiłem. Najlepsze są jednak wyliczenia analityków z banku. :-D Według excela wszystko składa się*do kupy - np. pozycja ściany działowe to - bagatela 18000 zł!!!

 

Bardzo chętnie skorzystam. Mi oczywiście najbardziej pasują weekendy :) W zasadzie każdy pierwszy lepszy weekend byłabym gotowa podjechać i zobaczyć.

Wysłałem Ci na prywatną*wiadomość numer kontaktowy - zapraszam do dzwonienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzedam barak, kontener budowlany na budowę o wymiarach 6 x 2,5 x 2,2m.

Kontener jest zamykany na kłódkę, od wewnątrz na skobel.

Wyposażony jest w 2 wersalki 2 osobowe + 2 miejsca na łóżkach piętrowych. Dodatkowo szafki, stolik, krzesło, lustro.

W środku jest rozprowadzona instalacja elektryczna: światło + gniazdka.

Do kontenera dokładam gratis tablicę budowlaną.

Transport - auto z HDS. Dla chętnych kontakt na takie auto.

Odbiór osobisty z Sulejówka-Długa Szlachecka.

Cena 2000 PLN.

Zdjęcia na tablica.pl

http://tablica.pl/78317445

 

Dodatkowo sprzedam kozę, piec wyłożony cegłami szamotowymi, wraz z 4 metrami rury, do ogrzewania na etapie budowy: wysychanie tynków gipsowych, posadzki. Cena 200 PLN.

http://tablica.pl/78318989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tylko zazdrościć...

Jak poradziłeś sobie z narzuconą przez przetarg firmą wykonawczą przyłącza gazowego? Czy wszystko robiła Ci firma, która była zwycięzcą w przetargu? :rolleyes:

 

Cześć,

 

Dla chcących wiedzieć więcej o cenach przyłącza gazowego.

 

Wszystkie koszty (opłaty, projekty, mapy, instalacja) budowy gazociągu 42 mb wyniosły mnie 4 820 zł BRUTTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dla chcących wiedzieć więcej o cenach przyłącza gazowego.

 

Wszystkie koszty (opłaty, projekty, mapy, instalacja) budowy gazociągu 42 mb wyniosły mnie 4 820 zł BRUTTO

 

Napisz jeszcze w którym roku to było, u mnie projekt przyłącza 1430 zł, opłata za przyłącze do PGNIG 2200 brutto, plus jeszcze nie wykonana instalacja i odbiory, próby szczelności itp. pochwal się kto Tobie robił przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, podpisujesz umowę z PGNIG robisz przyłącze do granicy działki z sieci na własny koszt który potem zwraca Ci PGNIG i nie ma żadnej opłaty do PGNIG za przyłącze w związku z zadeklarowaną ilością zużywanych metrów sześciennych?

Ja po uzyskaniu warunków technicznych, dostałem umowę, gdzie PGNIG zobowiązał się przyłączyć do granicy działki gaz, a ja za doprowadzenie do i w budynku instalacji gazowej. W związku z zadeklarowaną ilością metrów sześciennych mam dokonać opłaty ok 2200 zł.

Fajnie że jest inna opcja tańsza o której nikt w PGNIG mnie nie poinformował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM OKAZYJNIE materiały budowlane za 1/3 wartości rynkowej ( całość tylko 1600 PLN )

( większość pustaków jest jeszcze na oryginalnych paletach, pozostałe pozycje oryginalnie zapakowane )

 

--- Pustaki ceramiczne MEGA-MAX 250/238 P+W - prod CERPOL-Kozłowice

( wymiarowo i na zakładkach wpustowych kompatybilny z pustakami Porotherm )

- 230 sztuk ( zużycie 10,5 sztuk na m2 )

http://www.cerpol.com.pl/pustak-mega-max-250-238p+w.php

 

--- Pustaki ceramiczne MEGA-MAX 300/238 P+W - prod CERPOL-Kozłowice

( wymiarowo i na zakładkach wpustowych kompatybilny z pustakami Porotherm )

- 450 sztuk ( zużycie 16 sztuk na m2 )

http://www.cerpol.com.pl/pustak-mega-max-300-238p+w.php

 

--- Pustaki wentylacyjne uniwersalne, wym 188x188x250 fi 150 - prod CERPOL-Kozłowice

( wymiarowo i na zakładkach wpustowych kompatybilny z pustakami Porotherm )

- 105 sztuk ( 1 mb = 4 szt )

http://www.cerpol.com.pl/pustak-wentylacyjny.php

 

--- Cegła pełna - ok 100 szt

 

--- Obróbka kominowa uniwersalna FAKRO GZK-AV - kolor czarny matowy

2 komplety w opakowaniach fabrycznych

http://www.fakro.pl/htmlpl/945.php

 

--- Folia paroprzepuszczalna dachowa MARMA-LENKO MSL98

3 rolki fabryczne po 75 m2

http://www.marma.com.pl/pl/2,9,250,254/254/

 

MOŻLIWOŚĆ SPRZEDAŻY DOWOLNEJ ILOŚCI Z POWYŻSZEGO PO UZGODNIENIU

 

ODBIÓR: 05-074 HALINÓW

 

tel. kont: 500 053 934

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na początku jedną dostawę wzięłam u miejscowego cwaniaczka, gdzie przed dostawą musiałam dopłacić 10%-przez noc tak podrożało:mad:to ekipa przeliczyła mi na sztuki wszystkie prętowe potrzeby i zamówiłam w Łomiankach, firma TER-POL u p. Romana Połeć.

Na wszystkie pytania, przeliczenia szybko emailem przychodziła odpowiedź, a pręty liczył bardzo korzystnie wagowo.

Dostawa, jakość, teczka certyfikatów na stal-bez zastrzeżeń.

Powodzenia

 

 

 

Witam,

przygotowuję się do budowy domu,

tak na początek potrzebuję stal zbrojeniową,

mógłby ktoś doradzić gdzie w mojej okolicy mogą być dobre ceny?

Aktualnie mieszkam w Tłuszczu, budowa w Jasienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...