Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę Wołomińską.

Przebijam się powoli przez te 70 kilka stron i wyciągam wnioski by następne 2-3 lata przechodzić przez podobne dylematy i problemy jak Wy obecnie.

 

Jestem z Wołomina i kilku forumowiczów kojarzę z podwórka na „Słonecznej”:)

Przymierzam się do budowy domu w Zagościńcu. Obecnie jestem na etapie opracowywania projektu indywidualnego średniego domu z poddaszem użytkowym (~150 m pow. uż.+garaż). W lipcu wniosek o PnB no a potem się zobaczy, co będzie z ekipą.

Na razie mam mętlik koncepcyjny stąd pomysł zasięgnięcia opinii doświadczonych inwestorów.

 

Wiadomo, że chciałoby się wybudować jak najtaniej, ale za daleko z kompromisami tez nie chciałbym iść.

Zrezygnowałem z pompy ciepła, bo gaz przy działce, z dachówki zrezygnować nie chce, natomiast mam duży dylemat, co do ścian.

Jestem zdecydowany na ceramikę, natomiast kusi mnie mocno klinkier. Czy ktoś z doświadczenia wie o ile droższa będzie ściana 3-warstwowa obłożona klinkierem w stosunku do porothermu i styropianu? Jest sens w ogóle rozważać? Będę wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile będzie droższa sam możesz sobie policzyć. Cegła kosztuje około 2,50 zł oczywiście dobra cegła można i za 1,20 zł kupić. Wymiary to chyba 25cm x 6,5cm, czyli na m2 nie licząc fug ok 60 cegieł, murarz za położenie klinkieru bierze tyle co kosztuje cegła no i oczywiście zaprawa do klinkieru. Można by kombinować i oklejać płytkami klinkierowymi, zawsze będzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile będzie droższa sam możesz sobie policzyć. Cegła kosztuje około 2,50 zł oczywiście dobra cegła można i za 1,20 zł kupić. Wymiary to chyba 25cm x 6,5cm, czyli na m2 nie licząc fug ok 60 cegieł, murarz za położenie klinkieru bierze tyle co kosztuje cegła no i oczywiście zaprawa do klinkieru. Można by kombinować i oklejać płytkami klinkierowymi, zawsze będzie taniej.

 

Piterek - masz patent na oklejenie elewacji płytkami?. Z tego co wiem jest trudno, a z chęcią bym okleił kilka metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kierownika budowy oraz ekipę do wykonania SSO. Start to zapewne lipiec, może sierpień. Proszę o namiary na sprawdzonych ludzi.

 

Brunet - jak będziesz miał ekipę i będziesz potrzebował kierownika który poradzi i będzie 4 razy na budowie, prześle Ci namiar. Cena 1500 zł + świadectwo energetyczne (kosztuje ok. 300 zł)

 

Co do ekipy to się obudziłeś. Ja ekipę wybierałem październik - listopad z możliwością budowy w sierpniu, wiosna była zajęta.

Spróbuj na portalu Szukaj Fachowca i Oferteo. Na pewno kogoś znajdziesz, ale nici z polecenia. Przynajmniej będziesz się orientował w cenach.

Moja ekipa, nie droga i z polecenia termin wrzesień 2012

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek - masz patent na oklejenie elewacji płytkami?. Z tego co wiem jest trudno, a z chęcią bym okleił kilka metrów

 

Niestety patentu żadnego nie mam, tak po prostu strzeliłem- nawet nie wiedziałem, że trudno się je układa. Nigdy nie zastanawiałem się nad elewacją z klinkieru, ja chyba będę robił częściowo piaskowcem- oczywiście imitacją no chyba, że żonie się coś odwidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś podzieli się namiarami na sprawdzonego dekarza?

i gdzie w okolicy można najtaniej kupić blachodachówkę?

 

Ja jestem ze swoich bardzo zadowolony, zapraszam na wizję lokalną sama ocenisz a ja zorientuję się jak stoją z terminami. Co do blachy to nie wiem gdzie można kupić najtańszą, ja kupowałem po 24zł z groszami ale to była cena z upustem mojego majstra chyba ze 22%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunet - jak będziesz miał ekipę i będziesz potrzebował kierownika który poradzi i będzie 4 razy na budowie, prześle Ci namiar. Cena 1500 zł + świadectwo energetyczne (kosztuje ok. 300 zł)

 

Przyślij namiary na PW lub na e-mail [email protected]

Czy jesteś z niego zadowolony?

 

Co do ekipy to się obudziłeś. Ja ekipę wybierałem październik - listopad z możliwością budowy w sierpniu, wiosna była zajęta.

Spróbuj na portalu Szukaj Fachowca i Oferteo. Na pewno kogoś znajdziesz, ale nici z polecenia. Przynajmniej będziesz się orientował w cenach.

Moja ekipa, nie droga i z polecenia termin wrzesień 2012

Powodzenia

 

Nie dało się inaczej - moja sytuacja jest nieco specyficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to nie podpowiem bo się sam zbieram, natomiast przekopałem ten wątek i spisałem polecane hurtownie. Więc tak:

1. mat.budowlane:

- hurtownia Lipka/Ostrówek

- Mirbud, Zielonka

- Budomix, Kobyłka

2. beton

- Top-Jur, Kobyłka

- Majbet, Tłuszcz

- Energobet, Ząbki

3. piach:

- p. Wiśniewski, Zagościniec, tel.601 079 711

 

Tyle, podzwoń, popytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to nie podpowiem bo się sam zbieram, natomiast przekopałem ten wątek i spisałem polecane hurtownie. Więc tak:

1. mat.budowlane:

- hurtownia Lipka/Ostrówek

- Mirbud, Zielonka

- Budomix, Kobyłka

2. beton

- Top-Jur, Kobyłka

- Majbet, Tłuszcz

- Energobet, Ząbki

3. piach:

- p. Wiśniewski, Zagościniec, tel.601 079 711

 

Tyle, podzwoń, popytaj.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...