Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

Dorotti a jesteś pewna czy jest to opłacalne dowozić wodę beczkowozem? Ja studnię wywierciłam (a raczej nie ja tylko pan studniarz :) za 45 zł za metr + 100zł za zawór do pompy. Całość na 42 metrach wyniosła mnie 2000 plus pompa tymczasowa za niecałe 300 zł...i wodę mam-na budowę, a później do domu (niestety wodociągu mogę spodziewać się za kilka ładnych lat. Nie znam cen beczkowozu, ale jakby policzyć czas budowy i może wodę dla wykonawców do kawy, a nawet do umycia się (jeśli będą tam nocować) to może wyjść droga impreza. Możesz też wywiercić studnię na jakichś 10 metrach korzystając z wód gruntowych, wtedy pewnie wyszłoby taniej a i pewniej bo wodę miałabyś cały czas, nie będąc uzależnioną od beczkowozu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie dlatego, że nie mam pojęcia skąd taki beczkowóz się wypożycza nie wiem też ile kosztuje. Chcę się zoriętować i wybrać najepszą ofertę. Studnię wykopali Ci bardzo tanio. Nie mogę się na dziwić. Słyszałam o zupełnie innych cenach (100zł za m). Namiary więc na studniarza byłyby naprawdę mile widziane. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dołączę się

już mieszkam /słupno/ ale dużo jeszcze do zrobienia

Dorotti nie słyszałem o beczkowozach w okolicy

radzę zrobic studnię od razu w budynku, ja mam tak w garażu

służy teraz do podlewania

45 za metr to super cena- płaciłem tyle 5 lat temu

materiały to kupiłem :

bloczki i beton to w betoniarni w Radzyminie -dali dobrą cenę -

pustaki i resztę materiałów to naprzeciw targu, przy cmentarzu

też dobre ceny -tylko rozmawiaj z kobietą , jest skłonniejsza do rabatów

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zgubiłem numer do gościa z Radzymina

obrabia całąaaa okolicę i zazwyczaj z góry wie na ile metrów będzie dobra woda

to chyba ten koleś ale nie gwarantuję - mam w dzienniku jego fotkę :)

50 zł za metr z materiałem i minimum 500zł - u mnie 13metrów i woda super

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Mi robił Pan z Tłuszcza. (Dorotti info zaraz wyślę na priv) Dwa tygodnie temu wziął 45 zł za metr z materiałem. Z tym że jest to studnia do pompy zewnętrznej - otwór 40mm. Co do wody - to niestety u mnie jest taka sobie, ale to nie wina studniarza, tylko okolicy gdzie woda jest generalnie zażelaziona. Pan jest super. Doskonale zna okolice, od razu mniej więcej oszacował mi ilość metrów (i zgadzało się to z tym co mówili sąsiedzi odnośnie głębokości ich studni), miał swoją pompę do sprawdzenia czy wszystko działa, nie potrzebował też prądu bo miał swój agregat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Grupo Wołomińsko-Tłuszczowa :) Piszę troszeczkę z innej beczki, ale jest to ściśle związane z moją budową. Może ktoś z Was ma jakieś znajomości w Sądzie w Wołominie? Od początku lipca zeszłego roku czekam na założenie Księgi Wieczystej mojej działki. Od marca regularnie co kilka dni dzwonię tam, średnio raz w miesiącu jestem na miejscu, w lutym napisałam wniosek o przyśpieszenie założenia KW..i dalej nic. W połowie kwietnia Pani Sędzia Przewodnicząca obiecała mi że księgę będę miała do końca kwietnia, po długim weekendzie majowym dalej nic nie zrobiono w mojej sprawie. Pani Sędzia znów obiecała, że do 15 maja księgę będę miała już na pewno...i co? I dalej nic. Już nie wiem co mam dalej zrobić. Brak księgi nie pozwala mi na wzięcie kredytu na budowę, a nie chcę jej zaczynać nie mając KW (no cóż, po kupnie działki niewiele mi w kieszeni zostało). Pozwolenie na budowę już czeka sobie u mnie na półce, wykonawcy powoli zaczynają się niecierpliwić, działka zarasta trawą, w baraku już ktoś zdążył mi okno wybić (niestety działkę mam na uboczu bez bliskości sąsiadzów). Wszystko mi Sąd blokuje. Przychodzi mi tylko na myśl pismo do ministerstwa, ewentualnie jakaś sprawa w mediach. Ale nie chcę tego tak załatwiać - chyba za miła jestem :(

Barzo proszę jeśli ktoś z Was może mi pomóc jakkolwiek to proszę o info na priw.

 

Sorki, że piszę w taki smętny sposób, ale chyba powoli zaczynam się rozklejać...ech

 

 

Witam,

 

Mam podobny problem z księgą jak Ty. Czy udało Ci się może znaleźć dojście do możliwości wcześniejszego wpisu do księgi (jakieś pismo lub osoba) w Sądzie w Wołominie. Jeśli możesz coś pomóc lub zasugerować byłbym dozgonnie wdzięczny ;).

 

Pozdrawiam,

roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z forumowiczów miał w ostatnim czasie podłączany gaz przez Gaz Media w Wołominie?? Ja mam problem tego typu, od mojej działki główny gazociąg jest oddalony o jakieś 90 metrów, z warunkami przyłącza nie było żadnych problemów, koszt też nie jest duży ja mam tylko zapłacić 10% wartości inwestycji. Ostatnio przyjechał do mnie Pan z gazowni który będzie wykonywał projekt tego przyłącza i oznajmił, że przyłącze będzie gotowe za 18 miesięcy!!!!!!!!!!!!!! Czy można to jakoś przyspieszyć??? Ktoś miał podobny problem??? Taka sytuacja bardzo namieszała w moich planach budowy.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z forumowiczów miał w ostatnim czasie podłączany gaz przez Gaz Media w Wołominie?? Ja mam problem tego typu, od mojej działki główny gazociąg jest oddalony o jakieś 90 metrów, z warunkami przyłącza nie było żadnych problemów, koszt też nie jest duży ja mam tylko zapłacić 10% wartości inwestycji. Ostatnio przyjechał do mnie Pan z gazowni który będzie wykonywał projekt tego przyłącza i oznajmił, że przyłącze będzie gotowe za 18 miesięcy!!!!!!!!!!!!!! Czy można to jakoś przyspieszyć??? Ktoś miał podobny problem??? Taka sytuacja bardzo namieszała w moich planach budowy.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek, a masz napisane w warunkach te 18 miesięcy?

ja też tyle czekałem

projekt to betka

czeka się na mapy, uzgodnienia itd a ciągnie to miesiącami

gazownia nie będzie opóźniac bo każdy klient to miesięcznie dla nich min.50 zeta płaci w grupie w-3

lepiej tam się udac i dokładnie dopytac

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek, a masz napisane w warunkach te 18 miesięcy?

ja też tyle czekałem

projekt to betka

czeka się na mapy, uzgodnienia itd a ciągnie to miesiącami

gazownia nie będzie opóźniac bo każdy klient to miesięcznie dla nich min.50 zeta płaci w grupie w-3

lepiej tam się udac i dokładnie dopytac

powodzenia.

 

Zgadza się mam napisane 18 miesięcy, taki termin mi dali jak podpisywałem z nimi umowę ale wtedy nikt nie wspomniał, że 18 m-cy od kiedy dostarczę PnB, dopiero teraz łaskawie o tym im się przypomniało. A, że urzędy działają tak sprawnie to owo PnB może będę miał za 2,5 m-ca. Z tego co powiedział mi człowiek który będzie wykonywał projekt to papierki mają zająć 6-8 m-cy, a co przez 10 będą kopać 90 metrowy rowek i go zakopywać?? Ja szpadlem to mogę wykopać w jeden dzień a oni raczej mają do tego celu bardziej specjalistyczny sprzęt. Tak mi się gdzieś obiło o uszy, że jak wezmę gościa z gazowni do wykonania przyłącza budynku to może on przyspieszyć resztę.

Tygrys mimo to dzięki za info, mam kolejny powód do :bash::mad::sick::cry:

Szlak mnie już trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szlak mnie już trafia".

współczuję

ja czekałem też długo a jak się opóźniłem z budową to podłączyli jak stropu jeszcze nie było

później ścigali żeby umowę podpisac bo próba szczelności traci ważnośc a i opinia kominiarska potrzebna a tu dachu nie było

prąd 2 lata ciągnęli a jak linia była gotowa to jeszcze 3 miesiące jej odbiór robili

jest dla mnie nie do pomyślenia i przyjęcia jak długo trzeba czekac na media

paranoja

ale przecież w polsce żyjemy-prawie bym zapomniał

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadło mi posta bo przerywa net . Z pradem to mi wyszło super . A było to tak że przez przypadek spotkałem znajomego z elektrowni wołomińskiej a ocieplam w tym czasie dom a podobno są nowe przepisy że przewody idą teraz po elewacji , wiec go zaprosiłem do siebie , przyjechał ,obejrzał i powiedział że zobaczy co da się zrobić wziął moje papiery i wszystko pozałatwiał w elektrowni a po tygodniu przyjechali panowie i podłączyli prąd docelowy o co bardzo nie zabiegałem.I tym sposobem bez nerwów mam prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączenia zależą od wielu czynników np długości linii, lokalizacji

piszą w warunkach że będzie coś za 2 lata to będzie-miejmy nadzieję

czasem zdarza się że ktoś wycofuje się z wykonania linii więc są poślizgi

odnośnie przewodów po elewacji;

potrzebne to jest do odbioru a później jak zakryjesz ociepleniem to co komu do tego

czy ktoś wyjmował kable spod ocieplenia?-nie słyszałem

Piterek pobudujesz to od razu podłączysz docelowy

prowizorka też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...