Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów bardzo dawno się nie odzywałam lecz z anielską cierpliwością z mężem załatwiamy dalej formalności w zeszłym tygodniu złożyliśmy papiery o pozwolenie na budowę:yes: i czekamy, z zainteresowaniem czytałam co się dzieje -niestety muszę potwierdzić my na warunki zabudowy właśnie w Zagościńcu czekaliśmy pół roku tylko że umówiliśmy się z właścicielem że działkę kupimy po załatwieniu tych formalności baliśmy się że ich nie dostaniemy, nie chcę nikogo kłopotać już chyba pisałam że warunki dla nas były bardzo nie korzystne i szkoda gadać jaką drogę przeszliśmy z niczym. Poszukujemy może ktoś chciałby odsprzedać wc drewniane na budowę i poleci sprawnego koparkowego za rozsądną cenę, garaż blaszany też by się przydał no i studniarz:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz o tyle dobrą sytuację, że postawisz kumplom z pracy browar to podjadą i wypompują co trzeba- pompy raczej macie wydajne :D.

 

Niestety lipa z tym deszczem, ja przynajmniej mogłem sprawdzić dach, jak na razie nigdzie nie cieknie, no i tarasu nie musiałem polewać, ale to tyle dobrego mam sporo roboty wokół domu i niestety robota stoi. Może niedługo się rozpogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też sprawdziłam dach-i cieknie cholera jasna :( Przy kominach są zacieki i to wychodzące na karton gipsy. Dzwoniłam do dekarza-jak przestanie padać i dach nieco przeschnie to przyjedzie naprawić obróbki. Może to i dobrze ze tak pada w przeciwnym razie nie wiem kiedy zobaczylibyśmy błędy :( Na jutro miałam zamówione szambo i przez tą wodę musiałam odmówić bo wszystko mi pływa na działce...ech..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też sprawdziłam dach-i cieknie cholera jasna :( Przy kominach są zacieki i to wychodzące na karton gipsy. Dzwoniłam do dekarza-jak przestanie padać i dach nieco przeschnie to przyjedzie naprawić obróbki. Może to i dobrze ze tak pada w przeciwnym razie nie wiem kiedy zobaczylibyśmy błędy :( Na jutro miałam zamówione szambo i przez tą wodę musiałam odmówić bo wszystko mi pływa na działce...ech..

 

No fakt Andziu niezłe masz tam jeziorko na tej swojej działce a dekarz przyjedzie jak będzie pogoda zobaczy poudaje że robi i dalej będzie ciekło :yes: u mnie w robocie tak zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz o tyle dobrą sytuację, że postawisz kumplom z pracy browar to podjadą i wypompują co trzeba- pompy raczej macie wydajne :D.

 

Niestety lipa z tym deszczem, ja przynajmniej mogłem sprawdzić dach, jak na razie nigdzie nie cieknie, no i tarasu nie musiałem polewać, ale to tyle dobrego mam sporo roboty wokół domu i niestety robota stoi. Może niedługo się rozpogodzi.

 

Masz rację Piterek pompy są u nas w robocie wydajne i jak tak dalej będzie lało to trzeba będzie ten temat rozważyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Andziu niezłe masz tam jeziorko na tej swojej działce a dekarz przyjedzie jak będzie pogoda zobaczy poudaje że robi i dalej będzie ciekło :yes: u mnie w robocie tak zrobili

 

Tiaa, na szczęście jeziorko jest do opanowania. To raczej zasługa rozjeżdżenia ziemi przez samochody niż obniżenia terenu. I tak planujemy trochę tam podwyżyć, więc powinno być oki. Co do dekarza to liczę na to że będzie dobrze. A tak się ich nachwaliłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście elektrykowi za wykonanie prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza elektrycznego)? U mnie krzyczą ok. 3000zł...

 

W połowie czerwca 1700zł za wszystko jeżeli chodzi o elektryka (złżenie dokumentów +prowizorka) bo w energetyce inna sprawa.Cena zależy od ilości kabla od słupa do tego na którym wisi prowizorka. Podobno ten żelbetonowy z wkopaniem 300zł.Mnie się udalo bo w warunkach może być drewniany.Ale swoją drogą to też miałam propozycje za 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie czerwca 1700zł za wszystko jeżeli chodzi o elektryka (złżenie dokumentów +prowizorka) bo w energetyce inna sprawa.Cena zależy od ilości kabla od słupa do tego na którym wisi prowizorka. Podobno ten żelbetonowy z wkopaniem 300zł.Mnie się udalo bo w warunkach może być drewniany.Ale swoją drogą to też miałam propozycje za 2500zł.

 

Ostatecznie znalazłem elektryka który wykona mi to za 2000zł. Jutro ma być prąd na działce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,sąsiedzi ;)

Pozostało mi po ocieplaniu poddasza 17 rolek wełny URSA Platinum z lambdą 0,032 grubości 15 cm to jest około 75 metrów kwadratowych. Oddam po kosztach gdyby ktoś z was był zainteresowany proszę o kontakt na priv. Wełna do odbioru koło Klembowa.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotti123 - sąsiadko, skąd brałaś stal, deski, piach?

Może wynegocjowałaś jakiś rabat na naszą Morelowa?

 

Różnie. Sugerowałam się ceną i wyczuciem (czasami cena wydaje się dobra tylko człowiek jakiś taki nie uczciwy - wówczas zmieniam).

Stal - obdzwoniłam wszystkie składy budowlane w rejonie i zdecydowałam się na skład w Radzyminie ul. Wyszkowska 1. Było to jednak w tamtym roku wiec teraz to nie wiem kto ma najlepsza ofertę.

Deski - obdzwoniłam również różne miejsca, składy, tartaki ale zdecydowałam się też z Radzymina - ten sam skład co stal. Też było to w tamtym roku.

Piach - mam dwóch dostawców. Tu działa zasada konkurencji idealnie bo jeden jest o drugiego "zazdrosny" - kukają od kogo braliśmy ostatnio, dlaczego, oni by dali lepszą cenę itp.

Nie negocjowałam rabatów na Morelową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...