Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę od momentu złożenia wniosku? Złożyłem tydzień temu. W urzędzie powiedziano mi, że nie ma szans aby pozwolenie było szybciej niż oficjalny termin 2 miesiące...

 

Złożyłem wniosek 17 września, a pozwolenie dostałem 4 listopada, mam blisko do starostwa więc nękałem ich co 2-3 dni osobiście, bo telefonicznie nie ma co dzwoniłem 2 razy i takie kity przez telefon wciskają jak by myśleli, że petent to idiota. Życzę cierpliwości i wytrwałości kiedyś na pewno dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę od momentu złożenia wniosku? Złożyłem tydzień temu. W urzędzie powiedziano mi, że nie ma szans aby pozwolenie było szybciej niż oficjalny termin 2 miesiące...

 

Ktoś cię robi w konia.

Oficjalny termin w przypadku domków jednorodzinnych to miesiąc czasu:

§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

Są to przepisy z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. W przypadku nie dotrzymania tych terminów urzędowi grozi nałożenie kary. Podejdź do urzędu i spytaj czy twoja sprawa jest rzeczywiście taka skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cię robi w konia.

Oficjalny termin w przypadku domków jednorodzinnych to miesiąc czasu:

§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

Są to przepisy z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. W przypadku nie dotrzymania tych terminów urzędowi grozi nałożenie kary. Podejdź do urzędu i spytaj czy twoja sprawa jest rzeczywiście taka skomplikowana.

 

Kolego poczytaj dokładnie, dowiesz się, że czas na wydanie pozwolenia na budowę to 65 dni.

 

"Starosta, organ właściwy do wydania decyzji o pozwolenie na budowę, powinien w ciągu 2 miesięcy wydać pozytywną decyzję. Jest to możliwe, gdy inwestor spełnia wszystkie wymogi. Termin ten jest wskazany w art. 35 ust. 6 ustawy prawo budowlane.

Jeśli starosta nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w ciągu 65 dni nałożona zostaje na niego kara w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki. Kara ta stanowi dochód skarbu państwa. Jeżeli budowa domu nie zostanie rozpoczęta przed upływem dwóch lat od dnia, w którym decyzja ta staje się ostateczna, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj dokładnie, dowiesz się, że czas na wydanie pozwolenia na budowę to 65 dni.

 

"Starosta, organ właściwy do wydania decyzji o pozwolenie na budowę, powinien w ciągu 2 miesięcy wydać pozytywną decyzję. Jest to możliwe, gdy inwestor spełnia wszystkie wymogi. Termin ten jest wskazany w art. 35 ust. 6 ustawy prawo budowlane.

Jeśli starosta nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w ciągu 65 dni nałożona zostaje na niego kara w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki. Kara ta stanowi dochód skarbu państwa. Jeżeli budowa domu nie zostanie rozpoczęta przed upływem dwóch lat od dnia, w którym decyzja ta staje się ostateczna, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa."

 

Podany przez ciebie termin graniczny 65 dni dotyczy przypadków skomplikowanych. Pozwolenie na budowę domku powinno być wydane w ciągu miesiąca.

Oczywiście zdażają się urzędnicy którzy podobnie jak ty interpretują przepisy i trzeba czekać te nieszczęsne 65 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak powinno się interpretować i jak to robią urzędnicy- wiem na 100%, że w Wołominie nie wydadzą pozwolenia w miesiąc, trzeba czekać i nie ma wyjścia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, jeżeli ktoś pyta ile się czeka to niech się wypowiedzą Ci co składali i wiedzą ile się faktycznie czeka a nie ile powinno się czekać. Niestety Wołomin ma popie........e urzędy i nie wiele lepszych urzędników i niestety tutaj wszystko trwa wieki.

Powodzenia w załatwianiu spraw budowlanych, cierpliwości i wytrwałości, jak ktoś wie gdzie można to kupić to brać od razu z 10 kg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak powinno się interpretować i jak to robią urzędnicy- wiem na 100%, że w Wołominie nie wydadzą pozwolenia w miesiąc, trzeba czekać i nie ma wyjścia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, jeżeli ktoś pyta ile się czeka to niech się wypowiedzą Ci co składali i wiedzą ile się faktycznie czeka a nie ile powinno się czekać. Niestety Wołomin ma popie........e urzędy i nie wiele lepszych urzędników i niestety tutaj wszystko trwa wieki.

Powodzenia w załatwianiu spraw budowlanych, cierpliwości i wytrwałości, jak ktoś wie gdzie można to kupić to brać od razu z 10 kg:)

 

Oczywiście wszystko zależy od urzędu i urzędników i jak ktoś napisał wcześniej nękanie ich telefonami może spowodować skrócenie terminu, właśnie do okresu 1 miesiąca. Wystarczy wyłącznie zadawać konkretne pytania, czy mój domek jednorodzinny rzeczywiście jest tak skomplikowany ?

Osobiście składałem dwa wnioski w Otwocku. Jeden został rozpatrzony w ciągu nie całych 30 dni z uzupełnieniem wniosku, drugi po 65 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałam około miesiąca, ale to chyba wyjątkowa sytuacja (wiem, że wtedy w mojej gminie nie było zbyt wielu wniosków). Generalnie jeśli chodzi o urząd w Wołominie to jest jakaś tragedia...Właśnie dowiedziałam się, że moje PNB zostało wydane przez ich pomyłkę bo nie dostarczyłam lokalizacji zjazdu. Oczywiście sprawa wyszła wtedy gdy zaniosłam wniosek o budowę ogrodzenia. Kobita była w szoku gdy jej kopię mojego pozwolenia przedstawiłam i powiedziałam, że dom już dawno stoi. No cóż-ja mam papier przez nich wystawiony więc to jest wiążące :) A swoją drogą wniosek o lokalizację zjazdu zaniosłam 1,5 roku temu, ale go nie odebrałam bo po otrzymaniu PNB stwierdziłam, że nie jest mi to do niczego potrzebne. Chciałam odebrać teraz ten kwit, a okazało się, że oni moje pismo w wydziale dróg zgubili (dobrze, ze mam kopię pisma z ich datownikiem) i teraz muszę wszystkie załączniki znowu zdobywać :( A lokalizacja bedzie mi potrzebna do odbioru domu. To jest dopiero masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dawno nie zaglądałam na forum, widzę, że budowy ruszają pełną parą. Nasz dom ma już fundamenty a mury pną się do góry:)

Może macie namiary do kogoś kto może sprzedać stemple budowlane o długości 3 m. Będę bardzo wdzięczna za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakos- a może spróbuj sam się rozliczyć. Ja tak zrobiłam w zeszłym roku i nie taki wilk straszny, a z rozliczeniami generalnie jestem na bakier. Fakt, że US wzywał mnie do poprawek (w zasadzie sami poprawili, a mi tylko kazali się zaparafować w odpowiednich miejscach), ale to jest ponoć norma. Spis materiałów do zwrotu jest na stronie: http://www.pit.pl/wykaz-zwrot-vat/ , ale generalnie nie wszystko jest takie jasne. Ja spisałam prawie wszystko co miałam użyte do SSO, poza siatką leśną, kostką brukową, a i na pewno gwoździe i wszystkie śrubki się nie wliczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...