Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

Sytuacja podbramkowa. Pilnie poszukuję kogoś, kto dosłownie dokończy daszek nad gankiem- 2,3 dni pracy. Chodzi o przygotowanie pod położenie blachodachówki. Dom w Woli Rasztowskiej. Ten nieszczęsny daszek wstrzymuje przykrycie dachu. Proszę o kontakt.

 

Mam na swoim dachu obecnie ekipe dekarzy, na razie tfu tfu są ok, za 2 dni koncza robote u mnie moge podzielic sie kontaktem- okolice Radzymina,

 

wadomośc moge przesłać na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A beton skąd.

Pytałem się w Kobyłce TOP-JUR , ale słyszałem że nie polecają

 

Ja Beton kopowałem w Tłuszczu, ul, Batorego 1. Pomimo złej opinni jaką kiedyś słyszałem o tej firmie jestem miło zaskoczony. Beton moi majstrowie ocenili jako bardzo dobry, dodam że ekipa budująca to moi znajomi więc im wierzę :yes: , Brałem też z początkiem budowy beton na ławy z Radzymina i podobno tez był dobry tylko sporo droższy. w Tłuszczu było nie dość że taniej to jeszcze pompę mialem gratis, w Radzyminie za pompę doliczali 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno znalazłam wątek o 145 stronach pt Biała lista-Warszawa i okolice.

 

Dużo potwierdzonych ekip, ale nie widać nazwisk kierowników budów- wyjechali, przepadli, uciekli/??!!/

 

Ponawiam zapytanie w sprawie tynkarz, jeśli ktoś ma sprawdzoną ekipę to proszę o namiar . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu szlag mnie trafi.

Czekam od pół roku na warunki zabudowy z Wołomina.

Od dwóch tygodni słyszę tylko że sprawa jest właśnie podpisywana przez naczelnika i będzie na dniach.

Po miesiącu od złożenia papierów dostałem info że nie ma jakiegoś dokumentu, chociaż przy składaniu wniosek oraz papierzyska są weryfikowane i było ok.Musiałem lecieć i wyjaśniać oraz pokazać że wszystko jest tak jak sobie życzyli. a później to po standardzie comiesięczne przypominanie się co i tak niewiele dało.

Takich niekompetentnych, niesłownych urzędników w życiu nie spotkałem

A ja głupi miałem nadzieję że w miarę szybko pójdzie.

Jakieś pomysły co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu szlag mnie trafi.

Czekam od pół roku na warunki zabudowy z Wołomina.

Od dwóch tygodni słyszę tylko że sprawa jest właśnie podpisywana przez naczelnika i będzie na dniach.

Po miesiącu od złożenia papierów dostałem info że nie ma jakiegoś dokumentu, chociaż przy składaniu wniosek oraz papierzyska są weryfikowane i było ok.Musiałem lecieć i wyjaśniać oraz pokazać że wszystko jest tak jak sobie życzyli. a później to po standardzie comiesięczne przypominanie się co i tak niewiele dało.

Takich niekompetentnych, niesłownych urzędników w życiu nie spotkałem

A ja głupi miałem nadzieję że w miarę szybko pójdzie.

Jakieś pomysły co mogę zrobić?

 

 

ponizej wycinek z artykułu w muratorze...

 

Ile się czeka na warunki zabudowy?

 

Teoretycznie urząd ma na to dwa miesiące, jednak w praktyce na decyzję o warunkach zabudowy czeka się cztery-sześć miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że decyzja jest zazwyczaj uzgadniana z kilkoma organami, a każdy z nich ma na to dwa tygodnie.

 

Trzeba się też liczyć z tym, że urząd może zawiesić postępowanie na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku, zwłaszcza gdy gmina ma wkrótce sporządzić plan miejscowy. W takiej sytuacji warunki zabudowy muszą być jednak wydane, jeśli:

 

* w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podejmie uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo

* w okresie zawieszenia postępowania nie zostanie uchwalony plan miejscowy lub jego zmiana.

 

Poza tym przepisy przewidują zawieszenie postępowania, jeśli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego (na przykład obszaru parku krajobrazowego).

 

Od decyzji można się odwołać do samorządowego kolegium odwoławczego (SKO) za pośrednictwem organu, który ją wydał, w terminie 14 dni od jej otrzymania, zaś na decyzję kolegium można wnieść skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego w ciągu 30 dni od jej otrzymania. Decyzja staje się ostateczna, gdy nikt się nie odwoła w terminie 14 dni od jej otrzymania. Ostateczna jest też decyzja organu odwoławczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu szlag mnie trafi.

Czekam od pół roku na warunki zabudowy z Wołomina.

Od dwóch tygodni słyszę tylko że sprawa jest właśnie podpisywana przez naczelnika i będzie na dniach.

Po miesiącu od złożenia papierów dostałem info że nie ma jakiegoś dokumentu, chociaż przy składaniu wniosek oraz papierzyska są weryfikowane i było ok.Musiałem lecieć i wyjaśniać oraz pokazać że wszystko jest tak jak sobie życzyli. a później to po standardzie comiesięczne przypominanie się co i tak niewiele dało.

Takich niekompetentnych, niesłownych urzędników w życiu nie spotkałem

A ja głupi miałem nadzieję że w miarę szybko pójdzie.

Jakieś pomysły co mogę zrobić?

 

Czy wiesz jak nędznie zarabiają - czego się można spodziewać. Trzeba sprywatyzować urzędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pojęcia ile zarabiają, ale jak nie odpowiada płaca,warunki pracy itp. zawsze się można zwolnić. Czy osoby pracujące w Urzędzie pracują tam za karę? Ja odnoszę takie wrażenie. Oczywiście cały czas mam na myśli Wydział Urbanistyki, bo dotychczasowe kontakty z innymi Urzędnikami były pozytywne.

Dla zainteresowanych - w UM Wołomin jest ankieta oceniająca jakość pracy związana z wdrażaniem jakiegoś ISO dziwięćtysisięcy ileśtam którą można wypełnić. Ankieta jest anonimowa, ale ja się podpisałem.

Złożyłem także pismo do zastępcy Burmistrza, więc zobaczymy jaki przyniesie to efekt. Podejrzewam że dostanę odpowiedź typu "mamy dużo spraw" lub "mamy nowego Naczelnika" co wielokrotnie słyszałem. Pani przyjmująca pisemko stwierdziła nie jest Pan pierwszy i kiwnęła tylko głową z politowaniem, więc chyba ludzie pracujący w Urzędzie zdają sobie sprawę że coś tam nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj spróbuj cos sobie wyszukać:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-Warszawa-i-okolice-bia%C5%82a-lista

 

Witam,

 

potrzebuję z polecenia ekipę ociepleniowców styropianowców :) Może ktoś ostatnio robił elewację i mógłby polecić jakąś ekipę? Podobnie ma się sprawa z tynkarzami - też chętnie bym wziął kogoś z polecenia. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję z polecenia ekipę ociepleniowców styropianowców :) Może ktoś ostatnio robił elewację i mógłby polecić jakąś ekipę? Podobnie ma się sprawa z tynkarzami - też chętnie bym wziął kogoś z polecenia. Z góry dziękuję.

 

Polecam ci firme z Radzymina tel 697 555 672

Oceniam tą firmę pozytywnie , w zeszlym roku wybudowałam z nimi dom .Dom jest cały , więc wspólpraca była owocna.Wiadomo , że na każdej budowie są jakieś problemy ,firma fachowo je rozwiązuje i doradza, daje możliwośći wyboru.Stan surowy wybudowany został w bardzo szybkim tępie bez żadnych zastrzeżeń , ekipa bardzo profesjonalna.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...